Panasonic - jesteśmy w pełni gotowi na 4K . (CES 2014)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic - jesteśmy w pełni gotowi na 4K .

014_hdtv-ces-20140186.jpg

Panasonic koncentruje się na pełnym zabezpieczeniu treści i materiałów w technologii 4K.

001_hdtv-ces-20140209.jpg

Telewizory od samego początku posiadają pełne wyposażenie dla transmisji danych 4K z różnych źródeł.

002_hdtv-ces-20140210.jpg

Mogą działąć w systemach profesjonalnych monitoringów zachowując bardzo dużą liczbę szczegółów.

003_hdtv-ces-20140211.jpg

Stoisko cieszyło się jak zawsze dużym powodzeniem.


005_hdtv-ces-20140208.jpg

Można było szczegółowo poznać różnice jakości i zasady działania kodeków Panasonica.

001_hdtv-ces-20140185.jpg


002_hdtv-ces-20140196.jpg


003_hdtv-ces-20140201.jpg

Nie zabrakło prezentacji 4K z gier

004_hdtv-ces-20140203.jpg


005_hdtv-ces-20140202.jpg


CES141071163.JPG


CES141071165.JPG

Te zdjęcia co do jakości mówią same za siebie.

006_hdtv-ces-20140204.jpg


007_hdtv-ces-20140205.jpg

Kamera dla aktywnych w 4K - na razie to był prototyp.

008_hdtv-ces-20140206.jpg

Łącząc ekrany o rozdzielczości UHD otrzymuje się niezywkłe widowisko.

009_hdtv-ces-20140179.jpg


010_hdtv-ces-20140180.jpg


011_hdtv-ces-20140181.jpg


012_hdtv-ces-20140182.jpg

Nowe modele będą zawierać już nowy Interfejs.

013_hdtv-ces-20140183.jpg

Mają też nowy rodzaj podstawki.

015_hdtv-ces-20140187.jpg

Kolejne źródło dla jakości 4K

017_hdtv-ces-20140190.jpg


018_hdtv-ces-20140191.jpg


019_hdtv-ces-20140192.jpg


020_hdtv-ces-20140193.jpg

O tym modelu już pisaliśmy:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/106410-panasonic-gh5-w-4k.html

022_hdtv-ces-20140195.jpg

Nowe obramowanie telewizorów.

023_hdtv-ces-20140198.jpg

Mimo wielkości 85" ramka obudowy jest już prawie niewidoczna.

024_hdtv-ces-20140199.jpg

Kolejne prototypy ekranów oczywiście w 4K.

025_hdtv-ces-20140200.jpg

Gry w 60p wyglądają " trochę" inaczej.

CES141071004.JPG


CES141070265.JPG


CES141070693.JPG


CES141071303.JPG

Oledy Panasonica zakrzywione ale również w rozdzielczości 4K.

CES141061058.JPG


CES141061060.JPG


CES141061064.JPG


CES141061069.JPG


CES141061072.JPG


CES141061076.JPG


CES141061080.JPG


Pytanie 4K - tak czy nie ??
Należy już do pytań retorycznych.
Tu nikt nie ma wątpliwości co będzie najbliższą przyszłością telewizrów.
 

lm648

Banned
Teraz aby ceny byly dla normalnych ludzi i bedzie git..

Podoba mi się to :
VHS - DVD - BR - a w przedsionku stoi już ..... 4 K czyli ............ dla fanów "pędu technologii" szykuje się wkrótce kolejna "tania" wymiana sprzętu po całości ........ włącznie z "kablami"..... no może posiadane zestawy głośnikowe będzie można wykorzystać. ........... oj będzie się kręciło :) ........... a ile pojawi się na alledrogo "wypasowego" RTV z poprzedniej dekady Full HD :)
lolek 126
Nie łudź się ..... ceny będą takie jak dla nowości winny być .... czyli w okolicach prawie pod "zaporowe" :) ... a mianowicie tu już obowiązuje duży ekran min. 60" a wskazany jeszcze większy ok. 70-80" a to będzie ceniło się (duże ekrany były zawsze drogie bez względu na ustrój polityczny) .. dalej jakiś odtwarzacz BR ze skalerem 4K i to też będzie się ceniło mimo tego, że to już żadna technologia :) i .... najważniejsze trzeba to jeszcze czymś spiąć itd :) ...
:) huuuuuuura mamy XXI w :)

