DVB-T w Łodzi

T

TomekB

Guest
Wczoraj po raz pierwszy wychwyciłem sygnał z nadajnika na ul. Sienkiewicza. Ponieważ nie mam kontaktu wzrokowego z anteną to musiałem nieco pokombinować (antena poszła za okno) aby cokolwiek odebrać.
Nadajnik ma niewielką moc (400W) więc to na razie ciekawostka dla pasjonatów ale cieszę się że coś się w temacie dzieje :)
Szczęśliwcy mający lepsze lokalizacje chwalą jakość odbioru.
 

stahen

New member
Mieszkam w Aleksandrowie. Potwierdzam odbiór pięciu kanałow TVP . Mam antenę UHF ATX55*+ wzmacniacz skierowaną na Widzew. Jakość bardzo dobra.
 
T

TomekB

Guest
Jak trzeba ustawić taką antenę, żeby coś znaleźć? Mieszkam na Julianowie (bałuty).

Czyli w domku mieszkasz? Nie wiem jak dzisiaj ale jeśli wciąż nadają z testowego, słabego nadajnika to możesz mieć problem - osiedle Jagiełły może ci zasłaniać i wytłumiać sygnał. Najlepiej zrobisz wyrzucając antenę na dach jeśli to możliwe. Jak będzie ładnie to bym zaryzykował nawet wyniesienie tv z anteną na balkon czy inne, wyższe miejsce :) Skieruj antenę na Sienkiewicza (albo na EC4 na Widzewie bo czytałem że stamtąd też mają być próby z silniejszym sygnałem, koniec końców nie wiem kiedy skąd) i włącz skanowanie w TV. Nic więcej nie potrafię na tą chwilę doradzić z sensem.
 
T

TomekB

Guest
W Zgierzu wszystko działa OK.

A to ciekawostka:) daj znać w którą stronę masz zwróconą antenę to ja też tam skręcę i może coś złapię bo u mnie wciąż na antenie pokojowej zero sygnału, a nie będę przesiadywał z anteną za oknem w kuchni;) Mieszkam niedaleko Zgierskiej/Julianowskiej.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
A to ciekawostka:) daj znać w którą stronę masz zwróconą antenę to ja też tam skręcę i może coś złapię bo u mnie wciąż na antenie pokojowej zero sygnału, a nie będę przesiadywał z anteną za oknem w kuchni;) Mieszkam niedaleko Zgierskiej/Julianowskiej.


Mam starą antenę kierunkową na dachu i nic przy tym nie kombinowałem tylko włączyłem szukanie kanałów i to wszystko.
 
T

TomekB

Guest
Znalazłem taką stronę zawierającą naniesione nadajniki DVB-T w Europie (także w Polsce :))
Interactive DVB-T map - Distance and terrain profile
Widać na niej trzy nadajniki w okolicach Łodzi, nie wiem z którego faktycznie jest nadawany sygnał który czasem łapię.

Strona jest także po polsku - flagi po prawej stronie. Klikanie po menu ujawnia kilka ciekawych funkcji, na przykład rysowanie profilu terenu między nadajnikiem i miejscem zamieszkania :)

Skoro Zgierz raportuje odbieranie sygnału to może to jednak Zygry, a nie Widzew? Nadajnik po wschodniej stronie Łodzi miłośnicy jeżdżenia rowerami po PWL powinni dobrze znać - jak pierwszy raz je zobaczyłem, myślałem że to lokalne centrum kontroli lotów kosmicznych ;)
 
T

TomekB

Guest
Sprawdziłem po publikacji swojego wpisu przed chwilą jeszcze raz antenę w pokoju (taki mały, kwadratowy Philips z zyskiem podobno 20dBi) i okazało się, że jak skieruję ją na nadajnik w Kopance to udaje się złapać sygnał 13 stacji (kilka testowych). Niestety nie mogę ustabilizować obrazu, a stanie z anteną w ręku na środku pokoju jest niezbyt wygodne :p
 

zeroxtrpo

New member
seo

Wow this information is great! Thanks this has helped me alot! Im sure your post's are one of the best out there! always so acurate!
 

kitachi

New member
Witam
mieszkam w Tuszynie i odbieram na starej instalacji TV z anteny siatkowej z przedwzmacniaczem (taka za 35 zeta). Siła co prawda 10-15% ale jakość nie spada poniżej 80%. Tak więc działa, szkoda tylko, że 5 kanałów :)
Jakość na oko jest porównywalna z tym co mam od C+ (SD).
Oby kanałów przybyło.
Pozdrawiam
 

adarkar

New member
Wczoraj postanowilem sprawdzic dostepnosc DVB-T na antenie siatkowej w Dobroniu i ku memu zaskoczeniu wyszukalem MUX 3 z Lodzi oraz dzieki pogodzie MUX-y z Warszawy (po 2 godz gdy sie pogoda poprawila sygnal zanikl).
 

adarkar

New member
Zgodnie z harmonogramem Emitela do konca 2011 roku ma byc uruchominy mux2 na terenie wojewodztwa lodzkiego. Od czasu do czasu pojawiaja mi sie kanaly z mux2 ale nieregularnie. Myslalem ze odbieram Warszawe ale wiem juz ze to nie Warszawa, wiec skad sygnal jest nadawany i czy termin zostanie dotrzymany? Jesli ktos cos wie niech sie podzieli swoja wiedza.
 
Do góry