DVB-T W-wa Wilanów - nie diełajet :(

qwas0987

New member
kupiłem sobie antenę pokojową Emmerson ANTV46 ze wzmacniaczem i lipa, tuner w TV nic nie znajduje. Znajduje tylko 2 programy analogowe (polsat i TVP1), ale tak śnieży że nie da się tego oglądać. Czy to wina anteny, czy w ogóle nie da się odbierać w tej dzielnicy W-wy DVBT na antenie pokojowej?
A skoro antena pokojowa nie daje rady, to dla kogo one są, skoro 10 km od nadajnika już nie mają sensu ?
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
kupiłem sobie antenę pokojową Emmerson ANTV46 ze wzmacniaczem i lipa, tuner w TV nic nie znajduje. Znajduje tylko 2 programy analogowe (polsat i TVP1), ale tak śnieży że nie da się tego oglądać. Czy to wina anteny, czy w ogóle nie da się odbierać w tej dzielnicy W-wy DVBT na antenie pokojowej?
A skoro antena pokojowa nie daje rady, to dla kogo one są, skoro 10 km od nadajnika już nie mają sensu ?

No ale może opisz dość dokładnie jaki masz tuner DVB-T i wszystko po kolei. No jak możesz liczyć na odpowiedź jak nie podajesz najważniejszych rzeczy. Postaraj się sypnąć szczegółami.
 

qwas0987

New member
mam nowy telewizor z DVB-T (Panasonic G20), włączam w nim automatyczne wyszukiwanie stacji cyfrowych i nic nie znajduje. Po włączeniu szukania tv analogowej znajduje 2 kanały, tak jak pisałem powyżej. Zmieniałem położenie anteny, kierowałem na pkin i na raszyn.... i zero.
Zastanwiam się czy to normalne, że antena pokojowa ze wzmacniaczem w W-wie nic nie odbiera.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
mam nowy telewizor z DVB-T (Panasonic G20), włączam w nim automatyczne wyszukiwanie stacji cyfrowych i nic nie znajduje. Po włączeniu szukania tv analogowej znajduje 2 kanały, tak jak pisałem powyżej. Zmieniałem położenie anteny, kierowałem na pkin i na raszyn.... i zero.
Zastanwiam się czy to normalne, że antena pokojowa ze wzmacniaczem w W-wie nic nie odbiera.

No chyba nie jest normalne chyba że w Wilanów obejmuje jakaś dziura zasięgu. Mieszkam zdecydowanie dalej od nadajnika i sygnał chwytam na zwykłej antenie pokojowej ze wzmacniaczem. Antena nie jest w kosmicznej technologii. Pręcik długości 15 cm i to wszystko. Po prostu gdzieś jest błąd.
- przy skanowaniu wybierasz 'cyfrowe - naziemne'?
- czy na 100% działa wzmacniacz anteny. Jest regulacja sygnału?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
To ja sie podepne pod temat. Czy takie cos będzie dobre do dvb-t

ANTENA TV POKOJOWA ZEWNETRZNA DVB-T TV + FM 28dB (1053246391) - Aukcje internetowe Allegro

I czy faktycznie jest tvp hd i polsat sport hd ?

Z jakiego okresu masz takie info o HD? To dawno i nie prawda. Kiedyś, kiedyś były testy w HD.
Ja troszkę testowałem anteny pokojowe i generalnie wszystkie co miałem odbierały podobnie. Niezależnie jaki miały kształt. Sam teraz używam tanią Vivanco. Odległość od nadajnika ok 35 km.
ANTENA POKOJOWA STA DVBA 06 VIVANCO (1065055715) - Aukcje internetowe Allegro
Czasami troszkę trzeba polatać by wyszukać najlepsze ustawienie (za każdym razem trzeba skanować od nowa). ta jest zew, i pewno spełni Twoje oczekiwania tylko powiedz ile masz km od nadajnika. Ale weź pod uwagę antenę kierunkową bez wzmacniacza. Choć te małe ze wzmacniaczem są najprostsze w instalacji. Dla leniuchów :)
 
Do góry