Antena pokojowa DVBT poznań

adamra

New member
Witam
mam problem z doborem anteny do odbioru programów DVBT w Poznaniu
Zakupilem antenę pokojową DVBT według zapewnień sprzedawcy antena powinna być szerokopasmowa jednak po przeskanowaniu odbiera mi tylko 7 programów z kanału 23 mianowicie:

MUX1, kanał 23: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4, Puls

wiem że również dostępne są inne programy na kanale 28 między innymi uruchomiony dzisiaj kanał TV HD (chyba z okazji mistrzostw)

MUX3, kanał 28: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Sport, TVP HD

Niestety antena nie skanuje na kanale 28

Odległość od odbiornika w śremie 40km w telewizorze jakość sygnału 90/100

Czy możecie polecić mi jakąś antenę która umożliwi mi odbiór wszystkich programów zarówno z kanału 23 jak i 28 ?

pozdrawiam
Adam
 

bor@s

New member
MUX3 ma 5x mniejszą moc od pierwszego, dlatego nie odbierasz. Ja kupiłem jakąś niemiecką antenę kierunkową za 45 zł (nawet całkiem małą) w sklepie gdzieś w okolicach Łąkowej i na Piątkowie odbiór bez zarzutów oba MUXy. Oczywiście antena na zewnątrz za oknem, w mieszkaniu coś łapie, ale są zakłócenia. Sprzedawca zapewniał, że jak nie zadziała, to można oddać. Ale działa idealnie...
 

acton777

New member
Bez reklam
Coś mi tu śmierdzi kryptoreklamą, 3 posty DVB-t, wszystkie opisujące ww firmę...


Nie polecam i innym też radzę trzymać się z dala od firm, które na swojej stronie nie umieszczają podstawowych danych: NIPu, adresu siedziby, itp.
 

cubello

New member
MUX3 ma 5x mniejszą moc od pierwszego, dlatego nie odbierasz. Ja kupiłem jakąś niemiecką antenę kierunkową za 45 zł (nawet całkiem małą) w sklepie gdzieś w okolicach Łąkowej i na Piątkowie odbiór bez zarzutów oba MUXy. Oczywiście antena na zewnątrz za oknem, w mieszkaniu coś łapie, ale są zakłócenia. Sprzedawca zapewniał, że jak nie zadziała, to można oddać. Ale działa idealnie...

Witam,
Ja próbuję w Poznaniu złapać sygnał DVB-T ze Śremu i nie udaje mi się. Mieszkam w okolicach ul.Naramowickiej.Do nadajnika w Śremie 37 km w linii prostej.
Kupiłem 10 m kabla Triset-113 ,taką antenę :
antena_telewizyjna_dipol_19-21-69_dvb-t_A1911
Zamontowałem ją na balkonie w stronę nadajnika. Nic nie zasłania tego kierunku.
Instalacja jest chyba OK,bo złapałem analogowo TVP1, TVP2 i TVN w bdb jakości. Ale żadnych kanałów cyfrowych: próbuję ręcznie na 490 MHz i 530 MHz, automatycznie też nic nie znajduje). Dekoder MPEG-4 w plazmie Samsung PS50B450.
Co polecacie ?
Czy zamienić antenę na inną, o większej ilości elementów ?
Czy antena musi być idealnie "wycelowana" w nadajnik?

Będę wdzięczny za podpowiedzi

Pozdrawiam
Kuba
 

acton777

New member
Bez reklam
Witam,
Ja próbuję w Poznaniu złapać sygnał DVB-T ze Śremu i nie udaje mi się. Mieszkam w okolicach ul.Naramowickiej.Do nadajnika w Śremie 37 km w linii prostej.
Kupiłem 10 m kabla Triset-113 ,taką antenę :
antena_telewizyjna_dipol_19-21-69_dvb-t_A1911
Zamontowałem ją na balkonie w stronę nadajnika. Nic nie zasłania tego kierunku.
Instalacja jest chyba OK,bo złapałem analogowo TVP1, TVP2 i TVN w bdb jakości. Ale żadnych kanałów cyfrowych: próbuję ręcznie na 490 MHz i 530 MHz, automatycznie też nic nie znajduje). Dekoder MPEG-4 w plazmie Samsung PS50B450.
Co polecacie ?
Czy zamienić antenę na inną, o większej ilości elementów ?
Czy antena musi być idealnie "wycelowana" w nadajnik?

Będę wdzięczny za podpowiedzi

Pozdrawiam
Kuba

Na jakich kanałach masz te TVP1 i TVP2???

