antena

witam chcialbym zakupić antene do odbioru naziemnej tv cyfrowej ale narazie jeszcze w mojej miejscowości nie ma sygnału
ale chciałbym do czasu cyfrówki oglądać w analogu
jaką antene proponujecie
oczywiście taką na której mogę oglądać analog i cyfrówke
pozdrawiam
 

Grzes2

New member
LUPO78, nie mieszaj człowiekowi. Anteny, które podałeś wyglądają... i już. Po pierwsze antena, o którą pytał się dziadzius4 pracuje zarówno w VHF jak i UHF. Po drugie zysk energetyczny samej anteny "dziadziusia4" to 10 - 14 dB dla kanałów 21-69, a w przypadku Twojej (DIGIT) wg danych Telmoru tylko 4,5 dB. Po trzecie, jeśli zastosje antenę, o którą się pytał lub DIGITactiva nie może zastosować zwykłego trójnika - zasilania potrzebuje wzmacniacz antenowy.
Reasumując produkty, o których mówimy nie są zamienne.
 

LUPO78

Banned
LUPO78, nie mieszaj człowiekowi. Anteny, które podałeś wyglądają... i już. Po pierwsze antena, o którą pytał się dziadzius4 pracuje zarówno w VHF jak i UHF. Po drugie zysk energetyczny samej anteny "dziadziusia4" to 10 - 14 dB dla kanałów 21-69, a w przypadku Twojej (DIGIT) wg danych Telmoru tylko 4,5 dB. Po trzecie, jeśli zastosje antenę, o którą się pytał lub DIGITactiva nie może zastosować zwykłego trójnika - zasilania potrzebuje wzmacniacz antenowy.
Reasumując produkty, o których mówimy nie są zamienne.
a po czwarte to najpierw niech się dziadzius4 wypowie jaką ma antenę bo po piąte okaże się że nie będzie musiał jej zmieniać :krol:
 

daffyx

New member
Witam

Odnosnie anteny - niedawno tj w styczniu kupilem tv przystosowany do odbioru cyfrowej tv naziemnej , myslalem ze bede musial zakupic antene , ale coz sie okazalo.

Podlaczylem tv pod stara instalacje antenaowa , na ktorej dawniej odbieralem tv analogowa , obraz z tv analogowej na tej antenie nigdy nie byl dobry na wszystkich programch . Antena to klasyczna i popularna siatka .
Okazalo sie ze na tej starej antenie udalo mi sie bez problemu zlapac 7 kanalow cyfrowych - odbieraja idealnie , nic nie rwie , wszytko idealnie - dziwiek Dolby digital 2/0 (na tych kanalach na ktorych jest nadawany).

Odleglosc okolo 80 Km od Warszawy

Wniosek z tego taki ze nie wymagana jest zadna specjalna antena
Do anteny mam podlaczony wzmacniacz - IKUSI oraz prosty rozdzielacz na 3 TV
 
Do góry