DVB-T w dekoderach HD Cyfry+

a4tech

New member
DVB-T w dekoderach Cyfry+

Abonenci satelitarnej platformy Cyfra+ od kwietnia 2009 roku za pomocą swoich dekoderów, będą mogli odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. Obecnie Cyfra+ posiada ponad 1,3 mln abonentów.
W kwietniu 2009 roku podłącz antenę telewizyjną do dekodera PVR lub HD i sprawdź jak działa naziemna telewizja cyfrowa - zachęca w magazynie dla abonentów satelitarna platforma Cyfra+ .

Jednak nie wszyscy abonenci Cyfry+ będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności. Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej będzie możliwy jedynie w tych miejscach Polski, gdzie prowadzona jest emisja testowa DVB-T (m.in. w Warszawie, Krakowie, Lesznie, Leżajsku, Poznaniu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Żaganiu i Wiśle).

Możliwość odbioru DVB-T mają dekodery
wyposażone w wejście anteny naziemnej.


Źródło: DVHK + media2.pl
 

Henryk55

New member
Można tylko po co? Nie jestem abonentem cyfry ale w DVB-T nie ma chyba nic czego nie byłoby w pakietach satelitarnych.
 

benk07

New member
I przede wszystkim TVP HD, którego też w Cyfrze nie ma.
Należy też pamiętać, że za kilka miesięcy jak ruszy normalna (nie testowa) emisja naziemnych multipleksów cyfrowych to ilość kanałów nadawanych w tej technologii się zwiększy.
W tej sytuacji użytkownicy sprzętu Cyfry (co by nie mówić o jego gorszych "osiągach" w porównaniu do n-boxów) nie będą musieli kupować telewizorów z wbudowanym dekoderem mpeg-4 lub set-top boxów dekodujących.
Jeśli oczywiście takowych już nie posiadają lub nie będą zainteresowani odbiorem DVB-T.
Tak czy inaczej, jeśli dekoder Cyfry dobrze sobie z DVB-T poradzi, to będzie to spory atut sprzedażowy tej platformy.
N-ka nie ma takiej opcji w swoich dekoderach (jeśli się nie mylę).
 

Henryk55

New member
Jak mogłem zapomnieć o polsacie 2. Brak możliwości odbioru tak nowatorskiego, atrakcyjnego i ambitnego programu to ogromna strata dla każdego szanującego się telewidza.
A patrząc na plany cyfryzacji (stawia się na programy SD w multipleksach) to TVP HD chyba szybciej trafi do oferty Cyfry + niż do DVB-T o zasięgu ogólnopolskim. Na razie naziemne TVP HD to emisje testowe.
 

benk07

New member
Henryk55 napisał:
A patrząc na plany cyfryzacji (stawia się na programy SD w multipleksach) to TVP HD chyba szybciej trafi do oferty Cyfry + niż do DVB-T o zasięgu ogólnopolskim. Na razie naziemne TVP HD to emisje testowe.

Tak, sprawa z brakiem TVP HD na Cyfrze+ jest dziwna. Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Ludzie z N dogadali się jakoś Z TVP. Może dogadali się w 'taki sposób" aby na jakiś czas przyblokować wejście TVP HD na konkurencyjną platformę;)

Co do emisji testowej TVP HD z nadajników DVB-T to jest tylko taka nazwa tego okresu kiedy oficjalnie jeszcze nie mamy cyfrowych multipleksów.
W praktyce to TVP HD jest emitowany chyba od początku swojej działalności w W-wie (nie wiem jak jest w innych miastach z testowym DVb-T) i mnie akurat jako mieszkańca W-wy i posiadacza PVRa Cyfry interesuje opcja odbioru DVB-T poprzez ten sprzęt. Niestety tv mam (jak wielu innych) z dekoderem DVB-T mpeg-2.
 
J

Judash

Guest
Canal+ stworzy nowe kanały dla DVB-T
Łukasz Szewczyk, 22 lutego 2009, godz. 20:27
Canal+ Cyfrowy, nadawca kilku kanałów telewizyjnych oraz operator satelitarnej platformy Cyfra+, na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej planuje utworzyć zupełnie nowe kanały telewizyjne.
Bertrand Le Guern, prezes Canal+ Cyfrowego , w rozmowie z Rzeczpospolitą zdradza, że spółka na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej chce stworzyć zupełnie nowe kanały, korzystając z tego, co już ma w innych swoich stacjach.

- Wiemy, co powinien zawierać kanał o szerokiej tematyce kierowany do całej rodziny, i będziemy nad tym pracować - dodaje Rzeczpospolitej Le Guern.

