Warszawa odbiór dvb-t

Doopan

New member
Hej,

dziewczę mnie męczy, co by jakiś odbiór tv skombinować. Mieszkam w Warszawie-śródmieściu, i skoro naziemna analagowa mi nie działa, pomyślalem o cyfrowej.
Tu pytanie, co kupić:

a)tuner usb - pytanie czy lapek z 1,86 GHz i 1 Gb ramu da radę? koszt ok.100 zł
b)Karta CI do telewizora, rekodująca z mpeg-4 na mpeg-2 - powinno działać z moim TV, ale z HD można się pożegnać (tylko c o z teog jak w PL nie ma chyba HD). Koszt ok 200 zł
c)zakup oddzielnego pudła do cyfrowej - koszt ok. 400 zł. Drogie jak diabli, żre prąd, kolejny pilot, kolejne pudełko zagracające okolice TV...

Jak te rozwiązania się wg. Was sprawdzają ?
 

dopsz

New member
opcja pierwsza jak najbardziej do rzeczy - u mnie tuner (takie właśnie usb x3m tv1100 za ~100) na laptopie 1,7ghz 1gb ramu - działa bez zarzutu (nawet na tyci 10cm antence na parapecie), tylko raczej za pomocą dvbdream niż softu z pudełka, bo to wymaga chyba core 2 quad : )
 

Doopan

New member
dopsz napisał:
opcja pierwsza jak najbardziej do rzeczy - u mnie tuner (takie właśnie usb x3m tv1100 za ~100) na laptopie 1,7ghz 1gb ramu - działa bez zarzutu (nawet na tyci 10cm antence na parapecie), tylko raczej za pomocą dvbdream niż softu z pudełka, bo to wymaga chyba core 2 quad : )

Dzięki:)

Słuchaj, to jest jednordzeniowiec? BTW syszaen, ze do odbioru wystarczy VLC, a poza tym nei ma znaczenia czy tuner na usb jest mpeg 2 czy mpeg 4 - czy to prawda ?
 

dopsz

New member
rdzenny jednordzeniowy pentium M 1.7
sam nie wiem, czy 2/4 ma tu znaczenie... sięgam do instrukcji, ale i tu nie widzę wzmnianki - nie znam się, ale zdaje się, że to po stronie softu i kodeków w komputerze leży kwestia rozkodowania - w każdym razie ten kupowałem jako mpeg4 'ready' : )
dokładnie: X3MTV TU1100 DVB-T USB STICK

dvbdream jest ok, z vlc nie próbowałem - myślałem dotąd że to player - nie przypominam sobie jakiejś sekcji strojenia sygnału dvb w jego interfejsie : )
------------------------------------
z ciekawości sprawdziłem - vlc >> media >> otwórz urządzenie przechwytywania >> DVB-T >> częstotliwość transpondera/multipleksu = 690000kHz...
i też bangla - wybór kanału z 'odtwarzanie >> program >>
automagicznie : )
 
Ostatnia edycja:
Do góry