Jaką antene wybrać do odbioru d-vbt

michul9

New member
Witam Serdecznie.

Panowie, mam pytanie odnośnie anteny do odbioru tv cyfrowej. Na chwile obecną mam umowę z orange i od nich mam telewizje ale planuje z niej zrezygnować bo i tak oglądamy sporadycznie.
Chciałem kupić zwykła antene by móc odbierac telewizje naziemna cyfrowa i zastanawiam sie co wybrac. Bardzo bym chciał by byla to pokojowa antena bo ciągniecie kabli przez caly pokoj do balkonu nie bardzo mi sie usmiecha. Tylko jak to jest z tymi antenami pokojowymi? Czy dają rade? Czy tez lepiej kupic jakąś montowana na zewnatrz?
Bardzo proszę o pomoc
 

krzychu63

New member
Tylko jak to jest z tymi antenami pokojowymi? Czy dają rade? Czy tez lepiej kupic jakąś montowana na zewnatrz?
Wszystko zależy od lokalizacji miejsca odbioru. Tzw. anteny pokojowe to w większości drogie gadżety. Nawet stosunkowo blisko nadajnika, jeżeli istnieje taka możliwość, lepiej zamontować zewnętrzną. Podaj swoją lokalizację.
 

michul9

New member
Mieszkam w Bydgoszczy a dokładniej na ul. kormoranów 12. Wiem że na zewnątrz byłoby lepiej ale nie chce ciągnąć tych kabli przez cały pokoj.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Witam Serdecznie.

Panowie, mam pytanie odnośnie anteny do odbioru tv cyfrowej. Na chwile obecną mam umowę z orange i od nich mam telewizje ale planuje z niej zrezygnować bo i tak oglądamy sporadycznie.
Chciałem kupić zwykła antene by móc odbierac telewizje naziemna cyfrowa i zastanawiam sie co wybrac. Bardzo bym chciał by byla to pokojowa antena bo ciągniecie kabli przez caly pokoj do balkonu nie bardzo mi sie usmiecha. Tylko jak to jest z tymi antenami pokojowymi? Czy dają rade? Czy tez lepiej kupic jakąś montowana na zewnatrz?
Bardzo proszę o pomoc

Wszystko zależy od lokalizacji - jak daleko jest nadajnik i jaką ma moc .Są strony internetowe gdzie wpisujesz swoje miejsce zamieszkania i można ustalić ile jest do najbliższego nadajnika .Jeżeli jest to odległość nie duża przy stosunkowo dużej mocy nadajnika antena pokojowa może wystarczyć

W przypadku anteny pokojowej dobrym wyborem może być Televes Innova BOSS ,ma fajny nowoczesny wygląd ale nie tylko - wysoki poziom wzmocnienia ,inteligentny wzmacniacz ,szeroki kąt odbioru .Dodatkowo może być zasilana bezpośrednio z odbiornika po kablu lub zewnętrznego zasilacza
 
Do góry