Jakość DVB-T

mil998

New member
Witam.
Mam pytanie do wszystkich posiadaczy naziemnej telewizji cyfrowej.
Jaka jest jakość obrazu, chodzi mi czy programy są nadawane w 16/9 czy 4/3.
Czy nie ma zakłóceń dźwięku i obrazu ?
Co ile około są dodawane multipleksy ?
 

kowal801

New member
Bez reklam
No to ja napiszę, DVB-T odbieram z woj.Mazowieckiego,jakość obrazu moim zdaniem jest lepsza niż z satelity,ostatnio dużo zmian pojawiło się na multipleksie np .dodanie EPG,TVP i TVN nadają 16:9,dźwięk w dolby digital(AC3) .Co do zakłóceń niestety występują (pixeloza w najgorszym przypadku brak sygnału , ale to dlatego że mieszkam przy drodze).
 

MarekWoj

New member
Ja mieszkam około 40 km od Warszawy, zwykła antena siatkowa ustawiona kilka lat temu na nadajnik analogowy. Wg wskaźnika w TV (samsung serii 650) siła sygnału 78-80%

Jakość DVB-T jest idealna, zero jakichkolwiek zakłóceń, pikselozy czy rwania sygnału niezaleznie od pogody. Pomijając nawet brak zakłóceń jakość jest wyraźnie lepsza od tych samych programów z TV analogowej i nieco lepsza od programów satelitarnych (TNK)
 

jgx

New member
Bez reklam
Ja mieszkam około 40 km od Warszawy, zwykła antena siatkowa ustawiona kilka lat temu na nadajnik analogowy. Wg wskaźnika w TV (samsung serii 650) siła sygnału 78-80%
też mam siatkową antene i pomimo że w Częstochowie podobno już coś można złapać to tv nic nie wyszukał, po obejrzeniu gdzieś tu filmiku o dvb-t kładłem to na karb
własnie tej anteny zwłaszcza że to antena ze wzmacniaczem a Ty piszesz że masz siatkową i łapiesz to jak to w końcu jest? Napisz czy masz wzmacniacz czy bez
pozdro
 
Moze nie na temat ale: w Cęstochowie nic nie nadają i do jesieni nic nie będą nadać w DVB-T. Dzwoniłem na Błeszno i tak mi powiedziano. Może ktoś złapał sygnał z innego nadajnika (innego miasta), chociaż śledzę ten temat i nie ma powierdzenia o jakimś odbiorze w Częstochowie.
 

jgx

New member
Bez reklam
Moze nie na temat ale: w Cęstochowie nic nie nadają i do jesieni nic nie będą nadać w DVB-T. Dzwoniłem na Błeszno i tak mi powiedziano. Może ktoś złapał sygnał z innego nadajnika (innego miasta), chociaż śledzę ten temat i nie ma powierdzenia o jakimś odbiorze w Częstochowie.
jak najbardziej na temat :-D czyli jednak to bujda że nadają, lipa trzeba czekać, dzięki

ps.
mówisz o Błesznie a może Klepaczka daje 1 i 2?
 
Jest tak że DVB-T na okręg częstochowski będzie nadawany z Klepaczki na kanale 35, 39 i 46 (kanał 50 zarezerwowany jest dla DVB-H). Klepaczka jest bezobsługowa więc wszystko załatwiane jest przez Błeszno.
 

duzyBo

New member
prośba...

Już kiedyś próbowałem znaleźć telefon do nadajnika na Błesznie.
Gdybyście byli uprzejmi podać go na forum z góry dziękuję.
 
Do góry