DVBC w tv panasonic

DeeBass

New member
Bez reklam
Jestem użytkownikiem plazmy panasa 42U10 od kilku miesięcy i powiem, że ostatnio mocno się ucieszyłem, że go posiadam. A to za sprawą DVB-C i cyfrowej kablówki. Szczerze mówiąc kupując Panasonica nawet o tym nie myślałem, że to wykorzystam i z "czym to się je".
Do tej pory korzystałem z analogowej kablówki i myślałem nad zakupem jakiejś cyfrowej platformy aby wykorzystać możliwości tv. Tym bardziej, że widziałem u kolegów, że jeżeli jest sygnał znacznie lepszy to tv pokazuje swoje możliwości.
Przedstawicielem kablówki (widać że gość był kumaty) zaproponował mi kartę CAM. Byłem trochę zaskoczony bo do końca nie znałem tematu. Szybko przejrzałem instrukcję - jest taka opcja! tylko czemu ja u siebie nie widzę programów cyfrowych?? Jeszcze raz rzut oka do instrukcji i oczywiście mała niespodzianka - trzeba ustawić kraj na Szwecję (??) i wszystko działa!! Obraz żyleta, jest fajne epg z opisem programów, czasami dźwięk DD, wybór opcji językowych....
Jeżeli ktoś ma tv Panasonica i dobrą ofertę kablówki cyfrowej to jest to super połączenie bez zabawy w dodatkowe dekodery i anteny!! :) POLECAM
 

malin1976

Member
DVB-C ma nawet mój stary Sony 32E4000 więc to chyba już standard . Potwierdzam że to świetna rzecz bo odpadają wszelakie połączenia . Moduł CAM i po sprawie . Od kilku dni oglądam tylko Animal Planet i Discovery i National Geografic w HD . Bajka . Nie wiem co się na świecie dzieje bo wiadomości lecą w SD a na to szkoda czasu :)
 

ArtiW

New member
A nie wiecie czy w Aster (posiadam) lub UPC (mogę na nią zmienić) jest możliwość wzięcia takowego modułu?
 

Palma2000

New member
Jestem użytkownikiem plazmy panasa 42U10 od kilku miesięcy i powiem, że ostatnio mocno się ucieszyłem, że go posiadam. A to za sprawą DVB-C i cyfrowej kablówki. Szczerze mówiąc kupując Panasonica nawet o tym nie myślałem, że to wykorzystam i z "czym to się je".
Do tej pory korzystałem z analogowej kablówki i myślałem nad zakupem jakiejś cyfrowej platformy aby wykorzystać możliwości tv. Tym bardziej, że widziałem u kolegów, że jeżeli jest sygnał znacznie lepszy to tv pokazuje swoje możliwości.
Przedstawicielem kablówki (widać że gość był kumaty) zaproponował mi kartę CAM. Byłem trochę zaskoczony bo do końca nie znałem tematu. Szybko przejrzałem instrukcję - jest taka opcja! tylko czemu ja u siebie nie widzę programów cyfrowych?? Jeszcze raz rzut oka do instrukcji i oczywiście mała niespodzianka - trzeba ustawić kraj na Szwecję (??) i wszystko działa!! Obraz żyleta, jest fajne epg z opisem programów, czasami dźwięk DD, wybór opcji językowych....
Jeżeli ktoś ma tv Panasonica i dobrą ofertę kablówki cyfrowej to jest to super połączenie bez zabawy w dodatkowe dekodery i anteny!! :) POLECAM
Witam,
ja jestem posiadaczem modelu TX-P42GT20 i to prawda - dla kraju Szwecja - DVB-C działa i kanały cyfrowe są.
Natomiast napotkałem następujące problemy:
1. Dla telewizji analogowej musiałem dla wszystkich kanałów zmieniać kodowanie dźwięku z SC1 na SC3 - poszło bez zarzutu
2. Ale najgorsze - VieraCast (mój model obsługuje sieć) spersonalizowane jest dla Szwecji i nie jest w TV dostępny portal iplex.pl z którego namiętnie zacząłem korzystać
Pozostaje wybór DVB-C lub iplex... A może ktoś znalazł jakieś rozwiązanie...
 

tryba

New member
Witam,
ja jestem posiadaczem modelu TX-P42GT20 i to prawda - dla kraju Szwecja - DVB-C działa i kanały cyfrowe są.
Natomiast napotkałem następujące problemy:
1. Dla telewizji analogowej musiałem dla wszystkich kanałów zmieniać kodowanie dźwięku z SC1 na SC3 - poszło bez zarzutu
2. Ale najgorsze - VieraCast (mój model obsługuje sieć) spersonalizowane jest dla Szwecji i nie jest w TV dostępny portal iplex.pl z którego namiętnie zacząłem korzystać
Pozostaje wybór DVB-C lub iplex... A może ktoś znalazł jakieś rozwiązanie...

