DVB-T Warszawa - odbiera tylko TVN Warszawa

darczy

New member
Witam.
Telewizor SONY Bravia KDL-32EX402, antena DV Z za ok. 40 zł ze wzmacniaczem.
Cała instalacja w tej chwili znajduje się w mieszkaniu na 2 piętrze ok. 9 km od PKiN, okna wychodzą na stronę przeciwną.
W trakcie programowania wyłapuje 8 kanałów (TVP1, TVP2, TVP Info,TVN, TVN Warszawa, Polsat, TV4, PULS), ale odbiera tylko TVN Warszawa.
Na innych kanałach informacja, że program jest niedostrojony.

Na TVN Warszawa siła sygnału 100%, jakość sygnału 90-100%.
Reszta kanałów ma: siła sygnału 0%, jakość sygnału 0%.
Skoro jest to przesył cyfrowy to powinno odbierać albo wszystko albo nic.
Co ciekawe EPG działa bezbłędnie na wszystkich kanałach.
Co może być przyczyną takiego problemu?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
DarCzy

Edit: Już sobie poradziłem - podłączyłem bardzo długi kabel antenowy (ok. 15m) i wystawiłem antenkę na balkon - odbiera 8 kanałów, ale TV4 przerywa. Sygnał zazwyczaj pokazuje maks lub 3/4, ale momentami spada do 0%. Wszystkie kanały oprócz wspomnianego TV4 odbierają ładnie.
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
Wszystko wskazuje na to, że masz problem z zasięgiem dla kanału 51 czyli włąsnie tego gdzie idą wszystkie Warszawskie naziemne poza TVN Warszawa. Ten nadawny jest na innym kanale czyli 50. Z tego co kojarze to TVN Warszawa na naziemnej nadawany jest w MPEG2 (co dziwne bo na satelicie w MPEG4) ale sprawdziłęm i Twój TV obsługuje MPEG4 czyli takie jak wszystkie inne warszawskie.

Ten tok rozumowania, że to standart cyfrowy i powinno być wszystko abo nic skoro z jednego nadajnika jest i poniekąd miałbyś racje gdyby włąsnie nie fakt, że TVN Warszawa jest nadawany jakby na innej częstotliwości (chociaz nie wiem czy z tego samego miejsca czyli z Raszyna). Dlatego mimo wszystko podejżewałbym tu kwestię zasięgu. U mnie działa wszystko wporządku mimo iż antene mam zrobiona z 3m kabla elektrycznego i jest on powieszony z drugiej strony domu niż jest nadajnik wiec jakby przez dom przesłonięty. I zarówno TVN Warszawa jak i reszta mają sygnał 100% chociaz jakość już 60% no ale to wina mojej profesjonalnej anteny :p
 
Do góry