Wielki mały głośnik

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
JBL Flip2

2kitr5.jpg


Flip 2 – kieszonkowa, bezprzewodowa kolumienka głośnikowa ze znaczkiem JBL – to jeden z ośmiu produktów Harmana, wyróżnionych nagrodami CES Innovation Award podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Elektroniki Użytkowej (International Consumer Electronics Show) w Las Vegas.

vunae.jpg


Niezastąpiony towarzysz rodzinnych wypraw na łono natury? A może mieszczące się w dłoni, terenowe centrum rozrywki? Takie rzeczy przychodzą człowiekowi do głowy, gdy patrzy na ten maleńki (16x6,5 cm), lekki i poręczny zestaw głośnikowy, którego dwa 40-milimetrowe głośniki i port basowy zapewniają tak pełne brzmienie tonów niskich i wokali oraz dynamiczną głębię odsłuchu, że mimowolnie szuka się wzrokiem innego, znacznie masywniejszego źródła dźwięku. Wbudowany mikrofon oraz opatentowany układ eliminacji zniekształceń i szumów SoundClear® uniwersalizuje funkcje kolumienki, czyniąc zeń także precyzyjny zestaw głośnomówiący o regulowanym poziomie głośności.

2ia7qr7.jpg


Jeśli do tego dodać, że urządzenie obsługuje technologię Bluetooth, umożliwiającą strumieniowe odtwarzanie dźwięku stereo (przy użyciu funkcji NFC) z każdego smartfonu i tabletu, to szybko zrozumiemy, że Flip 2 to absolutny must have podczas każdego wypadu za miasto. Właśnie z myślą o terenowym zastosowaniu urządzenie wyposażono w mięsisty pokrowiec, w którym można go wrzucić do torby, plecaka lub wprost do bagażnika samochodu, oraz we wbudowany akumulator litowo-polimerowy, dający gwarancję do 5 godzin grania na jednym ładowaniu.
JBL Flip 2 – Cena 599 zł


DANE TECHNICZNE:
Głośniki: 2 x 40mm
Moc wzmacniacza: 2x 6 W
Pasmo przenoszenia: 100 Hz – 20 kHz
Współczynnik S/N: 80dB
Źródła: Liniowe (Aux) i Bluetooth
Bateria: Litowo polimerowa (3,7V, 2000mAh, 7,4Wh)
Czas pracy: ok. 5 godzin (zależnie od głośności)
Czas ładowania: 3 godziny
Wymiary: 65mm x 160 mm
Częstotliwość Bluetooth: 2,402 – 2,480 GHz
Moc Bluetooth: 0 – 4 dBm
Modulacja B: GFSK, ./4 DQPSK, 8DPSK
 

collider

New member
Bez reklam
Zastanawialem sie nad kupnem pierwsze wersji gdyz w tej chwili mozna dostac ja w dobrych cenach. Zastanawia mnie co rozni oba modele bo ciezko o konkretna specyfikacje. Ciekawy tez jestem, czy zmieniono wielkosc zasilacza bo w pierwszej wersji jest lekko mowiac duzy.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Zastanawialem sie nad kupnem pierwsze wersji gdyz w tej chwili mozna dostac ja w dobrych cenach. Zastanawia mnie co rozni oba modele bo ciezko o konkretna specyfikacje. Ciekawy tez jestem, czy zmieniono wielkosc zasilacza bo w pierwszej wersji jest lekko mowiac duzy.

Patrz mój post wyżej :)
 

collider

New member
Bez reklam
Ale nie ma tam wyraźnej odpwiedzi na postawione pytanie np. dotyczace zasilacza lub tez mocy samego urzadzenia. Roznica w cenie siega 150zl a wiec nie malo i stad pytanie czy warto.
 

ernet

Active member
Bez reklam
;-) Dobre. Cholera, jako senior tego forum akyrat ja powinienem to wiedzieć ;-( i nie kupowac
z innych "źródeł ".
PS. FLIP 1 ( nie pamiętam, czy napisałem to w swojej recenzji ) miał/ma poważne kłopoty z zasięgiem
BT ( są nawet filmy na YT o tym ).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
Z czystej ciekawosci chetnie bym dowiedzial sie jaka jest ta oferta na 2 by chocby porownac ja z lokalnym dystrybutorem.
 

collider

New member
Bez reklam
No więc kupiłem Flipa pierwszej generacji. Zero problemów z bluetooth. Gra zacnie. Po prostu to jest niewiarygodne co ten mały głośniczek potrafi. Zadziwiał mnie w sklepie, jednak w domu dopiero pokazał co potrafi. Oczywiście to nie jest mega HiFi, ale robi wrażenie. Bardzo dobrze wykonany, prosta obsługa i szybkie łączenie z telefonem. Może nie powinienem oceniać całego producenta na podstawie tego małego głośniczka, ale jeżeli pozostałe audio gra tak dobrze (oczywiście zachowując proporcje) to nie wiem czy kolejnymi głośnikami w KD nie będą właśnie produkty JBL. Szczerze polecam.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Odświeżę, gdyż i ja zakupiłem. ;)

Wersję pierwszą JBL Flip. Byłem w sklepie, porównałem sobie spokojnie wszystkie które były na półce. Ten maluch rozjechał konkurencję. Nie sądziłem że aż taka będzie różnica. Przy czym w rzeczywistości Flip jest mniejszych rozmiarów niż przypuszczałem. Dźwięk szokująco dobry. Chylę czoła przed JBL jak im się udało osiągnąć tak przyzwoity dźwięk w takim maleństwie.
Dodam tylko że będzie miał zastosowanie w samochodzie, bo tablet na którym bajki lecą dla młodego to dźwięk tragiczny. Ale podłączenie Flipa daje kopa :)

Aha - porównując Flip vs. Flip2, subtelna różnica jest, ale na moje ucho i zastosowanie, nie było potrzeby dopłacania. A i w tej pierwszej wersji bardziej mi się podobają przyciski boczne. W tej nowej jakieś takie mdłe są ;)

PS: wybacz black że nie u Ciebie, różnica wyniosła na tyle nie odczuwalnie, że postanowiłem docenić sklep i to że miałem tę możliwość w jednym miejscu porównania różnych modeli :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
PS: wybacz black że nie u Ciebie, różnica wyniosła na tyle nie odczuwalnie, że postanowiłem docenić sklep i to że miałem tę możliwość w jednym miejscu porównania różnych modeli :)
0% pretensji i chylę czoło przed takim postrzeganiem rzeczywistości. :krol:
 

collider

New member
Bez reklam
Black kiedy przetestujecie JBL Cinema Base? Jestem bardzo ciekawy jak to brzmi i dziala. Fajna alternatywa dla KD lub jako naglosnienie drugiego telewizora.
 
Do góry