Cyfra+ czy UPC ?

zygyfy

New member
Witam serdecznie.


Obecnie posiadam Cyfrę+ z dekoderem PVR HD, ale pod koniec miesiąca przeprowadzam się na parter, stąd kieruję zapytanie czy jakość programów (w szczególności HD) różni się od jakości oferowanej przez UPC. Nie ukrywam, że oczekuję jakości z kablówki UPC przynajmniej takiej samej jak z Cyfry. Będę mieszkał na parterze i martwie się o sygnał z satelity chociaż nie wiem czy na kablówkę to też nie ma wpływu.
 

bzyq

Member
Nie wiem jak z jakością cyfry+, ale kiedyś miałem cyfrowy polsat a aktualnie cyfrową kablówkę UPC i jakoś kanałów jest identyczna. Nie zauważam żadnych różnic by móc stwierdzić, co ma lepszą jakość. Myślę, ze podobnie będzie w Twoim przypadku.
 

Szemot

New member
Jesli chodzi o UPC to wiem, że kanały SD sa gorszej jakości niz u mnie na Cyfrze. U kumpla nieraz ogladam i widzę to w sumie po kazdym kanale który normalnie ma dobra jakośc jak np TVP1,2 TVN Warszawa itp. niestety kumpel nie ma kanałów HD wiec tego nie wiem. Plusem napewno jest to, że przy zlej pogodzie nie masz problemu w UPC. A co do pierwszego piętra to nie ma to znaczenia zadnego jesli bys brał UPC. Jesli bys brał Cyfre to mniejwiecej na oko zobacz czy cos może przeszkadzac jesli lekko tak to poprostu zamontuj wiekszy talez niż powinienes czyli conajmniej 90cm wtedy nie bedziesz miał problemu napewno.
Zastanow sie tez czy bierzesz od nich net bo w kupie wiadomo, że taniej i czasem lepiej przełknąc nie do konca dobra jakośc ale zawsze 50zl masz w kieszeni
 

Matszo

New member
Mam C+ z HD (czasami jak wiadomo nie ma rewelacji gdy programy są skalowane).

Widziałem kiedyś u znajomego HD z UPC i było o wiele słabsze niż z C+. Nie wiem z czego to może wynikać.
 
Do góry