9-10 km w linii prostej na antenie pokojowej

Witam i mam takie pytanie.
Wiem, że anteny pokojowe nie są polecane, ale w bloku mamy kablówkę i nikt nie instaluje własnych anten.
Dlatego mam pytanie, czy przy odległości ok. 9-10 km do nadajnika Sucha Góra jest szansa odebrać 2 MUX-y DVB-T na jakiejś antenie pokojowej przy bezpośredniej widoczności?
Pozdrawiam
 

Szemot

New member
Myśle, że nikt Ci tutaj jednoznacznie nie odpowie na pytanie. ktoś może miec taką sama sytuacje i bedzie mu działać a u ciebie nie bo mozesz mieć grubsze sciany albo antene sieci komórkowej bezposrednio na lini itp. najlepiej to poprostu sprawdź. Mnie z 5 km w Warszawie na drucie odbierało tylko, ze czasem przechodzac przez pokoj sam preszkadzalem sygnalowi i sie urywa dlatego zamontowałem zewnetrzna antenę i nie przerywa. Skoro sie pytasz o to to znaczy, ze masz jakis tuner DVB-T MPEG4 w domu wiec najlepiej bedzie jak sprawdzisz sam na walsna reke. chyba, że chodzi o to, ze nie masz anteny pokojowej i nie chcesz kupowac to skombinuj gruby drut ktory bedzie wystawał nieco za okno. Jak bedzie odbierac to na antenie pokojowej pewnie też. Jak nie to pewnie pokojowa duzo nie pomoże
 
Skoro sie pytasz o to to znaczy, ze masz jakis tuner DVB-T MPEG4 w domu wiec najlepiej bedzie jak sprawdzisz sam na walsna reke. chyba, że chodzi o to, ze nie masz anteny pokojowej i nie chcesz kupowac
Dokładnie tak jest. :) Nie mam anteny pokojowej ani żadnej.
Skombinuję drut. Dzięki za podpowiedź.
 

JCDenton

New member
U mnie bez problemu odbieram telewizję DVB-T z nadajnika Śrem w odłegłości ok. 6-7km na antenie pokojowej (taka teleskopowo rozciągana - mniej więcej taka jak radia mają montowane). Tuner DVB-T mam w postaci dongla USB z podpinaną anteną - pokój, w którym mam ten sprzęt zamontowany nie ma bezpośredniej widoczności na nadajnik (jest na bocznej ścianie patrząc od nadajnika) - antena jest przymocowana wewnątrz poziomo do szyby (taką przyssawkę ma). Okolice to tereny wiejskie - więc źródeł zakłóceń większych nie ma.

Tak jak wcześniej radzono - najlepiej sprawdź sam - myślę, że szanse są duże :)
 

Piasek80

New member
Na jaką odległość w ogóle można odbierać sygnał DVB-T zakładając że mam w miarę przyzwoita antenę zewnętrzną ?
 
Do góry