TVP chce udostępnić w mux 1 TVP1 HD i TVP2 HD

KubaArek

New member
Bez reklam
"W czwartek, 27 stycznia br. na antenie TVP INFO odbyła się debata na temat naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, która według planów ma zastąpić analogową do lipca 2013 r. Podczas debaty wyszło na jaw, że Telewizja Polska chciałby mieć więcej miejsca na swoje kanały w ramach NTC. W zamian główne stacje (TVP1 i TVP2) nadawałby w wysokiej rozdzielczości HD.

Telewizja Polska skarży się, że przyznany jej w całości trzeci multipleks (mux 3) nie pokryje swoim zasięgiem całej Polski. Andrzej Kaźmierski, dyrektor Biura Technologii Inwestycji i Zakupów TVP, przyznał, że jeśli spółka otrzymałaby na stałe więcej miejsca, to mogłaby nadawać kanały w jakości HD. W ramach pierwszego multipleksu (mux 1) udostępniłaby wtedy TVP1 HD i TVP2 HD, a cały trzeci poświęciłaby na kanały tematyczne m.in. TVP Kultura i TVP Dokument."

link
SATKurier.pl / TVP / TVP chce udostępnić w mux 1 TVP1 HD i TVP2 HD
 

Sdolas

New member
Doniesienia może i realne ale pewnie dalekosiężne, jak sądzę nie w tym roku, skoro TVP całkiem niedawno podpisało umowę z platformą N o wyłączność w roku 2011 na nadawanie TVP 1 HD :(

Dodam, że nie bardzo mi się ta polityka podoba. TVP jak tylko może zachęca do płacenia abonamentu, jeszcze niedawno Robert Janowski w swoim programie dość natrętnie zachęcał. A ja się pytam, niby za co płacimy ten abonament ? Za to żeby obejrzeć kanały TVP w HD to muszę jeszcze dodatkowo płacić haracz innemu operatorowi i to tylko dlatego że TVP podpisało jakąś idiotyczną umowę na wyłączność ?
Zgodnie z tym co piszecie na forum, TVP swego czasu nadawało na DVB-T kanał TVP HD. W tym przypadku też nam narobili tylko nadziei bo jak konkurencja na platformach zaczęła nadawać TVP HD to zniknął on z DVB-T. Czy to jest działanie frontem do klienta :twisted:
Może mnie trochę poniosło, ale przynajmniej sobie ulżyłem ;)
 
Ostatnia edycja:

student72

New member
jakość TVP1 HD

Pamiętam 2008r sierpień jak rozpoczynali emisję TVP HD i transmisje z PEKINU to był szał 1080i i wymiatało.Teraz mamy TVP1 HD i nawet studio wiadomości w nowej "FORMULE" jest upscalowane ze zwykłego SD. żenada!!! wystarczy popatrzyć na logo jedynki że się w oczach troi. Inni nadawcy WIEDZIELI co się kroi i nie muszą teraz wysłuchiwać tego syfu który spływa na głowy w biurze obsługi klienta telewizji N. posiadacze Cyfry+ czy Polsatu - NIE MA CZEGO ŻAŁOWAĆ!!!
 
Do góry