Jaka najlepsza antena zewnętrzna DVB-T

Pioro

New member
Witam,
Właśnie zrezygnowałem z usług telewizji kablowej, zamierzam kupić antenę dvb-t i cieszyć się tv za darmo:) W tv mam wbudowany tuner dvb-t, teraz poszukuję anteny zewnętrznej. Na necie ich jest sporo, więc chciałbym się spytać się która jest najlepsza (tak do 150 zł)? Nadajnik DVB-t jest oddalony od mieszkania o około 12-15 km. Zastanawiałem się nad kupnem anteny pokojowej, ale obawiam się że może "nie łapać" wszystkich kanałów, prawda? Proszę o poradę. Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) Olej pokojowe
2) za darmo to nie jest, pamiętaj o abonamencie :D
3) Antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177
tego typu masz full wypas. U mnie bardzo dobrze tez spisywała się zwykła logarytmiczna z 40 zł, ale wymagała jednak wzmacniacza (też 12 km do nadajnika. Po wymianie nie trzeba wzmacniacza.
4) pomyśl czy teraz nie warto rozglądnąć się też za taką, która obsłuży mux8, czyli nizsze kanały
 

jacekcy

New member
Nie ma najlepszej anteny. Wszystko zależy od miejsca zamieszkania, odległości od nadajnika, warunków odbioru (przeszkody: wzgórza, drzewa, bloki lub inne budynki) oraz wysokości masztu na którym umieścisz antenę. Nie bez znaczenia jest miejsce w którym umieścisz maszt. Może okazać się, że kilka metrów dalej jakość sygnału będzie lepsza. I wcale nie jest powiedziane, że im więcej bB ma wzmacniacz antenowy, to lepiej. Przy bliskich odległościach od nadajnika jest on wręcz zbędny.
 

JuniorEmdzej

New member
Bardzo dużo zależy od lokalizacji, zgodzę się. Ale mam jedną i tak małą uwagę nie wybieram dekoderu firmy Manta. To najgorszy możliwy dekoder. Pytać się możesz skąd ja to wiem ? Kupiłem go mojej babci i po zamontowaniu pograł trochę i musiałem z nim iść na gwarancję..
 

Makartinii

New member
Mam dekoder naziemnej Polsatu i niby miały byc na nim dodatkowe kanały. mieszkam jakies góra 5km do nadajnika Polsatu i tych kanałów brak. Wszystko jest aktywowane w dekoderze. na mojej antenie łapie nawet programy z nadajnika oddalonego o jakies 70km. Ustawiam antenę na ten nadajnik oddalonyo 5km i nic. mam antene obsługującą obie polaryzacje.
 

Pioro

New member
Witam, kupiłem antene Opticum model z2, niedroga... Ale nie łapię mi żadnego programu, choć tak jak pisałem od mojego bloku do nadajnika jest około 10 km, Nie wiem czy w ogóle działa, antena ma tylko kabel antenowy, żadnego kabla do gniazdka. Niby ładuję się z TV, ale jakoś w to nie wierzę. W TV mam wbudowany tuner dvb-t, tak jak pisałem ŻADNEGO kanało mi nie wykrywa. Może coś robię zle?
 

jacekcy

New member
Jak nie dajesz rady samodzielnie, to zamów specjalistę. Nie są to drogie usługi. Unikaj specjalistów z programu USTERKA.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Po pierwsze to raczej wewnętrzna, czyli pokojowa antena, wiec cudów nie będzie (wiem, ze w Polsce wciskają ją jako zewnętrzna, ale normalnie funkcjonuje jako INDOOR. Unikaj takich wynalazków. Po drugie nie wiem jak ją skierowałeś, bo jeśli w blok, albo jakieś przeszkody to tez kiepsko.
Miałeś wszystko opisane w poprzednich postach, czego się spodziewasz?
 
Ostatnia edycja:

Timekis

New member
antena wewnętrzna

też miałem problem z anteną pokojową, ciągle były zakłócenia. Ale kiedy kupiłem nową wszytko ustało i śmiga teraz dobrze. Swoją kupiłem na stronie davbol.pl myślę że warto kupić u nich bo anteny faktycznie dobrej jakości.
 
Do góry