DVB-T po sąsiedzku

jarwlos

New member
Czy ktos się orientuje, jaki system DVB-T przyjęto w Niemczech i innych krajach sąsiadujących z Polską? Wiem, że w Czechach ma być mpeg2
 

jarwlos

New member
A no to looz :) mieszkam 2 km od Czech i 10 do Niemiec i po tym jak zrezygnuję z kablówki przydałoby się coś od sąsiadów czasem pooglądac :)
 

Szprotawiak

New member
Odbiór od sąsiadów

jarwlos. Mieszkam w Szprotawie i na tunerze mpeg4 odbieram z anteny siatkowej oprócz polskich kanałów także czeskie (mpeg2 4 kanały telew. + kilka radiowych ch43 650MHz).
 

bryan

New member
We Wrocławiu na zwykłej naziemnej antenie odbieram czeski multiplex 'państwowy' : 4 kanały video (1, 2, 24, 4(sportowa) i 7 stacji radiowych. Więcej cyfrówki we Wrocławiu na razie nie da się zebrać.
 

kevin52

New member
Witam,
W Szczecinie "od zawsze" odbierało się telewizję niemiecką, nawet jak jeszcze nie było polskiej. W czasach nowożytnych było kilka programów na IV paśmie. Teraz kiedy w moim domu nastał panasonic th-42px80ea (DVB-T mpeg-2) podkusiło mnie wystawić yagę na zachód. Z maksymalną siłą sygnału odbiera się 9 kanałów:

22-1 MDR S-ANHALT
22-2 Das Erste
22-3 NDR FS SH*
22-4 NDR FS MVP
22-5 rbb Brandenburg

23-1 ZDF
23-2 3sat
23-3 ZDFinfokanal
23-4 Doku/Kika

Cyfry po lewej to kanały i numery progr. w multiplexie. Drugi multiplex opisany jest jako "mobil". 99% programów nadawanych jest w 16:9.
 

Goral64

New member
bryan napisał:
We Wrocławiu na zwykłej naziemnej antenie odbieram czeski multiplex 'państwowy' : 4 kanały video (1, 2, 24, 4(sportowa) i 7 stacji radiowych. Więcej cyfrówki we Wrocławiu na razie nie da się zebrać.
No właśnie to mnie zaskoczyło, że nie mamy we Wrocławiu jeszcze własnego pakietu :(

Ale z tego co widzę Czesi nadają w MPEG2
 
Ostatnia edycja:

nocai

New member
We Wrocławiu był nadawany testowo multiplex z Żórawiny, ale wyłączyli. A częstotliwość (K28 527,25) dostał TVPuls. Ponoć na północy Wrocka można pokusić się o odbiór ze Śremu)
 
Do góry