Brak nowych kanałów - antena siatkowa

harnas81

New member
mam pytanie natury technicznej. Mieszkam ok 12 km od nadajnika w Warszawie (PKiN) na wschód. Do tej pory ściągałem programy anten a siatkową bez nadajnika. Co można zrobić aby odbierać nowe kanały? Testowo były włączone,m teraz nie mam nic, antena ich nie wyszukuje :(
Czy to wina anteny?

Z góry dzięki za info.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
sprawdź kabel czy wszystko jest dobrze podłączone ,wczoraj byłem u teściowej i na siatkowej wyszukałem jej mux-8 bez problemu i resztę co nadają z PKiN-u ,łapałem z ul.1-go Sierpnia a to jest jakieś 10 km w linii prostej od nadajnika, ja natomiast mieszkam w Wilanowie i na siatkowej ze wzmacniaczem wyszukuję mux-8 ale nie idzie oglądać bo strasznie rwie sygnał za to testowe TVN HD ,TVN7 HD i TTV HD śmigają bez problemu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kurna tak sie teraz zainteresowalem tym tematem. Niby Mux8 jest juz praktycznie w calej polsce, zrobilem teraz wyszukanie I nie znalazlo. Dziwne.
Pozostale muxy mam (24 kanaly)'
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Antenkę masz przystosowaną na odpowiednią częstotliwość do MUX8, VHF (174-230 MHz)? Testowe plansze miałeś?
U mnie 41 kanałów z DVB-T, w tym 4 z MUX8, chyba 2-3 lokalne oraz nadal jeszcze 11 innych testowych.
I po co mi satelitka...? ;)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Teraz dupa, bo nie mam jak na dach wejsc aby sprawdzic wogole jaka mam antene. Bo inaczej pewnie nie dojde jakie fale odbiera.

Testowe plansze? Nie wiem co masz na mysli.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
przed tym jak oficjalnie uruchomiono 4 nowe kanały MUX 8 przez kilka tygodni/m-cy wyświetlane były plansze/zapowiedzi
42845.jpg

Miałeś coś takiego? Jeśli nie, to albo:
- nie masz prawidłowo ustawionej anteny, mam na myśli polaryzację
- nie masz odpowiedniej anteny
- nie masz ustawionego w telewizorze/tunerze automatycznej aktualizacji/wyszukiwania


Z jakiego nadajnika odbierasz tv?
http://telewizja-cyfrowa.com/nadajniki/
http://telewizja-cyfrowa.com/2016/10/sygnal-mux-8-nadajniki-etap-2/
Lębork, Gdańsk? Oba nadajniki nadają MUX w polaryzacji pionowej
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A daleko masz od nadajnika z Gołogóry?

Obiekt nadawczy:
Koszalin / Gołogóra
Kanał nadawczy: 44 (658 MHz)
Moc ERP [kW]: 100
Wys. anteny: 259 m n.p.t
Odległość od nadajnika:39 km
Azymut do nadajnika:251°

Mam wzmacniacz.


Według mapek emitela, tylko z koszalina mogę zasięg łapać.
 

matrixabc

Member
No nie tylko z samego Koszalina. Twoja odległość 39km też nie jest duża aby nie łapać sygnału. Z odległości 46km łapałem sygnał bez żadnego problemu. Warunek tylko dobra antena (na pasmo VHF). Natomiast z odległości 32 km łapałem na samej antenie ( bez wzmacniacza - tylko na symetryzatorze).
Podejrzewam ze nie masz przystosowanej anteny do VHF, chociaż to różnie bywa ponieważ łapałem sygnał nawet na antenie która według producenta jest tylko na pasmo UHF. Sygnał oczywiście był słabszy ale nie klatkował w żaden sposób
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kozystam z Koszalina

Antene mam ustawione tak

https://www.google.pl/search?q=ante...AUIBygB&biw=360&bih=524#imgrc=mxWk1N593r0-AM:

To jest polaryzacja pionowa czy pozioma?
Mux8 w koszalinie jest poziomy.

Aktualizacje/wyszukiwanie automatyczne wylaczone.

Dzisiaj ogarne jaka mam antene o ile nie bedzie wialo :)
Masz w takim razie pionowo ustawioną antenę, a skoro masz z Koszalina to powinieneś ustawić poziomo.
Co do anteny mam tego HD Bossa - super, natomiast mam też najzwyklejszą antenę szerokopasmową, logarytmiczną, z kanałami 2-65 (czyli również pasmem VHF) i też działa bez najmniejszego problemu, za 45 zł z tym, że ze wzmacniaczem, a Televes bez.

Antena szerokopasmowa Log 2-69 - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T
 

harnas81

New member
sprawdź kabel czy wszystko jest dobrze podłączone ,wczoraj byłem u teściowej i na siatkowej wyszukałem jej mux-8 bez problemu i resztę co nadają z PKiN-u ,łapałem z ul.1-go Sierpnia a to jest jakieś 10 km w linii prostej od nadajnika, ja natomiast mieszkam w Wilanowie i na siatkowej ze wzmacniaczem wyszukuję mux-8 ale nie idzie oglądać bo strasznie rwie sygnał za to testowe TVN HD ,TVN7 HD i TTV HD śmigają bez problemu.

Ja jestem od wschodniej strony (ząbki). Miałem testowe kanały nawet jakoś zdublowane (cztery nawet zaczęły nadawać choć kiepsko jakościowo było, potem tv wyszukał aktualizację i ją kliknąłem myśląc ze będzie lepiej. Po tej operacji usunęło wszystkie nowe kanały MUX8. Zbieram sygnał z PKiN. Jedyny u mnie problem to ze mam antenę nie z tej strony świata (okno wychodzi na wschód z tyłu mam blok. Ale do tej pory śmigałem i śmigam na zasadzie chyba odbicia sygnału od innych bloków.

Przestawić siatkę na poziomo? Czy może coś jeszcze innego wykombinować? Antenę mam bez wzmacniacza.
 
Do góry