Problem z odbiorem DVB-T Mysłowice-Kosztowy, po zmianie częstotliwości

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak wiadomo, w związku ze zwolnieniem częsci pasma dla technologii 5G zmieniono częstotliowści niektorych MUXów w kraju, między 3-5 czerwca. Od początku istnienia cyforwej telewizji mam to szczęście, że mam blisko do nadajnika w Mysłowicach-Kosztowach - 12 km w linii prostej. Antenę mam ustawioną idealnie, zawsze siła i jakość sygnału na wszystkich MUXach 90-100%.
Niestety od dwóch dni, czyli po zmianie nie odbieram kanału 21, 474 MHz. Siła sygału 100%, natomiast jakość 0-10%. Pozostałe częstotliwości bez zmian, czyli super. Nawet wskoczyło DVB-T2 Czeskie. Anteny oczywiście nie zmieniałem. Nie ruszałem. Antena czywiście przystosowana do odbioru tej częstotliwości.
Próbowałem skanować ponownie, próbowałem usunąć wszystko i skanować ponownie, skanowałem pojedyńczy kanał. Czasem znajduje, czasem nie. Jak juz uda sie znaleść, to sygał jest, ale za chwilę zrywa.

Czy ktoś też ma podobne problemy?
Czy możliwe, że coś jeszcze konserwują, itp?
Czy możliwe, że obniżyli moc nadajnika dla tego kanału?

Niestety strony, nawet internetowe podają informacje często nawet z kilkudniowym opóźnieniem, nie znalazłem więc informacji, by występowały takie problemy.
 
Do góry