Na moje oko, źle ustawiona antena i łapiesz jakieś śmieci z odbicia, ze wszystkich 3 nadajników, bo tą anteną TVP1 ze Śremu nie odbierzesz (TVN nadaje z piątkowa). Ustaw na TV analogowy kanał 50, kręć anteną, do momentu pokazania się Polsatu ( na pewno jakość będzie kiepska, ale coś musi być widać) i będziesz wiedział prawidłowy kierunek.

To jest antena kierunkowa, wiec musi być wycelowana w nadajnik.
 

Pirat100

New member
Dokładnie tak jak napisał acton777 ... Antenę ustaw dokładnie na Śrem, na tej antenie musi złapać. Ja mam taką samą + wzmacniacz ale do nadajnika w Śremie mam ok 70km. Poziom sygnału DVB-T na pasku w TV (sony seria W5500 ) na max zarówno MUX1 i MUX3.
 

cubello

New member
Na jakich kanałach masz te TVP1 i TVP2???

Na moje oko, źle ustawiona antena i łapiesz jakieś śmieci z odbicia, ze wszystkich 3 nadajników, bo tą anteną TVP1 ze Śremu nie odbierzesz (TVN nadaje z piątkowa). Ustaw na TV analogowy kanał 50, kręć anteną, do momentu pokazania się Polsatu ( na pewno jakość będzie kiepska, ale coś musi być widać) i będziesz wiedział prawidłowy kierunek.

To jest antena kierunkowa, wiec musi być wycelowana w nadajnik.

Dziękuję za podpowiedzi.
Ustawiłem antenę w kierunku Śremu (37 km w linii prostej).
Antena bez wzmacniacza.
Znalazłem następujące programy analogowe:
TVP1 - kanał 33
TVP2 - kanał 27
TVN - kanał 47
TVP Info - kanał 52
POLSAT - kanał 50
Jakość wszystkich dobra lub bdb.
Skoro odbieram Polsat całkiem dobrze na kanale 50(żadnego śnieżenia, tylko lekkie "duchy"czyli kontury przesunięte o 10 cm w poziomie ), czy to znaczy,że wycelowałem w Śrem odpowiednio? Co ciekawe, mogę ruszać anteną +-30 stopni w lewo i prawo , a obraz Polsatu jest nadal dobry.Dopiero większe odchylenie anteny powoduje pogorszenie obrazu.
Jakość TVP1,2,TVN znakomita ,ale te kanały pewnie odbieram z Piątkowa (widzę wieże z okna , odległość ok. 3 km).
Niestety telewizor nadal nie znajduje żadnego kanału cyfrowego.Ani automatycznie ani ręcznie.Przy programowaniu ręcznym podaję częstotliwości 490 MHz i 530 MHz.
W opcjach jest też wybór modulacji pomiędzy : QAM16,32,64,128,256. Czy to ma jakieś znaczenie? Podawałem wszystkie warianty i nadal nie znajduje żadnego kanału. Może dekoder w telewizorze jest zepsuty? Plazma Samsung PS50B450, ma ok.8 miesięcy.Niestety nie mam innego tv i możliwości sprawdzenia czy to wina dekodera w moim tv.
Co mogę zrobić ?Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Kuba
 

acton777

New member
Bez reklam
TVP1 masz z Akademii Ekonomicznej, reszta ze Śremu, a TVN to byś na widelcu wetkniętym w gniazdo antenowe odebrał...

Antena ustawiona prawidłowo, ale prawdopodobnie przeszukujesz analog, a nie cyfrę, dlatego nie możesz nic znaleźć...
Nie znam tego Samsunga, ale większość telewizorów ma przełączanie z analoga, na DVBt na pilocie lub w menu (Analog- Digital).
Częstotliwości dokładne to: 487,25 (k23 ) i 527,25 (k28 ), to zaokrąglenie ma duże znaczenie...

PS. Właśnie przejrzałem pobieżnie instrukcję pobaw się ze zmianą kraju (prawdopodobnie "inny")
 
Ostatnia edycja:

seeb

New member
W samsungu nie należy ustawiać kraju na inny niż ustawiony domyślnie. Ważna informacja: Częstotliwość w samsungu podaje się w kHz zatem k23:487250 a k28 527250 (nie sprawdzałem w praktyce a obsługa mówi, że to 530000) - jak ktoś to zweryfikuje to poprosimy o informacje. Sam DVB-T będę dopiero w tygodniu uruchamiał chyba, że uda mi się wyskoczyć na miasto żeby kupić antenę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry