Jak złapać sygnał cyfrowy?

seve

New member
Witajcie. Mój sąsiad łapie 8 kanałów HD (polsat, tvn,tvn7 i jeszcze kilka innych na zwykłej polsatce siatkowej) Jego tv posiada DTV mpeg. Ja mam natomiast podobny tv do niego , tej samej marki Sharp model LC-32SH7E , jednak nie mam tego DTV . Jest w nim natomiast Tuner 1 (typ):Analogowy oraz DVB-T (z obsługą MPEG-4). Lecz siła sygnału jest maksymalnie 50 lub mniej. I wyszukuje mi tylko 6 kanałów analogowych i to w dość słabej jakości. Posiadam tą zwykłą antene dość starą(w takiej białej plastikowej okrągłej obudowie która jest w poziomie)

Czy to wina anteny że sąsiad mieszkający obok mnie łapie kanały cyfrowe. A ja ledwo analogowe sciagam? Dodam że jego polsatka to też stary zabytek.
Czy wymiana na nową polsatke powinna pomóc, czy inną anetene polecacie?

Czy da się jakoś ze starego dekodera Ferguson AF 2018SE, poprzez wejscie scart złapać kanały cyfrowe telewizji naziemnej (polsat,tvp1,tvp2,tv4)? Bo obecnie jest tam tylko viva, tv puls i tele5. Mało się na tym znam więc z góry dzięki za rady.
 

stahen

New member
Po pierwsze , z fergusonem daj sobie spokój. Po drugie , antenę naziemną skierowaną na nadajnik DVB-T włącz do telewizora. Po trzecie , w menu telewizora włącz wyszukiwanie kanałów cyfrowych. Jeżeli odbierasz dobrej jakości sygnał , kanały powinny się zainstalować. Polecam antenę UHF ATX55 . Przy słabym sygnale można dokupić wzmacniacz antenowy.
 

seve

New member
Po pierwsze , z fergusonem daj sobie spokój. Po drugie , antenę naziemną skierowaną na nadajnik DVB-T włącz do telewizora. Po trzecie , w menu telewizora włącz wyszukiwanie kanałów cyfrowych. Jeżeli odbierasz dobrej jakości sygnał , kanały powinny się zainstalować. Polecam antenę UHF ATX55 . Przy słabym sygnale można dokupić wzmacniacz antenowy.
Dzięki czyli wina widocznie jest anteny bo wyszukuje tylko kanały analogowe, a cyfrowego żadnego. Jak widać polsatka siatkowa sąsiada ma mocniejszy sygnał od mojej. Dzięki za info o antenie zerkne na nią i poszukam wzmacniacza antenowego. Pozdro!
 

pro_fill

New member
Bez reklam
Dzięki czyli wina widocznie jest anteny bo wyszukuje tylko kanały analogowe, a cyfrowego żadnego.
zaznaczę ci, na czym masz się skupić:
Po trzecie , w menu telewizora włącz wyszukiwanie kanałów cyfrowych.



włącz jakiś kanał, na którym nic nie odbierasz.
jeśli ci śnieży, to korzystasz z tunera analogowego, jeśli masz czarny obraz, to z tunera cyfrowego.
prościej wytłumaczyć nie umiem :D
 

seve

New member
zaznaczę ci, na czym masz się skupić:




włącz jakiś kanał, na którym nic nie odbierasz.
jeśli ci śnieży, to korzystasz z tunera analogowego, jeśli masz czarny obraz, to z tunera cyfrowego.
prościej wytłumaczyć nie umiem :D
To ja już nie wiem jaki w nim tuner. Gdy wybieram wyszukiwanie kanałów to pisze Stan wyszukiwania:
Kanały analogowe: 6
Kanały cyfrowe:0
Gdy już znajdzie te 6 analogowych to już nie mogę przełączyc na inny kanał np 35,55 itp bo powraca mi do tego kanału z tych 6 znalezionych. Więc nie mam jak sprawdzić snieżenie. TV to http://www.ceneo.pl/3983117s Więc chyba ma tuner cyfrowy?

Co do anten to znacie może jakies opinnie , testy recenzje? Która z tych będzie najlepsza: UHF ATX-55, ATX-91 czy TELMOR DIGITMAX HD 25dB?
 
Ostatnia edycja:

seve

New member
Teraz wyszukało piękne cyfrowe kanały :tvp1, tvp2, tvn, tvn7 , tvp sport, tv puls, tvp kultura, tvp historia, polsat, tv4, polsat sport news,tvp info
Znalazło też angielskie cyfrowe kanały: 6,
 
Ostatnia edycja:
Do góry