witam,
dokładnie z tym samym problemem borykam się w moim nowym V20.
Dodam, że przy ustawieniu dla Niemiec i Szwecji zauważyłem (oprócz powyższego pkt.1),
że jest jakiś problem z wyszukaniem i zapamiętywaniem kanałów analogowych.
Ostatecznie ostałem przy ustawieniu na Czechy (jakby nie było, tam go wyprodukowali)-
wyszukanie i zapamiętywanie w analogu bez problemów (również brak problemu fonii z pkt.1),
DVB-C chodzi, no ale polskich CASTów brak.
Napisałem dzisiaj maila do Panasonic Polska z zapytaniem, jakie jest uzasadnienie blokowania tunera cyfrowego DVB-C w polskiej wersji oprogramowania odbiorników i czy planują to odblokować. Jeśli dostanę jakąś odpowiedź, to tu przytoczę...
Może jednak ktoś z forum zna rozwiązania powyższych problemów?
 

Palma2000

New member
Też wysłałem maila do Panasonica z grzeczną prośbą o nowy firmware z odblokowanym dvb-c dla Polski. Może jak ich zasypiemy mailami to coś z tym zrobią ;)
 

tryba

New member
dostałem odpowiedź na maila do Panasonica - cytuje:
"Witamy!
Uprzejmie informujemy, że w związku z brakiem deklaracji oraz stosowania przez polskich operatorów telewizji kablowej jednego systemu nadawania, firma Panasonic nie może zagwarantować działania wszystkich kanałów DVB-C. Nie przewidujemy wsparcia DVB-C dla TV Viera w Polsce.
Pozdrawiam,
Sebastian Staniszek
Info / Panasonic"

moim zdaniem odpowiedź nie na miejscu - nic, tylko odstrasza klientów (akurat mój znajomy, jak to usłyszał, wybrał inną markę- zależało mu na DVB-C).
Nie wiem, czy jest aż tyle standardów DVB-C? Jeśli rzeczywiście nie ma wśród nich dominujących, to czy tej skali/klasy producent nie powinien uczestniczyć w rynku właśnie po to żeby, któreś rozwiązanie promować?
Jakoś inni producenci nie mają tego typu dylematów...
Jeśli nie można zapewnić obsługi wszystkich standardów, należy przedstawić informację, których obsługa jest gwarantowana, a których nie i sprawa jest jasna (na stronie Panasonica, takich odnośników do zastrzeżeń przy informacjach szczegółowych o produktach jest więcej... jakoś są).
zdegustowany
pozdrawiam
 

Palma2000

New member
Ja dostałem lepszą odpowiedź:

Witam,
uprzejmie informujemy, że z dniem 1 września 2010, w odbiornikach Panasonic wyposażonych w funkcję VieraCast pojawiła się aplikacja (widget) IPLA.

IPLA umożliwia bezpłatny dostęp do tysięcy materiałów Video z grupy medialnej POLSAT. Powyższa aplikacja pojawia się tylko gdy użytkownik w ustawieniach startowych wybierze jako kraj Polskę.

Część użytkowników wykorzystuje w odbiornikach z roku 2009 (modele G15E i V10E) tuner DVB-S niewspierany w Polsce, którego aktywacja wymaga wybrania jako kraju Niemiec. W takiej sytuacji aplikacja IPLA jest niedostępna. Podobnie sytuacja ma się w przypadku modeli 2010 i tunera DVB-C (działającego tylko na rynkach Nordyckich i w Niemczech). Jednak aby wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy procedurę która umożliwia jednoczesne korzystanie z tunerów niedostępnych w Polsce i aplikacj IPLA.

Poniżej instrukcja konfiguracj TV do pracy w Polsce z aktywnym tunerem DVB-C/S:

Procedura:
1) W przypadku kiedy mamy TV z zestrojonym tunerem - pomijamy ten krok. W innym przypadku restartujemy telewizor do ustawień fabrycznych i wybieramy jako kraj Niemcy (tuner DVB-C/S bedzie aktywny) i dokonujemy normalnego strojenia.

2) Wkładamy kartę SD z pustym plikiem hotel.pwd na karcie.

3) Wyświetli się pole na wpisanie kodu.Jako kod podajemy 4850. Po zakończeniu operacji zrzutu konfiguracji wyjmujemy kartę SD z TV.

4) Restartujemy TV do ustawień fabrycznych i wybieramy jako ustawienia Polska/Polska.

