Multipleks 3

slawekz1

New member
Czy ktoś się orientuje kiedy będzie włączony multipleks 3, czyli cyfrowe kanały tvp1, tvp2 i tvp info z nadajnika w Raszynie? Obecnie posiadam tylko polsat, tv4, tvn i puls.
 

slawekz1

New member
Chodzi o to że na kanale 55 nic nie mogę znaleźć a na kanale 48 mam multipleks2. Fakt że do nadajnika mam ok. 80km. Myślałem że jak mogę złapać programy z kanału 48 to mogę również z 55ale jednak nie:niewiem:
 

gp2005

New member
A ja mam pytanie dotyczące MUX3 z Siedlec/Łosic. Jestem w zasięgu nadawania, przez około miesiąc odbierało bez problemu, potem dołożyli MUX2, też nie było problemu. 31 grudnia na kanałach MUX3 pojawił się komunikat o błędzie transmisji z kodem E202(chyba), po ponownym wyszukaniu kanałów został tylko MUX2.
Wie może ktoś o co chodzi?
 

Alundro

New member
Witam. Mam takie pytanie.Na stronie poświęconej DVB-T w Polsce zauważyłem iż w - sygnał z Multipleks 3 w Łodzi będzie dostępny od kwietnia 2011 zaś Multipleks 2 do 31.12.2011 tzn dla Łodzi w końcu od kiedy będzie można oglądać telewizję ?
 

Alundro

New member
Mam jeszcze takie jedno pytanie. Sygnał w Łodzi ma być nadawany z EC-4 a ja mieszkam na 10 piętrze w bloku w zasadzie usytuowanym na wprost EC-4 w odległości około 10 km i nic mi nie zasłania. Czy da radę złapać sygnał przez antenę pokojową oczywiście obsługującą DVB-T ?
 

Kpc21

New member
Mam jeszcze takie jedno pytanie. Sygnał w Łodzi ma być nadawany z EC-4 a ja mieszkam na 10 piętrze w bloku w zasadzie usytuowanym na wprost EC-4 w odległości około 10 km i nic mi nie zasłania. Czy da radę złapać sygnał przez antenę pokojową oczywiście obsługującą DVB-T ?
Z EC-4 myślę że będziesz mieć odbiór na antenie pokojowej. Nie ma znaczenia na jakiej, może być nawet kawałek drutu. One specjalnie się między sobą nie różnią, a wzmacniacz tutaj nic nie polepszy.

Problem w tym, że z EC-4 będzie nadawany MUX2. MUX1 będzie początkowo nadawany z TON Sienkiewicza (tzw. wieżowiec TVP), tyle że ze znacznie mniejszą mocą niż nadawany stamtąd obecnie TVN. Potem (najwcześniej w 2012 roku) ma być przeniesiony do Zygier (Zygr?), skąd nadaje obecnie TVP1.
 
Do góry