DVB-T Płock

kowal801

New member
Bez reklam
Mieszkam jakieś 40 km od Płocka(w strone Gąbina) Sygnał DVB-T z Warszawy jest bardzo dobry, moc i jakosc jest na 100%, w zasadzie czym dalej od nadajnika tym lepiej :p
 

fanstv

New member
Tez jestem z Płocka. Myslalem ze nie da rady odebrac sygnalu z Wawy, ale jesli mozna to super. W prawdzie dopiero jestem w trakcie kupna tv ale DVB-t to kolejny pozytyw :)
 

kowal801

New member
Bez reklam
W Płocku DVB-T powinno śmigać :p

Aktualna mapka na woj.Mazowieckie

28ib2w8.jpg
28ib2w8.jpg
 

moras86

New member
Ja mieszkam jakieś 20 km za Płockiem w linii z nadajnikiem na PKiN i na zwykłej antenie siatkowej z zasilaczem czasem udaje mi się złapać paczkę z pierwszym multipleksem. Jednak kanały działają chwilę i sygnał zanika.

Bezproblemowy odbiór mam przy wartościach:
Liczba błędów: 8-9 / 10
Siłą sygnału: 50 / 100
 

kowal801

New member
Bez reklam
Kolego to i tak rewelacja ,że udało Ci się złapać sygnal DVB-T z siatki. Do takiej odległości,trzeba zaopatrzyć się w porządną antenę kierunkową ,a i jeszcze jedno zerknij na mapkę,antena musi być ustawiona w kierunku Raszyna a nie na PKN. ;)
 

moras86

New member
Najdziwniejsze jest to, że największą siłę sygnału mam gdy antena jest skierowana w kierunku wschodnim (z delikatnym ~ 10° przesunięciem ku południowi), czyli bardziej na Nowy Dwór niż nadajnik w Raszynie. Dodam, że na antena jest na wysokości 4 kondygnacji i w odległości kilku kilometrów nie ma większych przeszkód, ani obiektów od których sygnał mógłby się odbijać.

Poczekamy do końca marca jak Emitel uruchomi nadajnik DVB-T dla Płocka i wtedy zobaczę, czy moja siatka wystarczy.
 

marop

New member
Troche odswierze temat....

Ja mieszkam w plocku (centrum) i z wawy lapie bez problemu - pytanie czy nadajnik ktory mial sie pokazac w plocku na koniec marca juz nadaje czy sa jakies opoznienia?
 

swiatus85

New member
marop mógłbyś powiedzieć jakie łapiesz kanały i jak wygląda sprawa z ich jakością ( moc i % sygnału)??
czy masz jakieś przerwy w odbiorze ewentualnie zacinki...
 

moras86

New member
Wybór anteny kerunkowej Yagi

Witam

Mieszkam 20 km na północny-zachód od Płocka, na chwilę obecną odbieram wszystkie 7 kanałów analogowo (czasem Puls, czy TV4 trochę śnieżą) oraz w korzystnych warunkach propagacji (zwykle wieczorem) multipleks (7 kanałów - tych co są w analogu) z nadajnika Warszawa/Raszyn (prawdopodobnie z tego, gdyż ma siłę 100kW; moc sygnału dochodzi czasem do 80% - do odbioru wystarcza ok. 50%) oraz testowy multipleks TVN Warszawa z nadajnika Warszawa/PKiN (siła nadajnika to 2,5kW; moc sygnału do 40% - odbiera przy 20%).

Aby mieć stały odbiór NTC planuję wymianę anteny siatkowej na kierunkową. Wstępny wybór padł na antenę typu Yagi - Dipol 44/21-69 Tri Digit (ze wzmacniaczem LNA-177) (LINK), cechuje ją wyrównany poziom zysku (12,3-16,8dB) w całym paśmie kanałów 21-69.

Wygląd:
a2670.jpg

Charakterystyka zysku anteny (bez zasilacza):
a2670.gif
Antena znajdować się będzie na dachu piętrowego domu - wysokość nad poziomem gruntu to ok. 9-10m.

Pierwotnie ma być skierowana na nadajnik Warszawa/Raszyn (kanał 58, moc 100kW), który znajduje się około 115km w linii prostej, lecz nie ukrywam, że chciałbym spróbować odebrać dwa multipleksy z nadajnika Poznań/Śrem (k23 - 100kW oraz k28 - 20kW) lecz odległość to około 175km oraz w tym kierunku nieopodal rośnie parę drzew na wysokości anteny. Moja sytuacja wygląda mniej więcej tak:

Co sądzicie o tej antenie, i czy odbiera ktoś Poznański multipleks z okolic Płocka?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ja próbowałem złapać (około 200km), nie ma możliwości odbioru,po prostu za daleko,żadna tu antena nie pomorze.Kolego jak dobrze pójdzie to na przełomie października uruchomia DVB-T również w Płocku,wiec nie wiem czy będzie Ci potrzeba ,aż taka duża antena.
 

marop

New member
W Płocku można złapać teraz 14 programów (na tej stronie jest 13) ten jeden więcej to duplikat TVP Info (wersja Warszawa i wersja Łódź)
 
Do góry