Pomóżcie! DVB-T centrum Warszawy...

dawideksl

New member
Witajcie, mam duży problem i nie wiem co z nim zrobić. Licze na Waszą pomoc. Otóż mam telewizor 42 cale philips 8404h/12. Chciałbym ogladać na nim telewizje dvb-t. Mieszkam w samym centrum warszawy - dwa kroki od kolumny zygmunta. Podłączyłem do telewizora wtyczke od anteny która znajduje sie na dachu - znalazł analogowe. Pomyślałem ze zła antena i kupiłem kabel antenowy, wyrzuciłem go za okno, podłączyłem do TV i nie znalazł nic. Próbowałem ustawiać różne kraje, też nic. Co jest? Raz, jedyny jak znalazł mi na tej antenie mocno zaśnieżony TVN to numer programu był "2/58" ale nie napisał, że znalazł cyfrowe programy. Pomóżcie proszę co mam zrobić? Piszecie na tym forum często że "ustawiacie kanał 58" ja nie mam w tv opcji ustawiania kanału. Liczę na szybkie odpowiedzi, z góry dziękuję, Dawid
 

Bartek_M

New member
po 1 kanał 58 odnosi się do cyfrowych kanałów tj częstotliwość 770Mhz
po 2 musisz wybrać wyszukiwanie kanałów cyfrowych a nie analogu. Według twojego opisu sądzę iż łapiesz/wyszykujesz tylko analogowe kanały.
po 3 jeśli mieszkasz w centrum to antena powinna być bez wzmacniacza, ja osobiście odbieram sygnał z kabla antenowego obranego z "koszulki" na długości ok 10cm...

powodzenia
 

dawideksl

New member
Kurcze no właśnie tu leży problem, ze szukałem nawet TYLKO cyfrowych i nic. Przed chwilą ustawiłem "cyfrowy odbiór testowy" na 770 mhz i pookazał cyfrowych kanałów: 0. Proszę doradźcie coś...
 

ryki67

New member
Witam
kolego dołącz do TV zwykły drut tak z 70-100cm postaw go koło okna tak aby z okna było mniej więcej widać Pałac Kulltury, jeżeli nie masz takiej możliwości to spróbuj ustawić blisko okna które wychodzi np na duży budynek(blok etc. ) od którego może być odbity sygnał z Pałacu Kultury, tak jak z lusterka - mówiąc chłopskim językiem.
Ustaw 58 kanał lub 770MHz, jeżeli nie masz możliwości zapodaj wyszukiwanie.
JEZELI NIC NIE ZNAJDZIE TO SIĘ NIE MĘCZ NIE BĘDZIESZ U SIEBIE MIAŁ DVB-T WARSZAWSKIEGO
doputy dopóki nie zakupisz anteny kierunkowej i nie skierujesz jej na Pałac Kultury, lub na RASZYN, oczywiście musi byc widoczność tych kierunków, czyli w grę wchodzi DACH.
Istnieje możliwość że będziesz miał szczęście i tak jak poprzednio ustawisz antenę kierunkową na sygnał odbity od jakiegoś wieżowca, budynku itp.
ABSOLUTNIE NIE STOSUJ ANTEN ZE WZMACNIACZAMI.
i to tyle.
Informuj o efektach
 

dawideksl

New member
Dzieki wielkie za poradę, zadziałało :) Do zwykłego kabla "podłączyłem" stojacą przy oknie suszarkę na pranie i hula aż miło :) jest tylko 7 kanałów na 770mhz? nie ma tvp hd i innych? Pozdrawiam :)
 
Do góry