Brak TV naziemnej

oszołom

New member
Hej po tych wszystkich zmianach nadawania mam problem z odbiorm sygnału.
Najpierw może przedstawię jak było przed.
Mam dwie stacje nadające jedna na wschód ode mnie która nadaje pakiet TVP a druga na południe ode mnie, która nadaje pakiety TVN i Polsat (nie chce mi się sprawdzać który to MUX).
Mam to szczęście że mieszkam na ostanim piętrze bloku i włąściwie widzę obydwa nadajniki (tez 20km nocą ja świeci się czerwone światełko).
Po zainstalowaniu anteny na barierce balkonu jedyne położenie kiedy odbierałem obydwa MUX-y to był kierunek Północno/wschodni (tak jak na zdjęciu) czyli jakby do ściany bloku każde inne położenie powoduje że nie ma albo TVP albo TVN (w optymalnym popłożeniu mam siłę sygnału na poziomie 25% a jakość około 50-70%). Dla mnie to dziwne jakby sygnał odbijał się od ściany bloku.

Sytuacja aktualna.
Odbieram tylko pakiet z nadajnika wschodniego (TVP) i tylko też w tym położeniu, sygnał z nadajnika TVN w ogóle nie jest wykrywany. Co ciekawe sygnał TVP spadł do 6-8% siły i 20-40 jakości i często zrywa (jak pada deszcz to w ogóle nie ma sygnału. Odbiornik w domu to 3 letni TCL XEES2, któy ma wszystko co trzeba (włącznie z DVB-S), wyszukiwanie i aktualizacja nic nie dają.
Ktoś pomoże?.
Aha u tesćiowej, która też ma TCLa C70 jest to samo, podłączona pod antenę zbiorczą....w innym miejscu Polski

Dobra nie mogę dodać załączników, ale i tak wszystko jest opisane.
 
Do góry