DVB-T + Android TV

zapper

New member
Cześć wszystkim,
od jakiegoś czasu próbuję znaleźć rozwiązanie, w którym w jednym urządzeniu będę w stanie połączyć Android TV + odbiór telewizji DVB-T. W internecie znalazłem kilka rozwiązań, jednak ciężko jest mi wybrać, które z nich jest sensowne, warte swojej ceny itd.


Wstępnie do wyboru mam:
- Ferguson U5 PRV - niestety jest o nim dość niewiele informacji, opinii czy recenzji. Na fan page'u Fergusona dostałem informację, że jest planowana aktualizacja do Android TV 8.0 w przyszłym roku. Do tej pory nie miałem nic od Fergusona i w sieci przeczytałem mało pochlebne komentarze dotyczące polityki aktualizacji sprzętu, który dość szybko się starzeje przez brak wsparcia ze strony producenta i czasami oprogramowanie, które działa w chwili zakupu po dłuższym okresie przestaje być wspierane przez co sens zakupu urządzenia stoi pod dużym znakiem zapytania. Czy potwierdzacie tę opinię? Dekoder kosztuje 999 złotych.

- Nvidia Shield - z tego co odnotowałem przez aplikację PLEX jest możliwość oglądania TV. Wymaga jednak dodatkowego tunera DVB-T i nie znalazłem informacji, który tuner byłby kompatybilny z takim zestawem i czy jest możliwe wtedy oglądanie w Polsce, czy jest to raczej rozwiązanie dla osób z za granicy.
- Xbox One - podobnie jak w przypadku Nvidia Shield - widzę, że jest możliwość dokupienia zewnętrznego tunera (już oficjalnego), chociaz na stronie Xbox mowa jest, że wsparcie jest tylko dla wybranych państw, natomiast w internecie spotkałem się z opiniami, że działa również w Polsce, ale chciałbym się jeszcze co do tego upewnić. Nie jest to co prawda opcja z Android TV, ale wsparcie dla Netflixa i HBO GO z tego co widziałem ma, a na tym mi w szczególności zależy.
- Xiaomi Mi Box 4k - tutaj spotkałem się z jakimś wideo na YouTube, zgodnie z którym możliwe jest podpięcie tuneru DVB-T na USB z Mi Boxem i zainstalowanie aplikacji, która obsługuje taki tuner. Raczej tej opcji bym nie rozważał, bo jest dużo kombinowania i czytałem coś o zablokowaniu wsparcia ostatnio przez Androida, przez co sam już nie wiem czy jest to możliwe, czy też nie. Czy może macie jakąś wiedzę w tym zakresie? Opcja ta byłaby oczywiście najtańsza i najciekawsza.


Może macie też jakieś inne pomysły jak to wszystko połączyć? Aktualnie mam TV Sharp bez żadnych smart dodatków, do którego podłączony jest dekoder Cyfrowego Polsatu i Chromecast. Jednak z CP rezygnuję w tym miesiącu, natomiast przełączanie się między CP a Chromecastem i łącznie się dalej z notebookiem / smartfonem, żeby obejrzeć Netflixa bywa dość męczące i irytujące, zwłaszcza, że zmienia mi się wtedy źródło sygnału dźwięku i chciałem jakoś to wszystko połączyć ze sobą.
 

Timekis

New member
Ja mam pytanie co do anteny pod tv. Na davbol.pl znalałem antenę TTV Turbo Q100 Combo. Nadajnik mam dość daleko od domu i tu pytanie czy warto ją zakupić ? Czy wystarczy jakaś pokojowa ?
 
Do góry