Nowe programy na MUX8

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Witajcie, czy może ktoś coś wie, kiedy TVP uruchomi jakieś nowe programy na MUX8?

Z tego co wiem w chwili obecnej TVP prowadzi rozmowy z Emitelem na temat kosztów nadawania ,gdyż TVP twierdzi że są za wysokie bo podobno MUX 8 ma słabe pokrycie .KRRiTV dała TVP czas do 30 kwietnia na zajęcie stanowiska w tej sprawie ...albo rozpisze nowy konkurs na te 3 sloty
Uprzedzając pytanie - na TVP Sport raczej nie liczcie ,szanse aby ten kanał się pojawił w naziemnej telewizji są nikłe
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kurski ogólnie dał d...y rezygnując z 4K, a miał trochę pieniędzy z parszywej Uni.

Niby gdzie 4K ma się pojawić ? w naziemnej telewizji jest to niemożliwe z braku miejsca .Wielkim błędem było wybieranie standardu DVB -T gdyby wybrano nowszy DVB-T2 tak jak nasi sąsiedzi ,daje to min 30% więcej miejsca na muxie przy tych samych kosztach nadawania i tej samej infrastrukturze .Przejście na nowy system jest możliwe w 2023r jak wygasną obecne koncesje
Nie jest tajemnicą, że prywatnym nadawcom Polsat ,TVN zależy aby oferta naziemnej telewizji była jak najgorsza ,a najlepiej gdyby nie było jej wcale ,idealny model biznesowy to 100% zaszyfrowanych stacji
Na pewno błędem jest utrzymywanie TVP HD w obecnej ofermie ten kanał powinien przejść na 4K ,ale znowu wiąże się to z zakupem większej pojemności na satelicie ,a jak wiecie TVP własnych transponderów nie ma
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ale powoli juz sie biora za emitela. Jeszcze troche i tvp go wykupi.

Kogo kupi ? .Emitel jest amerykańską spółką ,i TVP by mało być nadawcą ? .Już w przeszłości chcieli kupić TVN 24 a potem próbowali też ukarać najwyższą karą finansową i jak się to skończyło to wszyscy wiedzą .TVP ma zaciągnięty kredyt który trzeba będzie spłacić
Ale najlepsze jest coś innego - ostatnio się wypowiedział przewodniczący RMN - Krzysztof Czabański niemal pewne jest ,że w 2019 znika abonament ,TVP dostanie pieniądze z budżetu państwa - 2 mld zł
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W sumie dobrze ze SD i mux 3. Mam problem z zasiegiem, jak sa mecze na tvp1 HD to prawie zawsze mi scina. Mozliwe ze na SD nie bedzie mi cielo.

Moze czas najwyzszy pomyslec o antenie fo mux8
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
TVP Sport, zamiast TVP Rozrykwa. Miał być na MUX8 jest na MUX3, SD:
https://telewizja-cyfrowa.com/2018/05/tvp-sport-jednak-w-mux-3-na-mundial/
u mnie smiga

Potwierdzam, zabrali TVP Rozrywka, w sumie dobrze, jakiś kanał sportowy się przyda, po tym jak zabrali Polsat Sport i i przekształcili na Super Polsat nie było żadnego takiego kanału.
Szkoda, że nie HD mimo to się przyda. Mistrzostwa obejrzę na TVP 1 HD więc jakoś będzie, sygnał mam 100%. Na 4K w tym momencie się nie piszę.
 
Do góry