Problem z połączeniem sygnałów

pawel.xl

New member
Witam , przepraszam że troszke nie na temat (DVB-t) ale nie mam kogo zapytac i nie znalazłem odpowiedniego działu . Mianowicie :

1. Czy "zwrotnica" nakładająca na siebie sygnał naziemny i satelite pogarsza jakosc i siłe sygnału?
2. Czy sygnał (naziemny) już połączony i podpięty pod gniazdko (naziem. - sat. -radio ) moge
wzmocnic "zasilaczem" (wzmacniaczem) ? (po wyjściu z gniazdka)

Chyba że może jest jakiś lepszy sposób na mój problem . Musze doprowadzic sygnał sat. i naziemny do tv, kupiłem zwrotnice aby nie przeciągac dwoch kabli. Problem polega na tym że gdy naziemna była puszczona na osobnym kablu podłaczony był wzmacniacz gdyż m.in. program pierwszy program był złej jakości a po wzmocnieniu sygnału już ok. A teraz jak wszystko razem podpiełem obraz na naziemnej jest słaby a na sat. niektórych programów nie odbiera (słaby syg.) I teraz niewiem czy musze poprawic połączenia czy mój "koktail" jest niestrawny :evil:

Licze na pomoc za którą z góry dziekuje
 

acton777

New member
Bez reklam
A Ty czasem nie masz instalacji na Multiswichu??

Czy jesteś domorosłym instalatorem, który próbuje dorobić/zarobić bez podstawowej wiedzy?

pawel.xl
Member
red_left.png
red.png
red_right.png
green_left.png

green.png

green_right.png



Meldunek: Jan 2009
Postów: 45


Cytuj
#1
16-12-2009, 11:03
icon5.gif
Jak uzyskac dwa niezależne sygnały sat???
Witam , mój problem polega na tym że kupiłem pakiet n'ki z dekoderem "recorder" do którego potrzebe są dwa niezależne kable antenowe aby móc oglądac i nagrywac dwa róże kanały. I właśnie w tym problem ponieważ mieszkam w małym bloku , niedawno robiliśmy wymiane dachu i żeby nie dziurawc nowego dziesiątkami anten postanowieliśmy (wszyscy mieszkancy) ze założymy jedna wspólną antene do której każy bedzie miał gniazdo w domu do podłączenia swojego dekodera itd. Co za tym idzie mam do domu doprowadzony tylko jeden kabel a potzrebuje dwa :( czy urządzenie typu spliter wystarczy aby miec dwa sygnały? jeśli tak to poprosze o jakiś kąkretny przykład . Nie wiem dokładnie jak wygląda instalacja od strony technicznej , wiem że napewno są dwa konwentery typu quad czy quatro (nieznam dokładnej fachowej nazwy) a monterzy mówili że potrzebny bedzie tuner z systemem diseq żeby odbierac sygnał

z góry dziekuje za pomoc
 
Ostatnia edycja:

pawel.xl

New member
Nie nie ,baaaaaaaardzo daleko mi do tego. Poprzedni problem miałem z sygnałem w swoim domu , a teraz robiłem remont u teściowej i przy okazji chciałem ogarnąc jej te sterty kabli (miała dwa kable przeciągniete przez okno!!! (między skrzydłem a ramą), a w pokoju szły po podłodze na wierzchu !!) . A w związku z tym o czym piszesz "domorosłym instalatorem, który próbuje dorobić/zarobić bez podstawowej wiedzy?" nie wzywam do takich rzeczy instalatorów bo jak widziałem jak wykonywali instalacje w moim bloku to takie miałem właśnie wrażenie , oni nawet póbowali wmówic że sygnał sat. jest słaby bo niebo jest zachmurzone :hmm:. Nie mówie że wszyscy sa tacy , bo to oczywiście pewien procent który psuje opinie całej reszcie ale nigdy niewiesz na kogo trafisz. Dlatego co moge to robie sam , tak jak z samochodem też najpierw robie wywiad na forum i jak moge to robie sam.

Pozdrawiam i jestem pod wrazeniem czujności :eek:k:
 

acton777

New member
Bez reklam
Właśnie przez takich "specjalistów" jestem czujny.
Raz spotkałem się nawet z tym, że klient, w swoim domu próbował mnie przekonać, że mam zrobić tak, a nie inaczej, bo na forum mu napisali, że tak będzie dobrze (post był mój, ale źle opisał swój przypadek, stąd nieporozumienie w realu). Troszkę się zdziwił, jak po chwili przeczytał post, żeby wierzyć instalatorom, którzy widzą problem "na żywo", a nie ślepo ufać postom, gdy nie potrafi się fachowo opisać problemu ;)


OK, ale do rzeczy, niech będzie, że Ci wierzę i nie popsujesz rynku:
1. Tak- jedno i drugie jest możliwe.
2. Tak/Nie. Zależy od instalacji.

Jak jest zrobiona instalacja (ile gniazd naziemnych, ile sat)? Jaki dekoder, jaka zwrotnica, jaki wzmacniacz (jak zasilany)?
 

pawel.xl

New member
Instalacja wygląda następująco: antena naziemna (taka siatkowa ) , talerz sat. ok 70cz. czasza, zwrotnica, 1 gniazdko (digitaly z 3 wyj. sat. naz. radio), 1 odbiornik tv , tuner telewizja na karte. Dł. przewodu z nałożonym sygnałem ok 10m, a anteny (sat. naz.) są obok siebie. Wzmacniacz jest z regulowaną siłą , niestety marki nie znam, zwrotnica ma jedno wyjscie i dwa wejscia marki digitaly innych danych równierz nie znam. Coś mi sie wydaje ze położe znów dwa kable bo coś czuje że teściówka za słabym polsatem i TVP1 długo nie pociągnie i zacznie sie niecierpliwic

Natomiast jeżeli chodzi o rynek to napawde nie mam zamiaru w jaki kolwiek sposób na niego wpływac, no chyba że w osobie klienta . Anteny i instalacje to akurat ten temat którego nigdy nie rozumiałem , niby wszystko połączone jest dokładnie a jednak coś z sygnałem nie tak :???: . Miałem nadzieje że z przeciągnieciem kabli i zarobieniem koncówek nie powinno byc problemu ale...
Jeżeli chodzi o posty to faktycznie czasem trzeba wyłuskac sensowną pomoc a czasem samemu wprowadza sie w błąd, ale moim zdaniem jest to zawsze jakis punkt zaczepienia.
Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
 

acton777

New member
Bez reklam
Trochę mało informacji...

Posprawdzaj wszystkie końcówki (Fki). Potem kolejność dowolna:

1. odłącz zwrotnicę i podłącz "na krótko" naziemną- sprawdź obraz, potem analogicznie satelita.
Jeśli wszystko będzie w porządku, zmień zwrotnicę.

2. jeśli nie- zamontuj zwrotnicę, odłącz gniazdo i postępuj jw. (naziemna/sat.).
Jeśli gra- sprawdź podłączenie/wymień gniazdko.

Jeśli nadal nie gra: podłącz 2 kable, bo trudno będzie wytłumaczyć laikowi, na odległość- co jest nie tak, jeśli samemu nie ma się za dużo informacji...
 
Do góry