Kilka dni temu, prezentując wyniki finansowe za 2008 roku, spółka Canal+ Cyfrowy poinformowała, że w ramach projektu naziemnej telewizji cyfrowej zamierza udostępnić co najmniej jeden kanał "free to air" (ogólnodostępny). Nie wyklucza także zgłoszenia swojej kandydatury na operatora drugiego multipleksu.
 

a4tech

New member
HEHE Canal+ po tylu latach znów powaraca na dachowe siatki :eek:k:

Pamiętam jak dziś, cały jeden program Canal+, dostępny z białego kluczyka + czarnej magicznej skrzyneczki (spiętej z TV kablem antenowym) :D :D :D

To dopiero były czasy "cyfryzacji"... :p

Wracając do tematu...
I dobrze, wyczuli możliwość zarobienia nie małego grosza.
Przecież każdy nowy TV ma wejście na antenę oraz gniazdo CI na ew. modulik ;)
Nowy system, nowe karty, nowy ABO i biznes się kręci.


A i klient się ucieszy, bo im większa alternatywa tym niższe koszta :D :D :D



Pozdro.
 

Henryk55

New member
benk07 napisał:
Co do emisji testowej TVP HD z nadajników DVB-T to jest tylko taka nazwa tego okresu kiedy oficjalnie jeszcze nie mamy cyfrowych multipleksów.

Nie każdy ma tyle szczęścia co mieszkańcy Warszawy. Np. w Krakowie jak donosi Satkurier.pl : "Na TVP Sport i TVP HD nadal od poniedziałku do piątku pomiędzy 8:00, a 15:00 prowadzone są testy kodowania - wykorzystywany jest system NDS VideoGuard."
 

bazitech

New member
a czy dekoder Cyfry + Strong SD da rade odbierać sygnał DVB-T czy musi być dekoder HD, mam TV samsunga LE40A615 więc de facto dekoder DVB-T już mam w środku. Poradźcie bo za wypożyczenie na 13 miechów chcą w Krk 14 PLN miesiecznie i defacto poźniej zwrot dekodera (mowie o Philipsie PVR HD).
 
J

Judash

Guest
Ale napisz co ty chcesz ogladac lepiej, bo po twoim poscie, to nic zrozumiec nie mozna.
 

bazitech

New member
OK, faktycznie może troche chaotycznie :).
Pytanie jest takie czy na antenie cyfry + dekoder cyfry (ale dekoder nie HD) da się odbierać sygnał z nadajnika naziemnego w Krk/Chorągwica, pytam o kanały Tvp1,2, Polsat, TVN i TVP HD.
 

a4tech

New member
@bazitech

Nie...
Tunery STRONG-a, model 6860 jak i 6880, oderowane przez Cyfrę+ nie mają wbudowanego dekodera DVB-T.
Co ciekawsze, owe tunery nie posiadają nawet zwykłej przelotki antenowej - UHF RF !!! :???:
Co równa się temu, że nawet kawałka zwykłego przewodu antenowego do nich nie podepniemy :confused:


Pozdro.


Uzupełniając odpowiedź...
To co napisałeś jest niewykonalne. Żaden tuner DVB-S + antena SAT nie odbierze sygnału DVB-T.
TV naziemna (DVB-T), to zupełnie co innego niż satelitarna (DVB-S).
A system kodowania obrazu i dźwięku to jeszcze inna bajka.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Na "antenie cyfry +" nie da się odebrać sygnału z nadajnika naziemnego. Przecież sygnał z tej anteny jest doprowadzany do innego wejścia. Do odbioru sygnału z przekaźnika naziemnego potrzebna jest anteny zbliżona (taka sama) jak do naziemnej tv analogowej, jest o tym wątek. Jeśli masz dekoder bez HD to TVP HD nie odbierzesz.
Twój dekoder raczej nie ma możliwości takiego odbioru.
Na stronie http://www.cyfraplus.pl/_abo_ntc.html jest napisane "Abonenci CYFRY+, posiadający dekoder HD lub PVR będą odbierali naziemną telewizję cyfrową bez problemu (te dekodery mają wbudowane tunery do odbioru NTC)."
 

pawlaczynski

New member
Ktoś testował czy nowy firmware do dekoderów już jest? Pan na infolinii powiedział, że niestety nie zna daty opublikowania go do ściągnięcia ale na pewno w kwietniu.

Pozdrawiam
P.R.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Wczoraj wieczorem nic nowego nie było.
Kwiecień dopiero się zaczął .... poczekajmy cierpliwie.
 

benk07

New member
pawlaczynski napisał:
Ktoś testował czy nowy firmware do dekoderów już jest? Pan na infolinii powiedział, że niestety nie zna daty opublikowania go do ściągnięcia ale na pewno w kwietniu.

Pozdrawiam
P.R.
.

A mi kolo z infolinii powiedział, że już działa (!!!) i wystarczy kabel od anteny naziemnej podłączyć i mamy DVB-T.
Rozumiem, że zakładał, że bez nowego firmware'u w jakiś cudowny sposób "obrobi" się ten sygnał w dekoderze ?:-D
No ale dzwoniłem wczoraj a wczoraj był 1 kwietnia i pewnie trafił mi się żartowniś.
Na razie nie chciało mi się sprawdzać czy taki cud nastąpił bo u mnie ciągle stary soft;)
 

tkirmuc

New member
No i jakie magiczne zaklęcie trzeba wypowiedzieć? Dekoder PVR HD Philipsa - jest. Antena wetknięta - jest. DVB-T - nie ma....
 
Do góry