dvb-t/c

szac

New member
Szukam lcd dla siebie. Wiem, że musi mieć dekoder tv cyfrowej (mpeg 4). Czym różnią się wersje t,c i s i które z nich muszą być. Są np tv tylko z dvb-t, ale także dvb-t/c.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
DVB-S i DVB-S2 – nadawanie satelitarne

DVB-T i DVB-T2 – nadawanie naziemne

DVB-C – nadawanie w sieciach kablowych

DVB-H – nadawanie naziemne dla małych urządzeń przenośnych np. telefonów komórkowych
 

szac

New member
Moj obecny operator nadaje w dvb-t (sd i hd), ale nie wiem czy nie zmienie na innego no i co z tv cyfrowa od 2012/2013?
 

_Marcin_

New member
a dokładniej jak to jest

jak kupuje tv pod UPC to muse miec -C ? ...lub inaczej jak kupiec -C to jak bede uzywal kiedyc naziemnej to zadziala ...czy moze lepiej kupic -T i zadziala z -C ...a moze 3a miec -C+-T

zamieszalem ale nie moge nigdzie znalezc jak jest z kompatybilnoscia pomiedzy T C i S ...

z góry thx za odp ...
 

timbot

New member
Bez reklam
kompatybilkości nie ma żadnej i tyle
tylko, że telewizory które są reklamowane jako dvb-t często mają również dekoder dvb-c
Niestety w polskich sieciach kablowych i tak dostajesz osobny dekoder, chyba inaczej nie będzie działać (bo parują karty z dekoderami, wiec nie włożysz sobie karty dostępu do tv), tak wiec dvb-c w polsce z tego co wiem praktycznie sie nie przydaje.
Co do dvb-t (cyfrowej naziemnej) to nie trzeba czekac do 2012 - juz pare kanałów jest, w cały mazowieckim i kilku regionach polskich, obraz jest bardzo ładny no i za darmo :)
 

malin1976

Member
Kolega powyżej się myli bo w Grudziądzu przy pomocy tunera dvb-c odbieram cyfrową telewizję . Kilka kanałów HD mają nawet . Przydatny bajer bo nie potrzebne mi kolejne pudło pod telewizorem . Wystarczy karta .
 
Do góry