DVB-T z Czech -okolice Wałbrzycha

Jak wygląda sprawa odbioru DVDB-T z czeskich nadajników, np. w okolicy Wałbrzycha. Słyszałem, że Czesi nadają systemem MPEG2, a nie 4 jak u nas. Czy TV z tunerem MPEG4 odbierze taki sygnał, czy potrzeba dodatkowego modułu CI?
 

bryan

New member
We Wrocławiu da się odebrać czeski multiplex 'państwowy' na 40 kanale. Nie potrzeba żadnego CI czy innych patentów
Co do tunera to w zasadzie każdy MPEG4 jest kompatybilny w dół z MPEG2.
 

flozbi

New member
Witam! Mamy z dziewczyną na stancji we Wrocławiu niewielki tv Samsung 22b650, model z mpeg 4. Niestety nie umiem znaleźć żadnego czeskiego kanału, Nie wiem czy dobrze przeszukuję. Proszę o pomoc, ponieważ ja robię to tak: włączam przeszukiwanie cyfrowe, wybieram kraj w tym wypadku Czechy i nie znajduję nic, czy jeszcze muszę coś ustawić?. Dodam, że odbieramy sygnał z anteny siatkowej ze wzmacniaczem i zasilaczem. Analagowe kanały znajduję:TVP1,TVP2,TVN,PULS,CT1,CT2,NOVA obraz bardzo dobry, Info i Polsat średni. Oczywiście cyfrowo nie odbieram także żadnego programu. Z góry dziękuję za pomoc.
 

bryan

New member
Ja odbieram we Wrocławiu, również na Samsungu B650, ale nie wybieram kraju Czechy - tylko Polska, i wyszukiwanie automatyczne stacji cyfrowych. Programycyfrowe znajdywane są na 40 kanale. Antenę mam naziemną, ale - zbiorczą na budynku.
 

czajoza4

New member
Ja mieszkam w Świętej Katarzynie k. Wrocławia i spokojnie odbieram CT1, CT2, CT4, CT24 i 6 radiowych stacji(czeskich) . Mam 40B650 i dałem aby mi automatycznie wyszukało cyfrowy&analogowy przy opcji "Naz."
 
Do góry