Czy można rozdzielać sygnał DVB-T na 2 tv?

brodacz

Active member
Bez reklam
W domu u rodziny mają 3 telewizory i 3 anteny. Niestety jedna z nich padła a dysponuję spliterem od kablówki i efkami. Czy mogę rozdzielić ten sygnał? Pytam by się nie męczyć z wchodzeniem na dach jeśli miałoby to nie zadziałać. Dodam, że płytka w antenie ma wzmocnienie 40 dB.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz rozdzielić ale potrzebny jest wzmacniacz.
Możesz wykorzystać też multiroom w telewizorach i przesyłać obraz bezprzewodowo.
 

rafel1809

Member
Dołączam się do pytania. Czy można przesyłać obraz z tv na np. inny tv lub monitor bezprzewodowo do drugiego pokoju? Czy mają ta możliwość tv samsunga ze smartem, czy coś trzeba dokupować?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz multiroom w telewizorach Philipsa, Panasonica, LG i możesz bezprzewodowo przysyłać obraz z telewizora na telewizor.
 

ascorp

New member
Możesz rozdzielić ale potrzebny jest wzmacniacz...

Jeżeli mieszka w odległości 20-40km od nadajnika telewizji to wcale nie jest potrzebny żaden wzmacniacz, a nawet wzmacniacz w tej sytuacji pogarsza sygnał...

Osobiście mam od nadajnika 30km, zainstalowaną nową antenę (bez wzmacniacza) na dachu za ok 40zł , sygnał rozdzielony zwykłym rozgałęźnikiem na 3 TV i na żadnym z TV nie mam problemów z odbiorem DVB-T !
 
Do góry