Jakość sygnału Mazowsze

hubbie13

New member
Witam
Mam taki problem, otóż od pewnego czasu (około 3-4 dni) mam problemy z jakością sygnału telewizji DVB-T.
Kanały począwszy od TVP1, a kończąc na TV4 ich jakość sygnału (kanały 55 i 48) utrzymuje się na poziomie 0-30% więc na moim odbiorniku pokazuje się komunikat tylko dane, lub obraz, ale strasznie go rwie i nie da się go oglądać. Co ciekawe działają mi 2 kanały Polsat HD i TVN Warszawa (kanały 29 i 53) ich jakość sygnału oscyluje w granicach 100%.
Dodam, że siła sygnału na wszystkich tych kanałach wynosi około 92%, czytałem na tym forum, że siła sygnału może w jakiś sposób zakłócać jego jakość, ale chyba wtedy nie działały by żadne.
Mieszkam w Raszynie (pod Warszawą). Do niedawna wszystko było w porządku, nie wiem co robić więc bardzo was proszę o pomoc i z góry dzięki.
Jeśli będzie czegoś brakować do zidentyfikowania problemu postaram się wam podać co trzeba.
Nie za bardzo wiedziałem, gdzie wrzucić ten temat, więc jeśli jest to zły dział to proszę o przeniesienie.
Pozdr Hubert
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
Problem faktycznie dziwny. Dziwniejsze dla mnie jest to, że mieszkajac walsciwie pod masztem w Raszynie (a konkretniej w Łazach) masz antene nastawioną na PKiN. Wiem to po tym, ze z Raszyna nie nadaje TVN Warszawa. Jesli tego kanału nie ogladasz (z końcem maja bedziesz zmuszony bo TVN Warszawa schodzi wtedy z wizji) to przestaw antene na maszt w Raszynie. Bedziesz miał na 100% lepszą jakośc i moc bo po pierwsze blizej a po drugie PKiN ma mała moc i nadaje własciwie na 3/4 ścislej Warszawy. Raszyn nadaje na ćwierć mazowsza.
 

Antek2

New member
Wczoraj z ciekawości podłączyłem antenę pokojową do TV. Polsat HD na kanale 29, który jest nadawany z Pałacu siła 10 jakość 10. Reszta programów siła ok 7 a jakość 3 w porywach do 6. Tak to wygląda jakby sygnał z Pałacu i z Raszyna się zakłócał nawzajem a przecież nie powinien. Polsat HD jest nadawany z mocą 2kW a inne większą, mimo to najlepiej odbiera. Czy to możliwe, że na innych częstotliwościach są większe zakłócenia? Mieszkam na północy Warszawy i po drodze do Raszyna mam Pałac Kultury
 
Ostatnia edycja:

RNAcid

New member
Przyłączę się do wątku.
Od kilku dni (gdzieś od 2-go maja) mam dziwne problemy z MUX2. Jakkolwiek kanał telewizji publicznej a także PolsatHD działają bez problemu (ten ostatni pokazuje jednak jakość sygnału rzędu 40-45%) to Polsat, TVN i TV4 praktycznie nie ma.
Sygnał skacze - od zera do 90% ale dekoder wyświetla informację "Bad or No Signal". Czasem uda mu się złapać pojedynczą klatkę. Wczoraj wieczorem (03.05) TVN wrócił i sądziłem, że to koniec kłopotów. Tymczasem dziś znów nie ma obrazu.
Korzystam z tunera Technomate TM-6900. Mieszkam na północny wschód od centrum Warszawy, więc zakładam, że "po drodze" do Raszyna mam PKiN. Nie ruszałem anteną a wiatry ostatnio nie były tak silne żeby ją przestawić ;)
Chciałem tylko spytać czy problem jest u mnie czy też może ktoś jeszcze ma podobne objawy a, jeszcze lepiej, proste rozwiązanie? :)
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

Matszo

New member
Proste rozwiązanie to zmiana ustawienia anteny. Spróbujcie trochę pokręcić. Jeżeli to nie pomoże, to rozwiązanie jest trochę bardziej skomplikowane.
 
Do góry