Jaka antena (~14km od nadajnika; parter)?

3d0

New member
Witam,

Potrzebuję PILNIE pomocy - za parę dni mistrzostwa a ja nadal nie wiem jaką antenę mam kupić:)?

Mieszkam w Warszawie (Ursynów), ale niestety na parterze a do tego plecami do nadajnika w Raszynie (okna mam na wschód a przed nimi 4 piętrowe bloki), który jest w odległości ~15km. Mam tanią chińską antenę pokojową ze wzmacniaczem, ale zarówno wew. jak i na zew. odbiera fatalnie (w zasadzie tylko TVP1 i w miarę TVP2). Na pozostałych kanałach jest spore śnieżenie, rozdwajanie obrazu a w przypadku TV4 zanik koloru i duże zniekształcenia. Tylko dźwięk jest wszędzie OK.

Jakie Wy macie instalacje w podobnych warunkach? Anteny pokojowe w teorii do 10km są polecane, więc nie wiem czy ryzykować i próbować z taką, tyle że dobrej jakości (np. ostatnio popularną Signal). Do manewru mam tylko pokój i balkon z ewentualną opcją wycelowania anteny kierunkowej w blok z naprzeciwka:-?
 

3d0

New member
Faktycznie, mój błąd. Chodziło mi o odbiór sygnału analogowego anteną, która będzie też przystosowana do odbioru sygn. cyfrowego a to jest dział DVB-T:oops:

Wybrałem antenę logarytmiczną 6-60 MINILOG ze wzm.LG2. Do analoga powinna być OK, ale nie wiem jak ten wzmacniacz wpłynie na odbiór sygn. cyfrowego.
 
Do góry