Ces 2012. Oled LG 55" - z bliska jest jeszcze ładniejszy.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
004__MG_1675.jpg

Ta jakość robi ogromne wrażenie . Czerń , kąty , płynność - wszystko wzbudza zachwyt.

007__MG_1685.jpg

Od tyłu bardziej nam sie podobał Samsung, tam nie wystawały żadne kabelki.

008__MG_1686.jpg

Ale również jest extra

009__MG_1689.jpg

A z boku, z boku jest cieńszy od Waszych najcieńszych telefonów.
W końcu ma tylko 4 mm - szok !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam i gdzie teraz sa ci ktorzy twierdzili ze oledy to jeszcze ze trzy lata za nim wejda :) Widzisz Accu jak twierdzilismy w tamtym roku ze w tym roku juz na 100% wejda oledy to malo kto nam wierzyl.... A tearz wszyscy juz moga sie przekonac a w krotce zobaczyc i w sklepie. A za 2 lub 3 lata na maxa beda juz w takiej cenie jak dzisiejsze topowe ledy z pelnym podswietleniem.
Lolek
 

Woszkowaty

New member
Witam i gdzie teraz sa ci ktorzy twierdzili ze oledy to jeszcze ze trzy lata za nim wejda :) Widzisz Accu jak twierdzilismy w tamtym roku ze w tym roku juz na 100% wejda oledy to malo kto nam wierzyl.... A tearz wszyscy juz moga sie przekonac a w krotce zobaczyc i w sklepie. A za 2 lub 3 lata na maxa beda juz w takiej cenie jak dzisiejsze topowe ledy z pelnym podswietleniem.
Lolek
Pamiętam pierwsze plazmy po 30 000zł ;-)
 

Rudeford

New member
Zawsze wywoływały uśmieszek na mej papusi teksty typu „jeszcze się wstrzymam z zakupem bo pewnie w przyszłym roku wyjdzie coś lepszego” Już się nie śmieje i sam dam sobie na wstrzymanie(2-3 lata) z wymianą mojego tv na większy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwsze plazmy nie kosztowały 30.000 zł al 99.000 zł . Po tyle sprzedawaliśmy Philipsa plazmy co prawda dość dawno temu.

Cena 8000 $ nie jest więc z całą pewnością szokująca. Myślę że będzie kolejka na świecie po te telewizory.
 

S_Mac

New member
Pamiętam jak jakieś 12-13 lat temu Pioneer 502 kosztował 50000 zł. Zapytałem w jednym z warszawskich sklepów, czy ktoś to kupuje? W odpowiedzi usłyszałem od zdziwionego sprzedawcy: "czy ktoś to kupuje? Nie nadążymy przywozić".
Więc o sprzedaż OLED bym się nie martwił:)
 

jgx

New member
Bez reklam
Pamiętam jak jakieś 12-13 lat temu Pioneer 502 kosztował 50000 zł. Zapytałem w jednym z warszawskich sklepów, czy ktoś to kupuje? W odpowiedzi usłyszałem od zdziwionego sprzedawcy: "czy ktoś to kupuje? Nie nadążymy przywozić".

mnie wczoraj w pracy (jestem rat. med. w pogotowiu) jeden kolo zapewniał że że był na Marsie
 

S_Mac

New member
mnie wczoraj w pracy (jestem rat. med. w pogotowiu) jeden kolo zapewniał że że był na Marsie
No nie koniecznie musiała być to fantazja sprzedawcy. Ja nigdy nie byłem jakoś bardzo zamożny, a za pierwszą plazmę zapłaciłem prawie 36000zł. Kupiłem to od gościa, który sprowadzał je z za zachodniej granicy i on również twierdził, że sprzedaje sporo telewizorów plazmowych, a mój był najtańszym modelem. Mówił też, że jak rozmawiał w niemieckiej hurtowni, to tam twierdzili, ze plazmy kupują tylko Rosjanie i Polacy, bo dla Niemców są za drogie... ;)
 

gebolek

Banned
Technologia jest dość obiecująca ale na tą chwilę nie ma się czym ekscytować.
Panowie z LG i samsunga mają dość spory problem z wyprodukowaniem większych przekątnych ekranu.
Żywotność oledów na tą chwile liczona jest w kilku latach a nie jak w pozostałych technologiach kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu. Na szybki spadek cen też bym nie liczył. W zasadzie mamy tylko dwóch producentów, dodatkowo na początku koszty produkcji będą ogromne co spowoduje, że ceny nie będą spadać. Ciekawa jest polityka sonego, który wycofał się z walki ale chyba tylko po to aby inni wzięli na siebie ciężar i koszt rozwoju technologi. Po czym, jak to robił do tej pory, będzie kupował matryce i sprzedawał je ze znaczkiem SONY.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że właśnie jest czym się ekscytować.
Będziemy mocno kibicować rozwojowi nowej technologii.
Bardzo nam się podoba. Zdecydowanie lepiej niż wątpliwej jakości system 3D.
Mocno nad systemem pracuje przynajmniej kilkanaście firm.
 
Ostatnia edycja:

przemo77

New member
Z tym zuzycierm pradu bym sie nie zgodzil. Mam Panasonica 37PV80, ustawilem go na obraz dynamiczny i podlaczylem miernik zuzycia pradu. Kanal TVN, w wersji SD, godzina w porze wiadomosci i zuzycie w zaleznosci od stopnia "ciemnosci" obrazu wachala sie pomiedzy 210 a 270 W. LED-y w wersji 55 cali niz zuzywaja wiecej jak 130 W, takze roznica jest w pelni wyczuwalna. Roznica roczna w rachunkach moze wyniesc nawet 200 zl. Rocznie oczywiscie.
 

digitalus

Banned
Mam pomysl na zmniejszenie zuzycia energii elektrycznej.To rozwiazanie globalne. Likwidacja czerwonego przycisku na pilocie w kazdym sprzecie rtv. Sprzet mozna wylaczyc tylko wyłacznikiem sieciowym ktory powinien znajdowac sie w kazdym odbiorniku .Oszczednosci energii beda olbrzymie.
Calkowity zakaz sprzedazy sprzetu rtv-agd ktory mozna wylaczyc pilotem.Do dyspozycji tylko wylacznik sieciowy.
Niestety leniwiec z takiego rozwiazania nie bedzie zadowolony bo trzeba bedzie podejsc np do telewizora i wlaczyc lub wylaczyc.
 
Ostatnia edycja:

kornel221

New member
super tv z wyjciem nowych modeli super-oled spodziwam sie spadek cen telewizorow led chyba warto poczekac pare miesecy przed kupnem nowego tv
 
Do góry