5) Uruchamiamy VieraCast, wybieramy aplikację ustawienia (2 lub 3 ekran) i przesuwamy aplikację IPLA, za pomocą opcji \"Dostosuj ekran początkowy\" z lewego górnego rogu w dowolne inne miejsce. Wychodzimy z VieraCast

6) Wkładamy kartę SD do działającego TV i kiedy TV poprosi o kod podajemy 4851

7) Po wyświetleniu informacji o zakończeniu procesu \"SUCESS\" wyjmujemy kartę, wyłaczamy odbiornik głównym włącznikiem

8) Wyłączamy/włączamy odbiornik TV. W tej chwili mamy aktywny tuner DVB-S/C oraz dostępne wszystkie polskie aplikacje na platformie VieraCast.

Uwagi:
- Informujemy jednocześnie, że w/w operacja nie zmienia statusu tunera DVB-S/C i nadal jest to funcja niewspierana w Polsce i użytkownikowi nie przysługuje prawo do reklamacji jego działania,
- restart odbiornika TV do ustawień fabrycznych spowoduje koniecznośc ponownego przeprowadzenia powyższej procedury aktywacji,

W przypadku pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Call Center Panasonic Polska (801 801 887, 22 338 11 11)
 

tryba

New member
Ja dostałem lepszą odpowiedź:

Witam,
uprzejmie informujemy, że z dniem 1 września 2010, w odbiornikach Panasonic wyposażonych w funkcję VieraCast pojawiła się aplikacja (widget) IPLA.

IPLA umożliwia bezpłatny dostęp do tysięcy materiałów Video z grupy medialnej POLSAT. Powyższa aplikacja pojawia się tylko gdy użytkownik w ustawieniach startowych wybierze jako kraj Polskę.

Część użytkowników wykorzystuje w odbiornikach z roku 2009 (modele G15E i V10E) tuner DVB-S niewspierany w Polsce, którego aktywacja wymaga wybrania jako kraju Niemiec. W takiej sytuacji aplikacja IPLA jest niedostępna. Podobnie sytuacja ma się w przypadku modeli 2010 i tunera DVB-C (działającego tylko na rynkach Nordyckich i w Niemczech). Jednak aby wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy procedurę która umożliwia jednoczesne korzystanie z tunerów niedostępnych w Polsce i aplikacj IPLA.

Poniżej instrukcja konfiguracj TV do pracy w Polsce z aktywnym tunerem DVB-C/S:

Procedura:
1) W przypadku kiedy mamy TV z zestrojonym tunerem - pomijamy ten krok. W innym przypadku restartujemy telewizor do ustawień fabrycznych i wybieramy jako kraj Niemcy (tuner DVB-C/S bedzie aktywny) i dokonujemy normalnego strojenia.

2) Wkładamy kartę SD z pustym plikiem hotel.pwd na karcie.

3) Wyświetli się pole na wpisanie kodu.Jako kod podajemy 4850. Po zakończeniu operacji zrzutu konfiguracji wyjmujemy kartę SD z TV.

4) Restartujemy TV do ustawień fabrycznych i wybieramy jako ustawienia Polska/Polska.

5) Uruchamiamy VieraCast, wybieramy aplikację ustawienia (2 lub 3 ekran) i przesuwamy aplikację IPLA, za pomocą opcji \"Dostosuj ekran początkowy\" z lewego górnego rogu w dowolne inne miejsce. Wychodzimy z VieraCast

6) Wkładamy kartę SD do działającego TV i kiedy TV poprosi o kod podajemy 4851

7) Po wyświetleniu informacji o zakończeniu procesu \"SUCESS\" wyjmujemy kartę, wyłaczamy odbiornik głównym włącznikiem

8) Wyłączamy/włączamy odbiornik TV. W tej chwili mamy aktywny tuner DVB-S/C oraz dostępne wszystkie polskie aplikacje na platformie VieraCast.

Uwagi:
- Informujemy jednocześnie, że w/w operacja nie zmienia statusu tunera DVB-S/C i nadal jest to funcja niewspierana w Polsce i użytkownikowi nie przysługuje prawo do reklamacji jego działania,
- restart odbiornika TV do ustawień fabrycznych spowoduje koniecznośc ponownego przeprowadzenia powyższej procedury aktywacji,

W przypadku pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Call Center Panasonic Polska (801 801 887, 22 338 11 11)

wymiękam...
ale to jest konkret, nie to co odpowiedź do mnie.
sprawdzałeś już ktoś.. działa ta procedura?
tryba
 

rchmiele

New member
Witam, czy ten pli hotel.pwd ma być tekstowy? Tworzę taki pusty plik na karcie SD, wkładam do Panasa i nie prosi mnie o kod, włącza się tylko odtwarzacz multimediów, który nie widzi tego pliku. Prosze o pomoc
 
Do góry