Montaż gniazda abonenckiego RTV końcowego

Sven1995

New member
Witam, jestem początkującym w tym temacie prosze o pomoc!
Czy może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć lub podesłać jakiś schemat jak mam zainstalować gniazdko abonencki RTV końcowe ? Chodzi mi dokładnie o to czy ma to wyglądać tak: Antena--Kabel-Gniazdo--Kabel--Wzmacniacz--TV czy Antena--Kabel--Wzmacniacz--Kabel--Gniazdo--Kabel--TV ?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
tak rozpisałeś schemat że niewiem o co kaman



kabel->tv


końcowe gniazdo zabiera ci sygnał, po co ci wzmacniacz ?
 

Sven1995

New member
chodzi mi o to czy ten wzmacniacz antenowy może być między Tv a gniazdem abonenckim czy musi być między gniazdem a anteną ?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
masz kablówke ? czy z anteny na dachu ?
każdy rozgałęźnik zabiera db a końcowe gniazdo jeszcze bardziej i tłumi sygnał a ty piszesz o wzmacniaczu a potem o końcowym gnieździe
 

Sven1995

New member
Z anteny na dachu idzie kabel bezpośrednio do gniazda. Problem występuje z gniazdem abonenckim RTV końcowym, jeśli kabel idący z anteny podłączony jest pod to gniazdo następnie do zasilacza i do TV to mam brak sygnału , jeśli kabel idzie bezpośrednio do zasilacza beż użycia gniazda abonenckiego to odbiera normalnie .
 

Caparzo

New member
Bez reklam
gniazdo zabiera ci moc sygnału a wzmacniacz ma ją nadrobić sztucznie ? sam sobie odpowiedziałeś.
wywal gniazdo rtv
 

Sven1995

New member
no na chwile obecną nie mam gniazda wszystko działa ok ale wygląda to tragicznie jak kabel wychodzi z ściany ? jakie gniazdo mam kupić ?
 
Do góry