Sosnowiec i okolice.

zsz11

New member
Witam!
Czy w Sosnowcu da się na chwilę obecną złapać jakiś sygnał DVB-T? Jeśli tak to z którego nadajnika?
Wszystkim zainteresowanym tv cyfrową naziemną polecam tą stronkę z możliwością wyboru nadajników w różnych krajach.
Interactive DVB-T map
Możesz spróbować odebrać kanały z Skrzycznego w na razie nadawane mpeg-2
Ja odbieram 12 programów z Ostrawy i nie zawsze 4 programy z nadajnika w Żylinie(nadawane w formacie MPEG-2) ,mieszkam na południu w okolicach Katowic ,instalacja składa się z anteny DAT75 z przedwzmacniaczem w polaryzacji H oraz anteny DAT 45 HD z przedwzmacniaczem w polaryzacji V obydwie anteny są umieszczone na obrotnicy do której wykorzystałem siłownik do anten satelitarnych "Super Jack" 12" i pozycjoner po małej przeróbce napięcia zasilania AP 500 firmy Datcom.
 
Ostatnia edycja:

linchpin

New member
Mój TV obsłuży tylko mpeg-4, więc sobie chyba na razie podaruje wszelkie działania :] Chyba, że spróbuje złapać tak tylko dla testów jakikolwiek sygnał HD od naszych południowych sąsiadów, podobno nawet na kablu antenowym wystawionym za okno można bez problemu oglądać ich programy. Swoją droga ciekawe dlaczego cyfryzacja tv naziemnej w GOP będzie tak późno, przecież to jeden z najgęściej zaludnionym obszarów kraju :/
 

linchpin

New member
A po co ten krzyk? Nie wiedziałem, że mpeg4 jest kompatybilny wstecz z mpeg2, zatem może spróbuję złapać jakiś sygnał.
 

Kermit16

New member
Ja mieszkam w Bedzinie Warpie i na antenie z Telmora lapie sygnal z Skrzycznego. Sygnal rwany i tylko 4 kanaly TVP. Poczekam na lepsze czasy.
 

ThaweK

New member
Mam rozumieć, że chodzi ci o Kosztowy? Narazie nie ma nawet testów (widzę ten nadajnik z okna, 1km w linii prostej) i nawet nie wiem czy się wyrobią na 31lipca. Ale wracając do pytania: Na razie ma być tylko jeden, w dodatku 2,5kW... ;/ Żeby pokrył aglomerację śląską.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja też z Sosnowca. Mam zwykłą antenę logarytmiczną za 40 zł skierowaną jak wektor wypadkowy miedzy Kosztowami a Bytkowem, czyli po środku obu nadajników. Tak odbierała analog najlepiej. Do tego zwykły wzmacnicz za 20 zł. Wszystkie 7 analogowych kanałów jest bez zarzutu, czyli TVP1, TVP2, TVP INFO (Katowice), TVP INFO (Kraków), POLSAT, TVN, PULS. Tyle o analogu.

Jesli chodzi o cyfrowy odbór to telewizor mam MPEG2 wiec z polskich DVB-T odbieram tylko głos (TVP1, TVP2, TVP INFO (Katowice), TP Kultura, TVP Historia), ale za to świetne 9 czeskich kanałow: CT 1 SM, CT 2, CT 4, CT 24, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov TV oraz 7 czeskich stacji radiowych. Bajeczny obraz, ostry jak zyleta, szczegolnie sport programy przyrodnicze lub studyjne. Jesli puszczą jakis stary film to wiadmo, ze cudów nie ma, ale nowsze produkcje OK.

Średnio co miesiac włączam strojenie, bo zdarza sie, ze kanałow przybywa. Jeszcze pol roku temu miałem tylko 4 czeskie i 5 radio. Dzis 9 czeskich, 7 radiowych i 5 polskich glosowych (bo tylko MPEG2).

Szczerze, to nie wiem z jakich nadajników to wszystko łapie? Jesli wyrobią się do 31 lipca to szykuje sie zakup TV lub przynajniej tunera MPG4.
 
Ostatnia edycja:
Do góry