Polsat HD na 6 m-cy

KubaArek

New member
Bez reklam
Niepodziewanie załączono testowy nadajnik NTC (naziemnej telewizji cyfrowej) z osobno emitowanym kanałem Polsat HD w ramach dwóch pozwoleń, które 1 marca odebrał operator TP Emitel. Od 1 marca od godz. 16.00 bez rozgłosu na kanale 29 włączono testy Polsatu HD (1080i bez AC3)

link SATKurier.pl / DVB-T / Warszawa: Polsat HD w DVB-T

przeskanowałem ponownie tuner i rzeczywiście jest Polsat HD
odbieram w Warszawie na Wilanowie z Raszyna
 

Szemot

New member
Racja Polsat HD nadaje. Jak narazie tylko w sumie poza bardzo ładnym logo stacji i tym, że programy są upscalowane to za dużej róznicy nie ma. Zobaczymy czy moze jak jakiś mecz bedzie nadawany czy serial nowy typu Szpilki na Giewoncie to może bedzie to HD. Jedna rzecz dziwna i tłumacze to sobie emisją testową ale bitrate video wynosi 11-12Mb/s czyli tyle co najlepsze stacje HD w polsce np jak Eurosport 2 ale jakośc widziana okiem jest taka sama jak CinemaxHD (bitrate ok 4Mb) więc jak widać przepustowośc w znacznym stopniu marnowana. Ale będę śledził i zobaczymy czy jakość sie polepszy a może bitrate zmaleje.
 

AndrzejZ1983

New member
Już 15 lutego Polsat nadawał mecz Ligi Mistrzów Milan - Tottenham w HD. Obraz był bardzo ładny tak jak na nSport HD, jedynie dźwięk był marny (tylko stereo) Dziś liczę, że też pokarzą mecz w HD :)
 

Szemot

New member
Ciekaw jestem co rozumiesz przez marny dźwięk Andrzeju. Pamietaj, że dzwięk stereo masz o przepustowości 192kb/s i tu sa dwa kanały. W dźwieku 5.1 na stacjach TV masz 384Kb/s na 6 kanałów. Matematykę ile Kb ne jeden kanał jest w każdym z tych systemów juz zostawie Tobie ;-)
 

Szemot

New member
Tak jest na kazdej stacji. pamietaj, że to nadal tylko mecz czyli dxwiek idzie z przodu. Kiedys stosowanop dźwiek prawdziwy 5.1 ale przez to czasem słychac było konkretnie klnięcie w tylnych głośnikach więc postanowiono robić to co sie robiło od lat z dźwiekiem czyli uprzestrzennic stereo do 5.1. To samo możesz sobie zrobic na kazdym amplitunerze majac źródło stereo. Lepiej wiec samemu to zrobić z dzwięku stereo gdzie masz 96Kb/s na kanał niż odrazu to co zapodaje telewizja czyli 64Kb/s Okazac sie moze dzięki temu (chociaz nie musi), ze rzeczywista jakość dźwieku na Polsat HD bedzie lepsza niz na NSport czy C+ Sport
 
Do góry