lm648 a LD? zapomniałeś :D

masz rację to jest jeszcze przed ............ VHS ...... ale tematu LD nie przerabiałem z powodu bariery wiekowo-finansowej :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podobnie ludzie zapatrywali się na wprowadzenie aut, czy kolei... ha ha.
Patrząc po CES raczej od 4K nie ma odwrotu i to w różnej formie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Podobnie ludzie zapatrywali się na wprowadzenie aut, czy kolei... ha ha.
Patrząc po CES raczej od 4K nie ma odwrotu i to w różnej formie.

Jest na to duza szansa tak jak piszesz Kolego, ale to tez kwestia jest czy np w 2015 roku powiedzmy od 46 cali w gore beda juz wszystkie tv 4k czy jednak tylko 4k zostana dla przekatnych powiedzmy od 55 cali w gore.. jesli bedzie opcja pierwsza to tez i ceny spadna bo malo ludzi bedzie jednak stac zeby kupic tv 46 calowy za kwote powiedzmy o 2 tys wieksza niz w chwili obecnej jakis tv 46 calowy full hd.
Jesli opcja druga bedzie to dalej beda to ceny w wiekszosci nie dla normalnych ludzi w takich krajach jakim jest Polska. Wystarczy popatrzec tutaj na forum jaki ludzie w wiekszosci przypadkow maja sprzet i widac jest wyraznie, ze malo jest ludzi stac zeby tv 4k 65 cali kupic powiedzmy za 22-24 tys. - patrz np. sony i panasonic 4k.
Za taka kwote to mysle ze jakies 30-40% Polakow jezdzi samochodem, ktory w wiekszosci wypadkow jest niezbednym "gadzetem" w gospodarstwie domowym - ( srednia wieku samochodu w Polsce jak sie nie myle Samar podawal jest okolo 12 lat ).
 

SDman

Banned
Jesli opcja druga bedzie to dalej beda to ceny w wiekszosci nie dla normalnych ludzi w takich krajach jakim jest Polska. Wystarczy popatrzec tutaj na forum jaki ludzie w wiekszosci przypadkow maja sprzet i widac jest wyraznie, ze malo jest ludzi stac zeby tv 4k 65 cali kupic powiedzmy za 22-24 tys. - patrz np. sony i panasonic 4k.
Za taka kwote to mysle ze jakies 30-40% Polakow jezdzi samochodem, ktory w wiekszosci wypadkow jest niezbednym "gadzetem" w gospodarstwie domowym - ( srednia wieku samochodu w Polsce jak sie nie myle Samar podawal jest okolo 12 lat ).

Witam,
chyba spora pomyłka za taką to niecałe 10% -może.
30-40% spokojnie do 10k się mieści.

Pozdr.
 

lm648

Banned
.........Patrząc po CES raczej od 4K nie ma odwrotu i to w różnej formie.

Czy się komuś to podoba, czy nie to 4K bezapelacyjnie jest "motorem napędowym" całego przemysłu RTV i "okolicznych" wytwórców podręcznych acz niezbędnych akcesorii (kable,kamery, foto itd.) w początkach XXI w. Po prostu kółko musi być non-stop napędzane :)
Nikt tu o odwrocie nie mówi lecz o tym, że "ślepy pęd" za nowoczesną technologią RTV co u niektórych "fanów" spowoduje u nich kolejną "zadyszkę finansową" :) .... przecież tak niedawno kompletowali "super sprzęt" Full HD, który na dzień dzisiejszy już jest "be" :)
:) ........ a według niektórych "znafców" miał być na "długie lata" :) :eek:k: ........ czyli w tym wszystkim wskazany jest zdrowy rozsądek i opanowanie ........ a nie "ciągłe aktualizowanie" informacji zawartych w "stopkach" ............ w celach wiadomo jakich :grin:
 
