Antena VHF/UHF

Wolfram

New member
Witam.
Sąsiadka zbierała sygnał DVB-T z nadajnika oddalonego o ~20 km Konin/Żółwieniec bez zakłóceń ze starej anteny siatkowej łącznie z MUX-8. Po wichurze antena połamała się, więc przymierza się do zakupu nowej w czym mam jej pomóc.
Zastanawiam się czy kupić ponownie antenę siatkową np. TURBO czy wybrać kierunkową?
Dodam, że polaryzacja MUX-8 dla Konin/Żółwieniec jest pionowa, a reszta MUX-ów w poziomie. Skoro wcześniej zbierało wszystkie kanały na jednej antenie to wolałbym żeby taka zostało. :p
Jeśli chodzi o anteny VHF(w polaryzacji pionowej)/UHF jest niewielki wybór:
Dipol 28/5-12/21-60 -> Profesjonalny zestaw antenowy z polaryzacją H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T
MLog 6-69 HV -> Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T
Uni Line LOG 560HVD Emme Esse -> Antena DVB-T Uni Line LOG 560HVD Emme Esse Satsklep - Sklep internetowy TV-SAT

Co o nich sądzicie? Przy takiej odległości najtańsze rozwiązanie będzie najlepsze?
 
Ostatnia edycja:

Wolfram

New member
Ale w tym przypadku potrzebna antena z polaryzacją pionową i poziomą żeby odbierać wszystkie MUXy. Czy się mylę? Przypominam, że MUX-8 jest w pionowej, a reszta w poziomej.
I właśnie m.in. antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV służy do odbioru obu polaryzacji.

Stara ponad 10-letnia antena siatkowa odbierała bez wzmacniacza, więc myślę, że z kierunkową też nie powinno być problemu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To w takim razie tak. Z opisu wynika, że jest tak jak piszesz. Nie znam tej anteny, ale jest to na pewno jedno z najtańszych rozwiązań, jeśli nie najtańsze.
Tego typu anteny wg mnie radzą sobie lepiej z zasięgiem niż siatkowe, dlatego jest duża szansa, że pociągnie bez wzmacniacza.
Próbuj, sąsiadka upiecze dobre ciasto ;)
 
Do góry