CVB-T Śrem

Sdolas

New member
Jeśli powieliłem wątek to przepraszam.
Od kilku dni coś się dzieje na nadajniku, programy zmieniają kolejność, zniknęły kanały 12 i 13 z pasami, Polsat zniknął z 6 kanału a dziś zauważyłem że nadają na kanale 11 i w logo Polsatu pojawił się znak HD :roll:. Obecnie szukam w jaki sposób w mojej Wiwie znaleźć dane o rozdzielczości.

Wychodzi na to że właśnie nadają ligę mistrzów w h264 1920x1080 50kl/s, dźwięk stereo.

Właśnie nagrałem sobie przez PVR komentarze po meczu w studio, wnioski :
- 10 minut nagrania, plik .ts waży 622MB - już się boję pomyśleć jakie za rok dwa będą musiały być dyski do PVR jak na dobre zadomowi się FULL HD. ( 3,7 GB na godzinę materiału - szok )
- jakości FULL HD w meczu w ogóle nie widać !! Lepsza jakość jedynie w materiale w ze studia.

TVP 3 zmieniło format nadawania, makabra, obraz zniekształcony jak na innych programach podczas reklam, ściśnięty, pasy na górze i dole, mam nadzieję że poprawią to.
 
Ostatnia edycja:

JCDenton

New member
Ja u siebie nie widzę jakichś większych anomalii, choć z drugiej strony nie oglądam TV jakoś często.

TVP INFO - OK
TVN, TVN 7 - mam bez dźwięku- robię jeszcze raz wyszukiwanie
 

Sdolas

New member
No a u mnie jakoś dziwnie wychodzi z tymi formatami.
Mam odbiornik WIWA - Tuner Cyfrowy DVB-T MPEG-4 & Full HD Media Player i do dziś nie rozgryzłem jeszcze gdzie jest źródło anomalii formatowych. W zasadzie większość materiału, w szczególności filmy, na większości kanałów są poprawnie wyświetlane 16:9 jeśli taki format jest aktualnie nadawany. Bywa że nawet na faktach czy wiadomościach że wstawiają jakieś materiały 4:3 dlatego też na wiadomościach logo np. TVN nie jest w narożniku tylko jakieś 10 cm od niego :).
Reklamy to loteria ale w większości idą spłaszczone - pasek na dole i do góry, nie wiem dlaczego, ale że to reklamy to nie wnikam.
Bywa też np. TV4 czy Puls że filmy też idą spłaszczone z pasami z góry i z dołu.
Jeszce do niedawna TVP3 było na całym ekranie ale zniekształcone, rozciągnięte w poziomie ( szerokie buźki :( ). Obecnie od kilku dni spłaszczone z pasami od góry i dołu.
Wczoraj ponagrywałem sobie różne materiały na hdd i zobaczę co komp mi powie na temat rozdzielczości i zobaczę jak to formatowo wygląda na kompie. Jak będzie OK to będzie świadczyć że raczej jest problem z poprawnym wyświetlaniem sygnału przez Wiwę. Do tego tuner niby umożliwia zmianę formatu: auto, pełny, latebox itp, niestety na większości kanałów zmiana nie wywołuje żadnej zmiany formatu :(.
 
Do góry