Telewizja cyfrowa w nowym TV. Zasada działania tunera

k3nio

New member
Witam
Jestem początkujący i chciałbym się dowiedzieć jak zacząć korzystać z telewizji cyfrowej.
Mój sprzęt:
telewizor: philips 47pfl9632D/10 posiada jakiś tuner z tyłu, czyli wejście kart CI tylko nie wiem czy to MPEG2 czy MPEG4
antena: Televes DAT 75
Mieszkam obok warszawy więc zasięg powinien być ok.
Jeśli ktoś się zna to prosiłbym o jakieś wskazówki bo w telewizorze mimo tunera, nie ma opcji tv cyfrowej, więc myślę że potrzebuję ten moduł CI żeby coś zadziałało.
Z góry dzięki:)
 

Szemot

New member
Jeśli chodzi o ten TV to w necie znalazłem informacje, że posiada on zintegrowany tuner DVB-T czyli włąsnie cyfrowy tuner TV naziemnej. Niestety nie znalazłem czy jest on w standarcie MPEG4 czy 2. Ponieważ mieszkasz koło Warszawy więc obowiązywałby Cię standart MPEG4. Sprawdz w instrukcji (na 90% powinno być napisane jaki standart) podłaczasz kabel od anteny siatkowej czyli naziemnej i w menu szukasz kanałów. Moduł CI jest dla osób które chcą np bez dekodera posiadać Cyfrę czy Nkę albo tez własnie jesli nie mają tunera DVBT a jedynie analogowy ale w Twoim wypadku nie będzie to konieczne (i może i dobrze bo często moduły CI sa niekompatybilne z częścią telewizorów). Jak już podłączysz kabel i wyszukasz kanały i będziesz miał jeszcze problemy to pisz
 

kowal801

New member
Bez reklam
Musze Cię zmartwić , ten telewizorek faktycznie ma wbudowany tuner cyfrowy ,ale w MPEG2 ,więc DVB-T z Warszawy sobie nie pooglądasz ,ponieważ cały multiplex nadawany jest w MPEG4.Jedynie możesz do tego telewizora dokupić zewnętrzny dekoder DVB-T , ewentualnie moduł do telewizora , który dekoduje MPEG4 na MPEG2 z tym ,że taki moduł w chwili obecnej nie daje możliwości odbioru kanałów w HD.

Tu masz Link do modułu , który współpracuje z twoim telewizorem.
 
Do góry