Antena do telewizji naziemnej, problem z przewodem

Mac888888

New member
Witam. Mam nietypowy problem. Mój elektryk przeprowadził 2 przewody antenowe na zewnatrz, a w środku kończąc kontaktem z wyjściami antenowymi. I tu pojawia siędziwny problem. Za nic nie mogę złapać kanałów tv naziemnej. Mimio że podłączyłem pod te przewody ustawioną już antene z druggiego tv. Kumpel z serwisu samsunga przywizol mi druga antene i ta bez problemu bez wysilku rzucona na parapet zlapala kanaly, ale już robiąc większą pętlę i podłączając już przez kable ktore mam na stale wmontowane nic nie działa... Dziwne jest to ze cyfrowy polsat nie ma problemu dzialac przez te dwa przewody.... Ma ktoś jakąś rade co jest grane?
 

Mac888888

New member
Przewód przewodzi prąd bo sprawdziłem miernikiem. Druga kwestia że skoro działa na nim dekoder z cyfrowym Polsatem to raczej uszkodzony nie jest
 

adawro

New member
Rozumiem, że do cyfrowego polsatu masz antenę satelitarną.
Jakiego typu jest gniazdko (naziemnaTV+satelita, czy naziemnaTV+satelita+radio, czy naziemna TV+radio+satelita1+satelita2)
Może jakiś jest filtr w gniazdku co przepuszcza tylko zakres satelitarny i wytłumia inne częstotliwości?
 
Do góry