kabel hdmi a euro złącze?

big93

New member
Mam dekoder cyfrowy telewizji vectra. Do dekodera dostałem jedynie kabel euro. Czy jakość z podłączenia tv z dekoderem kablem hdmi będzie zauważalna? Jeśli tak to jaki kabel kupić. Widziałem, ze jest wiele rodzajów tych kabli, ceny zaczynają się od 20zł a kończą na kilku stówkach. W jakiej cenie kupić ten kabel tak do plazmy 37'' taki żeby nie kosztował zbyt dużo a żeby była ta jakość widocznie lepsza niż na kablu euro? Pozdrawiam
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam dekoder cyfrowy telewizji vectra. Do dekodera dostałem jedynie kabel euro. Czy jakość z podłączenia tv z dekoderem kablem hdmi będzie zauważalna? Jeśli tak to jaki kabel kupić. Widziałem, ze jest wiele rodzajów tych kabli, ceny zaczynają się od 20zł a kończą na kilku stówkach. W jakiej cenie kupić ten kabel tak do plazmy 37'' taki żeby nie kosztował zbyt dużo a żeby była ta jakość widocznie lepsza niż na kablu euro? Pozdrawiam
Przy krótkim kablu HDMI jakość będzie taka sama, oczywiście znacznie lepsza niż na EURO, niezależnie od tego ile na taki kabel wydasz. Jeśli chciałbyś do dekodera Vectry kabel z bajerami, to możesz pomysleć o kablu iHDMI plus CEC - taki kabel powoduje, że telewizor włącza Ci się automatycznie na właściwym wejściu HDMI, gdy włączasz dekoder Vectry, wyłącza się, gdy gasisz dekoder, i pozwala na podłączenie równolegle drugiego telewizora do dekodera - do jego wyjścia YPbPr.
 

Matszo

New member
HDMI jest złączem cyfrowym z korekcją błędów, dlatego możesz kupić najtańszy. Jakość obrazu będzie identyczna jak w najdroższym. Taka zasada dla krótkich kabli.
 
Do góry