DVB-T Polska a Niemcy

B22

New member
Witam wszystkich,

Zanabyłem drogą kupna urządzenie zawane Tizi (dekoder bezprzewodowy DVB-T dla iPhone/iPad) i mam z nim problem. Odbiera dźwięk ale nie odbiera wizji. I teraz moje pytanie - czy system nadawania jest taki sam w Polsce i w Niemczech? Wiem, że Tizi działa bez problemu w Niemczech a ja nie mogę tego uruchomić za żadne skarby. Dodam, że wszystko skonfigurowane mam na bank dobrze bo konfiguracja tego sprzętu jest prosta jak drut.
 

bielikk

New member
Bez reklam
W Niemczech nadają w mpg-2 i chyba masz taki tuner, natomiast w Polsce emisja jest w mpg-4. Nie ten tuner do oglądania polskiej DVB-T
 

arsenal

Moderator
VIP
Niemcy używają przestarzałej kompresji MPEG2. W Polsce jest MPEG4 AVC. Kupiłeś sprzęt bezużyteczny w naszym kraju.
 

B22

New member
Czy zatem w Anglii, Szwajcarii, Szwecji, we Wloszech, Francji i Australii też używają przestarzalego mpeg2? Producent zapewnia, że w tych krajach urządzenie działa.
 

rafaello

New member
Cześć,
B22, tak jak napisał Arsenal, zmartwię Cię:

"
Can tizi pick up DVB-T2 or H.264 (MPEG-4) channels?
These TV formats are not currently supported by tizi. tizi supports all channels that broadcast using the MPEG-2 video and MPEG-1 Audio Layer II standards.

Channels using an unsupported video type will display a symbol.
"

Jeśli chodzi o kraje które wymieniłeś, to dotyczy to broadcastu radiowego DVB-T (nie mylić z DAB)...

pozdrawia,
Rafaello
 

B22

New member
Dziękuję za informację.. Nie pozostaje nic innego jak wystawić z powrotem na yeBaya..

Pozdrawiam
 
Do góry