Ostatnia edycja:

sjs

New member
Dobra, dobra jest to 4k ktos tam wypuscil chyba nawet 8k nie wiem dokladnie bo sie ta technologia nie interesuje.
Tylko po co to przecietnemu kowalskiemu skoro polska telewizja czy to na ziemna czy satelitarna na jeszcze problemy by nadawac w pelnym nie oszukanym fullHD a wiekszosc i tak ma jeszcze tv analogowa, gry na konsole ktore wyszly w 1080p mozna by na plcach policzyc i obecna generacja nie bedzie miala na 100% gier 4k,filmow w 1080p w stosunku do wersji dvd jest tez stosunkowo bardzo malutko, a te co sa maja naprawde zachwycajcy obraz ktory napewno mi na dlugo wystarczy.
4k spoko bedzie miec ale za 5-7 lat kiedy to bedzie wszechobecny standart a i za te 5 lat mysle ze jeszcze bedzie spokojnie dawlo rade fullHD.
Po co mi nawet za ten rok to 4k jak nie bede mial co ogladac w tej rozdzielczosci ??
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Dobra, dobra jest to 4k ktos tam wypuscil chyba nawet 8k nie wiem dokladnie bo sie ta technologia nie interesuje.
Tylko po co to przecietnemu kowalskiemu skoro polska telewizja czy to na ziemna czy satelitarna na jeszcze problemy by nadawac w pelnym nie oszukanym fullHD a wiekszosc i tak ma jeszcze tv analogowa, gry na konsole ktore wyszly w 1080p mozna by na plcach policzyc i obecna generacja nie bedzie miala na 100% gier 4k,filmow w 1080p w stosunku do wersji dvd jest tez stosunkowo bardzo malutko, a te co sa maja naprawde zachwycajcy obraz ktory napewno mi na dlugo wystarczy.
4k spoko bedzie miec ale za 5-7 lat kiedy to bedzie wszechobecny standart a i za te 5 lat mysle ze jeszcze bedzie spokojnie dawlo rade fullHD.
Po co mi nawet za ten rok to 4k jak nie bede mial co ogladac w tej rozdzielczosci ??

Witam,
całkowita zgodność, testowany samsung F9000 wyświetlał materiały testowe od 1080i w dół
gorzej niż jego tańszy brat F8500 (akurat na tym robiłem porównanie)
F8000 i F7000 pewnie też by dały radę.

Pozdr.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Dobra, dobra jest to 4k ktos tam wypuscil chyba nawet 8k nie wiem dokladnie bo sie ta technologia nie interesuje.
Tylko po co to przecietnemu kowalskiemu skoro polska telewizja czy to na ziemna czy satelitarna na jeszcze problemy by nadawac w pelnym nie oszukanym fullHD a wiekszosc i tak ma jeszcze tv analogowa, gry na konsole ktore wyszly w 1080p mozna by na plcach policzyc i obecna generacja nie bedzie miala na 100% gier 4k,filmow w 1080p w stosunku do wersji dvd jest tez stosunkowo bardzo malutko, a te co sa maja naprawde zachwycajcy obraz ktory napewno mi na dlugo wystarczy.
4k spoko bedzie miec ale za 5-7 lat kiedy to bedzie wszechobecny standart a i za te 5 lat mysle ze jeszcze bedzie spokojnie dawlo rade fullHD.
Po co mi nawet za ten rok to 4k jak nie bede mial co ogladac w tej rozdzielczosci ??


