Czy potrzebne mi DVB-T..?

adlon

New member
Cześć,

długo błądziłem po sieci, aż w końcu postanowiłem zapytać tutaj, chyba najodpowiedniejszym z istniejących forów.

Mam taki problem: stoję przed zakupem tunera tv. Zastanawiam się, jaki sygnał telewizyjny powinien on być w stanie obsłużyć.

Na co dzień uzywam analogowej kablówki i nie sądzę, żeby to się szybko zmieniło. W przyszłości być może przesiądę się na cyfrową kablówkę, niemniej jednak zawsze będzie to jakaś kablówka.

Wszyscy zachęcają do kupowania tunerów hybrydowych (analog+dvb-t), z racji magicznego roku 2013, kiedy przestanie istnieć analogowa telewizja naziemna.

Mam jednak takie pytania:

1. Czy potrzebny mi tuner wspierający DVB-t, jeżeli jest mało prawdopodobne, że będę korzystał z cyfrowej telewizji naziemnej?
2. Czy tuner wspierajacy jedynie sygnał analogowy wystarczy mi po roku 2013 do odbioru analogowej kablowki?
3. Czy do odbioru cyfrowej kablówki potrzebuję, aby tuner wspierał DVB-C czy analog wystarczy?

Pozdrawiam serdecznie :)
Adam
 
Ostatnia edycja:

bulek

New member
1. Jeśli zakładasz, że tak, czy inaczej będziesz korzystał jedynie z kablówki, to tuner DVB-T w TV ci niepotrzebny.

2. Wystarczy.

3. Kablówki często dają własny dekoder, a wtedy będziesz raczej potrzebował tylko złącza HDMI (ewentualnie SCART) w TV. Czasem jest też tak, że musisz używać dekodera od dostawcy kablówki, wtedy DVB-C będzie w TV bezużyteczne. Tuner DVB-C przyda ci się tylko wtedy, kiedy dostawca pozwala na stosowanie własnych tunerów.
 
Do góry