HDforum

HDforum (http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php)
-   DVB-T w Polsce (http://www.hdtv.com.pl/forum/dvb-t-w-polsce-f126.html)
-   -   Współpraca telewizorów z modułem transkodującym Neotion CI NP4 MPEG4 - Lista (http://www.hdtv.com.pl/forum/dvb-t-w-polsce/38507-wspolpraca-telewizorow-z-modulem-transkodujacym-neotion-ci-np4-mpeg4-lista.html)

arsenal 11-03-2009 12:38

Współpraca telewizorów z modułem transkodującym Neotion CI NP4 MPEG4 - Lista

Pomyślałem, że dobrze byłoby stworzyć listę telewizorów działających i nie działających z modułem transkodującym MPEG2->MPEG4/AVC CI NP4, produkowanym przez firmę Neotion. Chodzi oczywiście o telewizory z wbudowanym dekoderem DVB-T w wersji MPEG2 i złączem Common Interface. Po dokupieniu modułu z chipem NP4, taki telewizor będzie odbierał kanały SD nadawane w MPEG4/AVC. Kanały HD są na razie niedostępne z tego poziomu. Będą, gdy na dobre wejdą na rynek moduły NP4HD i NP5 ze złączem HDMI. Na jesień na pewno ten wątek przyda się wielu osobom.
Na początek mam trzy różne odbiorniki. Można się oczywiście odpisywać jeśli macie swoje doświadczenia tego typu. Warto zaznaczyć jaki moduł posiadacie. Conax, Viaccess czy może czysty Neotion. Mój to wersja Conax.
Sony KDF-E50A11E - Moduł jest wykrywany ale nie działa.
Samsung PS50A656 - Moduł jest wykrywany i działa poprawnie.
Funai LT6-M32BB - Gniazdo CI jest nieaktywne. NP4 nie działa.

bacik 26-03-2009 12:59

Witam,
Popieram pomysł kolegi "arsenal" i chciałbym dorzucić swoje trzy grosze,
miałem okazje testować Moduł Viaccess Cam mpeg-4 dvb-t na dwóch telewizorach efekt był taki

Toshiba Regza Z3030 - Moduł jest wykrywany, ale nie działa
Lg 32 Lg 5600 - Modułu nie wykrywa

Pozdrawiam

Adamelab 11-04-2009 16:13

Myślę, że na obecną chwilę temat jest nie najszczęśliwszy. Bo co ma oznaczać pojęcie działa?
Miałem Sony 32V2500 + Viaccess NP4 i u mnie w Warszawie na Bielanach działał O.K , choć potrafił się sporadycznie wieszać.
Oddałem komplet do teścia (ok.34 km od Warszawy , antena z widokiem na PKiN) i u niego wiesza się cały czas, ale moim zdaniem nie jest to sprawa działania modułu z tym modelem , tylko powiązanie takiego rozwiązania z siłą i jakością nadawania sygnału( złą jakość anteny i jej ustawienie wykluczam-patrz poniżej).
Albo to przetwarzanie sygnału MPG4 na MPG2 powoduje jego zniekształcenie (osłabienie).
Więc jak miałbym to ocenić, że działa ten moduł z tym telewizorem,czy że żle działa.A może to tylko wina nadawanego sygnału.
Na próbę zawiozłem odbiornik DVB-T RWT 401 i zero problemów z odbiorem , przy tej samej antenie ( antena Televes DAT 75 ze wzmacniaczem) i telewizorze.
Myślę że trzeba się wstrzymać z oceną do jesieni , kiedy to mają zacząć nadawać sygnał docelowy , bez testów.
Pozdrawiam.

mickey77 14-07-2009 12:25

witam,

Toshiba Regza 37RV555 DG, moduł NP4 Conax -wykrywa i działa poprawnie
Nadajnik PKiN Warszawa.

pzdr

kmarcin 20-07-2009 22:48

Dvb-t

Pod tym linkiem lista telewizorów przetestowanych pod względem współpracy z modułem MPEG-4:
http://rwt.pl/public/dokumenty/ListaTVdlaNP4.pdf

Sam jestem po wstępnej rozmowie z działem handlowym RWT i jeżeli moduł "nie ruszy" z moim tv nie będzie problemu aby go zwrócić.

krzycho_1234 01-08-2009 01:07

...

Witam,
moje boje z Neotion NP4 i Sony KDL 40V2000 przedstawiłem już na elektrodzie :

elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1375249&highlight=

pokrótce , z tym TV nie działają karty NP4

pozdrawiam

nerkowiec 01-08-2009 12:15

CI mpeg4 na mpeg2

Zacząłem bój z kieszenią na modół CI wTELEFUNKEN T19857 i jak na razie bez wyników . Modóły : CONAX , VIACESS i NEOTION sa rozpoznawane ale nie wnosza poprawy tzn głos jest ok pasek info jet poprawny , telegazeta działa lecz obraz czarny pozostaje , może ktoś zna jakies inne moduły . pozdrawiam :)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:44.