Tuner

zgaga81

New member
Witam,
Z góry przepraszam za być może dość durne pytania, ale niestety mam zerową wiedzę w temacie, którego dotyczą moje rozterki.
Otóż, jako że zakupiłam wreszcie nowy tv ledowy ( Sharp LC-46LE810 ), to pomyślałam, że może fajnie było by mieć coś lepszego niż kablówkę analogową, którą obecnie dostarcza mi Aster. Dowiedziałam się, że aby mieć cyfrową jakość ( ponoć lepsza ) tych wszystkich 60 programów muszę dostać z Astera jakiś tuner i tu mam pytanie:
Czy mogę sobie sama kupić taki tuner? A jeśli tak to może ktoś doradzi jaki? I czy on będzie działał tak, że włączę do niego kabel antenowy i do tunera podłączę tv i będę miała lepszy obraz ale te wszystkie programy co mam teraz? No i gdybym już kupowała, to czy można wybrać taki żeby miał jakiś tam twardy dysk, że mogę na nim zapisać jakiś program, którego nie mogłam obejrzeć...?
Naprawdę sorry jeśli moje pytania są durne, ale dla mnie to czarna magia...
Mam nadzieję że to dobry dział, bo nie mam bladego pojęcia gdzie powinnam o tym pisać!;) Jeśli zły, to błagam podpowiedzcie gdzie mam walić z moimi "rozterkami" blondynki!;)
 

kowal801

New member
Bez reklam
Witam
Obawiam się,że operator kablowy dostarcza dekoder cyfrowy wraz z kartą, więc w zasadzie jest pewne ograniczenie wyborze sprzętu.Nie oszukujmy się ,że wysokich lotów to te dekodery nie są.Jeśli weźmiesz opcje HD ,to w ofercie maja jakiś dekoder HD+PVR, jeśli samo SD ,to dają jakiś badziewie,które nawet nie ma HDMI .
Ogólnie ten dział dotycz DVB-T,czyli naziemnej telewizji cyfrowej.;) Napisz skad jestes , moze byc tak ,że jestes w zasiegu telewizji cyfrowej.
 
Ostatnia edycja:

melon100

New member
Jest na forum dział TV - ASTER HD tam zaglądaj :) Tuner i karta w Aster są parowane więc odbiór jest możliwy tylko w takim zestawieniu karta klucz + tuner jaki otrzymasz od Aster.
 

zgaga81

New member
Dzięki za pomoc! Jestem z warszawy z Bemowa, więc nie wiem czy jestem w zasięgu czegokolwiek i co taki zasięg oznacza??;))) Trafiłeś na totalną ignorantkę niestety;)
 

kowal801

New member
Bez reklam
No to koleżanko, chce Ci napisać , że jesteś akurat w zasięgu Cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) w tej chwili dostępnych jest 8 kanałów,natomiast w październiku rusza kolejny multiplex TVP m.in TVPHD,jakość obrazu przewyższa nawet cyfrowe kablówki i to wszystko za free ;).Moim zdaniem warto zaopatrzyć się zwykła antenę , masz do wyboru kierunek Raszyn ,ewentualnie PKiN.
Jeśli masz dodatkowe pytania , to śmiało pytaj.
 

zgaga81

New member
Czyli wystarczy że kupię antenę ( rozumiem że chodzi o taki talerz...? ) i będę miała 60 kanałów plus te HD? Czy tylko te HD? A czy jak mieszkam na parterze to też złapie?
 

Dreszcz

New member
Jeśli zamontujesz sobie antenę do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (nadawanej z Raszyna) to będziesz mogła odbierać na niej obecnie 8 kanałów:
TVP 1; TVP 2; TVP Warszawa; TVN; Polsat; TV Puls; TV 4 i TVN Warszawa;

To jeszcze nie jest jakość HD, ale sa cyfrowe i zapewniam, że jakość jest lepsza. Oczywiście będziesz mogła je odbierać gratis i bedziesz mogła zrezygować z kablówki (jeśłi będziesz chciała).

Teraz jeśli chodzi o antenę - to nie jest talerz. Na stronie dipol com znajdziesz w dziale anteny przykłądowe anteny.
Można także zadzwonić do tego sklepu i porozmawiać - doradzą.

Jełśi mieszkasz na parterze to powstaje pytanie, czy nie zasłaniają Cię wysokie bloki. Tak naprawdę to nie dowiesz się dopóki nie przetestujesz.
Zwracam także uwagę, że warto przetestować wcześniej, czy sie odbierze sygnał. Ja pożyczyłem od kolegi zwykłą siatkową antenę i odebrałem na niej sygnał cyfrowy, słabo bo słabo, ale wiedziałem już że odbiorę, więc kupiłem sobie już antenę własną.

Jak ktoś wyżej pisał w przyszłości mają nadawać więcej programów i nawet w HD. Ja akurat za dużó TV nie oglądam i chciałem się oderwać od kablówki i jest super :).
 

Dreszcz

New member
Mam zaś pytanie o tuner.

Czy można kupić sobie tuner, do którego można podłączyć kabel z anteny i na którym będzie można zakodować programy cyfrowe nadawane naziemne i żeby jeszcze to cudo miało twardy dysk tak, żeby mozna było sobie zaprogramowac program do nagrania i obejrzeć w dogodnym dla siebie czasie?

Znalazłem tylko nagrywarke DVD Panasonica z twardym dyskiem, która ma cyfrowy tuner TV, ale to wydatek ponad 1000zł - to troszkę dużo...
 

kowal801

New member
Bez reklam
kolego Dreszcz nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym zakodowaniem programów w DVB-T.
Jeśli chodzi o tuner+PVR są już takie na rynku np.Ferguson, wystarczy dokupić zewnętrzny dysk.

koleżanko zgaga81 tak jak już wcześniej kolega napisał chodzi o zwykła antenę, z tego co widzę masz blisko do nadajnika , wiec może być tak ,ze wystarczy zastosować antenę pokojową >> Antena DVB-T wewnętrzna ze wzmacniaczem Signal, jeśli będzie za słaba to ewentualnie kupić cos takiego>>Antena telewizyjna DIPOL 16/21-69 DVB-T , niestety wiąże to się z montażem, o ile jest możliwość.

Tu masz mapkę zasięgu sygnału DVB-T

dvbt4
 
Ostatnia edycja:

zgaga81

New member
Koledzy dzięki za pomoc! Wydaje mi się, że zaczęłam rozumieć zaklęty temat telewizji cyfrowej!;)))
Pozdrawiam serdecznie i oddaję się refleksji na co się zdecydować: na Aster czy ograniczyć się do 8 kanałów ale za darmo...
Aga
 
Do góry