Jaka antena do DVB-T? Zewnętrzna czy wewnętrzna?

twec

New member
Witajcie,

zastanawiam się nad wyborem anteny do odbioru DVB-T na moim nowo-zakupionym Sony 37EX402. Początkowo chciałem wybrać antenę wewnętrzną, jednak nie wiem czy na zewnętrznej nie uzyskam lepszej jakości obrazu.

Aktualnie nie posiadam żadnej anteny, więc ciężko to sprawdzić.

Będę ogromnie wdzięczny za naprowadzenie mnie na właściwy tor myślenia.

twec

PS Czy kupował ktoś w sklepie Anteny.pl? Stamtąd chyba chciałbym kupić...
 

Rafff

New member
Zależy gdzie mieszkasz. U mnie (blok w Warszawie) żadna pokojowa antena nie wystarczała i skończyło się na instalacji anteny zewnętrznej.
Jeżeli masz możliwość, to kup w lokalnym sklepie z możliwością zwrotu / zamiany na inną. Kup pokojową i sprawdź. Jak działa - to dobrze, jak nie - możesz zwrócić.

W TV cyfrowej nie ma pojęcia jakość obrazu - albo go masz na stałe, albo nie (czyli np. chwilowo zanika).
 

Bucek

Banned
co do tV cyfrowej masz chyba na mysli jakosc transmisji bo sa jeszcze inne parametry wplywajace na jakosc cyfrówki np. standard kodowania, wydajność kodowania, bitrate i inne ...
 

marlon80

Member
U mnie w warszawie (okna na nadajnik w raszynie jakieś 12-13km), dvbt chodzi na zwykłym kablu antenowym wystajacym za okno, obciąłem izolacje i zrobiłem kółeczko, obraz idealny

Co do anten to nie wierzcie w jakiekolwiek anteny do dvbt, nie ma czegoś takiego
to są zwykłe anteny, inny jest tylko odbiornik.

Nie polecam anten ze wzmacniaczami, często bardziej przeszkadzają niż pomagają. lepsze są kierunkowe.

Warunek jest jeden, antena musi odbierać kanał na którym nadaje dvb-t.
 

acton777

New member
Bez reklam
Coś mi tu śmierdzi kryptoreklamą, 3 posty DVB-t, wszystkie opisujące ww firmę...


Nie polecam i innym też radzę trzymać się z dala od firm, które na swojej stronie nie umieszczają podstawowych danych: NIPu, adresu siedziby, itp.
 

michal12514

New member
a ja się podepnę:
jestem włascicielem takiego samego telewizora co Autor. (dokladnie to mam 40 cali taka różnica)
Telewizja cyfrowa to jak narazie dla mnie czarna magia, mam kablówkę w UPC analogową.
mieszkam w Warszawie, co dokładnie mam zrobić (jaką antenę kupić) żeby odbierac ten cyfrowy sygnał?
 

mataman

New member
Bez reklam
a ja się podepnę:
jestem włascicielem takiego samego telewizora co Autor. (dokladnie to mam 40 cali taka różnica)
Telewizja cyfrowa to jak narazie dla mnie czarna magia, mam kablówkę w UPC analogową.
mieszkam w Warszawie, co dokładnie mam zrobić (jaką antenę kupić) żeby odbierac ten cyfrowy sygnał?



Kupujesz antenę dvb-t na allegro za jakieś 50zl, podpinasz i odbierasz.
 

bloszek

New member
Witam,
ja też się przymierzam do założenia DVB-T, tylko mam problem. U mnie nadajnik jest około 30 km od mojego miasta. Pytanie czy taki zestaw będzie dobry do odbioru (narazie planuję mamie zakupić takie coś z tunerem, bo ma stary TV).

Tuner:
1843509082 - Aukcje internetowe Allegro
Antena:
1831113051 - Aukcje internetowe Allegro
lub
1836813523 - Aukcje internetowe Allegro

Czy taki zestaw może być? Niestety, ale linków nie mogę umieszczać, bo zbyt mało siedzę na tym forum. Podałem nr aukcji.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
 
Do góry