DVB-T w Panasonicu - jak zlapac

tromek7

New member
Nie radze sobie z ustawieniem kanalow DVB-T w mojej plazmie Panasonica P42G10E.
Sygnal odbieram w Warszawie przez dekoder cyfrowy Aster. Postepuje zgodnie z instrukcja i radami jakie przeczytalem na tym forum- ustawienia zmienilem na jezyk polski a kraj na Czechy. Poprzez wtyk antenowy telewizor widzi tylko kanaly analogowe, natomiast nie widzi DVB-T, choc przeciez w Warszawie taki sygnal cyfrowy jest testowo nadawany.
O co chodzi? Dlaczego po skanowaniu w poszukiwaniu szgnalu DVB-T dostaje informacje, ze liczba znalezionych kanalow zero. A analogowych 51?
 

cygan

Member
rozumiem, że szukałeś z "kija", bo kablem z kablówki nie zobaczysz na bank cyfrowej
moze kwestia Twojej anteny i ustawienia kierunku
 

timbot

New member
Bez reklam
no wlasnie z mojego rozumienia tekstu, kolega szukal dvb-t na kablu astera....
zeby odbierac dvb-t musisz podlaczyc zwykla antene naziemna....
gdzis byl watek jak polaczyc sygnal z naziemnej dvb-t i z kabla asterowego....
 

tromek7

New member
Dzieki, tak myslałem, ze przez dekoder nie idzie. Dlaczego? Bo Aster " nie wpuszcza" tego rodzaju sygnalu /cyfrowego/ do swojego kabla, czy to inna czestotliwosc?
 

timbot

New member
Bez reklam
nie wpuszcza w swoj kabel sygnału dvb-t (zresztą chyba częstotliwości ty na siebie też mogły nachodzić, pewności nie mam) - nie leży to w jego interesie, a poza tym dochodzą problemy licencji.
Natomiast kożystasz z dekodera cyfrowego aster, czyli niezależnego pudełka. Czy w takim razie nie możeszy wykorzystać złącza antenowego w tv do podłączenia anteny naziemnej, a nie kabla astera? I wtedy miałbyś cyfrowy sygnał astera przez dekoder i dvb-t przez tuner telewizora.
 
Do góry