Problem z MUX3 przy złej pogodzie

jaglu

New member
Witam,
mam następujący problem: mój Samsung PS50C6500 odbiera bez problemu MUX2 (TVN, Polsat) ze Śremu przez antenę na dachu. MUX3 (TVP) z tego samego nadajnika jest odbierany w miarę bezproblemowo kiedy pogoda jest sucha (tzn. nie pada). W momencie kiedy pada deszcz albo śnieg, programy z MUX3 dają tylko cyfrową sieczke na ekranie, a pozostałe (MUX2) nadal odbieram bez problemu.
Antena której używam dotychczas służyła do odbioru sygnału analogowego - przekręciłem ją tylko na Śrem. Wiem, że MUX3 jest nadawany nadajnikiem pięć razy słabszym, ale podejrzewam zwrotnicę. Być może jakieś styki albo połączenia mokną i dają przez to gorszy sygnał.
Zanim wymienie całą instalację antenową na lepszą, chciałbym Was zapytać o zdanie. W końcu MUX3 działa na tym co jest (antena+zwrotnica) jak jest sucho...
 

Lenio00

New member
Witam,
mam następujący problem: mój Samsung PS50C6500 odbiera bez problemu MUX2 (TVN, Polsat) ze Śremu przez antenę na dachu. MUX3 (TVP) z tego samego nadajnika jest odbierany w miarę bezproblemowo kiedy pogoda jest sucha (tzn. nie pada). W momencie kiedy pada deszcz albo śnieg, programy z MUX3 dają tylko cyfrową sieczke na ekranie, a pozostałe (MUX2) nadal odbieram bez problemu.
Antena której używam dotychczas służyła do odbioru sygnału analogowego - przekręciłem ją tylko na Śrem. Wiem, że MUX3 jest nadawany nadajnikiem pięć razy słabszym, ale podejrzewam zwrotnicę. Być może jakieś styki albo połączenia mokną i dają przez to gorszy sygnał.
Zanim wymienie całą instalację antenową na lepszą, chciałbym Was zapytać o zdanie. W końcu MUX3 działa na tym co jest (antena+zwrotnica) jak jest sucho...
WITAM. Na wstępie powiem że nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje zapytanie ponieważ nie odbieram MUX3 więc trudno mi określić jaka moze byc przyczyna słabszego odbioru MUX3. Mam za to pytanie w sprawie instalacji kanałów tv cyfrowej naziemnej. Mam równiez tv samsunga ja mam sygnał tv cyf naziemnej z kablówki osiedlowej i wybieram wyszukiwanie kanałów cyfrowych automatyczne opcja NAZ i wyszukuje mi tylko MUX2 /POLSAT,TVpuls,TV4,wolny,wolny,wolny,TVN,TVN7/niemam MUX3 czy jak wyszukiwałes w tv kanałów cyfrowych to znalazł i połączył MUX2 i MUX3 ?? czy tez jest osobna procedura w wyszukiwaniu obu multipleksów. Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam Leszek
 

Kpc21

New member
@Lenio00 - może twoja kablówka po prostu nadaje tylko MUX2.

@jaglu - wygląda że będziesz musiał wymienić "siatkówkę" na coś innego. MUX3 nadawany jest ze Śremu z pięciokrotnie mniejszą mocą. Musisz spróbować np. z ATX-91.
 
Do góry