Będzie co oglądać cierpliwości.Pod koniec tego roku Organizacja odpowiedzialna za Format BluRay ma zatwierdzić standard BlyRay 4K , myślę że jak dobrze pujdzie to na IFA 2014 będa już odtwarzacze Bly Ray 4K.No a na CES 2015 to na BANK....i posypie się w 2015 wiele płyt nagranych w nowym formacie. 100-128GB płyty:) nadal twierdze że to 4K to przecież stare poczciwe LCD z cloudingiem itp wadami to nie może mieć cen zaporowych. Vizio czy Seiki proponują 50 calowe tv 4K za 1000 dolców....więc konkurencja jest.A dalej czas pokaże.Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz , czy czasem nie zanosi się też nie tylko na rewolucję wideo ale i audio??Specyfikacja HDMI 2.0 pisze że ...32 kanały nieskompresowanego Audio!!!Czyli jeśli będzie to możliwe i płyty 128GB pomieszczą dodatkowe kanały to pojawi się nowy dekoder znany wszystkim DOLBY DIGITAL ATMOS który wymaga jak zbadałem temat na zagranicznych stronach minimum układ 14 lub 16 głośników.Hmmm co wy na to?Producenci wypowiadali się że nie ma problemów taki dekoder produkować .I ponownie Organizacja BluRAy musiała by zatwierdzić nowy format na płycie.Oj myślę ze chyba jednak Atmosa nic nie wyjdzie w tym podejściu.;) plotki donoszą że sony i Panasonic Pracuja nad płyta 300GB minimum i na 2015rok ma już być.TużTuż
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzeba wiedziec kiedy sie zatrzymac. Problem z UHD jest taki, ze FHD jest juz w pelni zadawalajacy. Bynajmniej dla mnie. Dazylismy dlugie lata do FHD, kazdy z nas chcial doczekac tych czasow. Dzis juz to mamy i ja w pelni z tego korzystam, nie zastanawiam sie juz czy mogloby byc lepiej. Uwazam ze przy dobrej jakosci FHD jest juz lepiej jak dobrze. Mam swiadomosc ze 4K jest lepsze i za jakis czas taki tv sobie pewnie kupie, chociaz szczerze mowiac, wolalbym Oleda w FHD, jak LCD w 4K. Chociazby w ramach testu, dla mnie jest to o wiele wieksze wydarzenie jak 4K.
 

SDman

Banned
Będzie co oglądać cierpliwości.Pod koniec tego roku Organizacja odpowiedzialna za Format BluRay ma zatwierdzić standard BlyRay 4K , myślę że jak dobrze pujdzie to na IFA 2014 będa już odtwarzacze Bly Ray 4K.No a na CES 2015 to na BANK....i posypie się w 2015 wiele płyt nagranych w nowym formacie. 100-128GB płyty:) nadal twierdze e to 4K to przecież stare poczciwe LCD z cloudingiem itp wadami to nie może mieć cen zaporowych. Vizio czy Seiki proponują 50 calowe tv 4K za 1000 dolców....więc konkurencja jest.A dalej czas pokaże

Witam,
chyba tak dobrze nie "pujdzie" w szczególności u naszych dostawców programów TV i treści
internetowych czyli 95% oglądania.

Pozdr.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam,
chyba tak dobrze nie "pujdzie" w szczególności u naszych dostawców programów TV i treści
internetowych czyli 95% oglądania.

Pozdr.


Ja tylko nastawiony jestem na BluRay 4K inna zawartość mnie nie interesuje.Jak ktoś powiedział 4K powinno być w telewizorach od wielkości 60cali , zgadzam się z tym.Ale jak widać producenci zeszli niżej a nie zdziwię się jak zejdą do 40cali..Lubię dobrą jakość w kinie domowym i za tą rozdzielczością jestem na TAK.
 

lm648

Banned
..........chyba tak dobrze nie "pujdzie" w szczególności u naszych dostawców programów TV i treści
internetowych czyli 95% .....

Wogóle na nich nie liczę:) ........nie mogą rady sobie dać z Full HD a co dopiero z 4K ...... wszelkie oczekiwania w tej sprawie to tylko BR 4K i inne "alternatywne źródła" sygnału 4K .... bez wątpienia takie powstaną :D
 

sjs

New member
Ja tylko nastawiony jestem na BluRay 4K inna zawartość mnie nie interesuje.Jak ktoś powiedział 4K powinno być w telewizorach od wielkości 60cali , zgadzam się z tym.Ale jak widać producenci zeszli niżej a nie zdziwię się jak zejdą do 40cali..Lubię dobrą jakość w kinie domowym i za tą rozdzielczością jestem na TAK.

Tylko co Ty bedziesz ogladac w tej rozdzielczosci? Demowki producentow tv w kolko?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Branza erotyczna tez bedzie startowac z 4K, produkcja i dystrybucja powoli rusza, przykladem jest serwis Vimeo, wiec sila rzeczy 4K dostanie kopa, juz meska czesc publicznosci o to zadba ;)
Pytanie co na to aktorki, juz przy wprowadzaniu FHD byl lament i sprzeciwy, nastapila naturalna selekcja, w przypadku 4K bedzie podobnie. 4K bezlitosnie oprawi sie z niedoskonalosciami :)
 
Do góry