Problem z odbiorem sygnału w Wielkopolsce

kotwil

New member
Mam telewizor Toshiba 32AV635D i normalną antenę która odbiera 5 programów. Mieszkam 2 kilometry od 35-tysięcznego miasta Turek, a 45 od Kalisza. Próbowałem stroić na inne kraje , bo w Polsce tuner dvb-t jest nie dostępny i nie mam żadnego programu. Czego potrzebuje aby odbierać sygnał cyfrowy ?(może coś muszę dokupić? Telewizor jest dobry do obsługi formatów)
 
Ostatnia edycja:

JCDenton

New member
Sprawdź sobie orientacyjnie na tej stronie:

Interactive DVB-T map

Szczególnie będzie istotne ukształtowanie terenu - czy w jakimś dołku nie jesteś itp. Teoretycznie jesteś na krańcach zasięgu DVB-T ze Śremu - jeżeli nie ma przeszkód terenowych to może na jakiejś mocniejszej antenie byś złapał sygnał ze Śremu. W praktyce może to być bardzo ciężki temat.

Interactive DVB-T map - Coverage map

Alternatywne nadajniki dla tego regionu to pewnie Kalisz/Mikstat i Konin/Żóławiniec, ale kiedy ruszy to już nie wiadomo bo daty się przesuwają cały czas...
 

pro_fill

New member
Bez reklam
mimo, że znajdujesz się na granicy sygnału - nie sprawdzałem - moja propozycja jest, aby skupić się na antenie.
zadzwoń do jakiegoś lokalnego instalatora, spytaj czy w okolicy montował anteny i czy jest szansa na sygnał cyfrowy naziemny.
jeśli jest fachowcem nawet w rozmowie telefonicznej powinien stwierdzić czy jest taka szansa w twojej okolicy.

ja również mieszkam na granicy sygnału ze śremu - inny kierunek - szwagier montuje anteny i pożyczył mi najpierw antenę celem sprawdzenia odbioru.
antena była siatkowa ze wzmacniaczem - symbolu nie pamiętam, pamiętam, że umożliwia odbiór do 120 km.
antena myła jakieś 3 m nad gruntem i nie musiałem jej specjalnie ukierunkować, aby dowiedzieć się o bardzo dobrym odbiorze.
nie znam się na antenach, lecz była bardzo podobna do tej - jeśli nie jest to ta sama
Antena ASP-8W LUX wersja A ze wzmacniaczem LNA-177
 
Do góry