Ces 2012 . Czerń szokująca - czarny strach, uwaga nadchodzę !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
007__MG_0505.jpg

Pomimo dwudniowych przygotowań zakupu potrzebnych urządzeń , system T-mobile padł.
Musieliśmy skorzystać z uprzejmości kolegów z Japonii.
Nareszcie możemy wysłać nasze informacje.

Ale do rzeczy.
LG ruszyło z konferencją już 8.00 tutejszego czasu. Mimo że byliśmy znacznie przed czasem kolejka była ogromna.
008__MG_0508.jpg

Zainteresowanie produktami LG biło rekordy.
Ale udało się nam przedostać pod sam OLED 55".
005__MG_0473.jpg

Nowy model ma nawet swoje imię 55 EM 9600.
Gdy spadła zasłona okazał się w pełnej okazałości.
004__MG_0448.jpg


Znacznie ładniejszy niż na zdjęciach które prezentowaliśmy kilka dni temu.
006__MG_0476.jpg


Pierwsze wrażenia a siedzieliśmy od telewizora 2 metry - szokujące. Czerń kuro, wygląd Samsunga, płynność Sharpa.
Ponieważ siedzieliśmy blisko mogłem poobserwować dokładniej działania.
Mam nadzieję że zdjęcia chociaż trochę oddają zachwyt modelem.
003__MG_0429.jpg


Lg zaprezentowało również model 84" 3D , wygląda bardzo dobrze ale jak zawsze 3D dla mnie pozostawia wiele do życzenia mimo że prowadzący zapowiadał wzrost zainteresowania 3d Pasywnymi.
001__MG_0416.jpg


Ładnie prezentują się telewizory z cienką ramką.
002__MG_0426.jpg

Dotyczy to również monitorów.
Stojąca między innymi nowa plazma 60" nie wzbudzała żadnych sensacji.
001__MG_0416.jpg

Na dole pierwsza od lewej.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
LG 55EM9600, la TV OLED LG - YouTube
Filmik z tego oleda... kontrast między ciemnymi elementami a jaskrawymi nawet na filmie YT jest widoczny... a w dodatku teraz pan Kiki sprawdził na własne oczy i mówi o niesamowitych wrażeniach. No to co, idzie nowe :), za rok gdy spadnie cena o połowę z tych 8000$ to kto wie czy się nie skuszę :) Na razie to się wprost nie mogę doczekać premiery i recki tutaj na portalu :)
 

bluray

Banned
Poczekajmy na deklarację LG ws. ceny.
Wg. mnie będzie 15k pln za 55".
Ale to zależy od mocy produkcyjnych. Czyli podaży.
Należę do grona HD maniaków, którzy czekają na OLED od 2 lat.
Marzy mi się ekran bez smużenia i juddera.
Moje KURO 5090h nieco smużyło na zielono, a judder był nie do wytrzymania.
Trzeba będzie także zmienić nastawy w kamerach i przejść na 72 frame per sec.

Wygląda, że Sam i SONY pokazują prototypu, zaś jedynie LG ma gotowość produkcji masowej.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
KIKI:
Gratuluję tych 2 m od ekranu. Foty najlepsze w sieci.
Piszesz o płynności.

Opisz, proszę smużenie, czy też jego brak i konsekwencje dla reprodukcji ruchu na planie zdjęciowym, ale także paning, tj. gdy kamera obraca się w płaszczyźnie poziomej.

Kontrolujcie serwis engadge.
Kolejne fotki:
http://www.pocket-lint.com/news-gallery/43806/lg55em9600-oled-tv-pictures-hands-on/5#image

Czy dobrze widzę efekt Halo ? Mam na myśli rozjaśnienia wokół krawędzi czerni i bieli.
Czy to wina lampy błyskowej ?
Widać lustrzane odbicie sali. To pewne.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Panowie i Panie - OLED - to najwyżej lepsza czerń i kolory, natomiast judder, smużenie i inne niedogodności z plazm i lcd pozostają ponieważ za te "braki" odpowiada elektronika a nie matryca, a jak wiadomo firmy nie robią już zauważalnych postępów w "obróbce obrazu".

Na dzień dzisiejszy matryce plazm i lcd są już tak szybkie, że nie powinno być problemu z judderem czy smużeniem, jednakże obróbka obrazu to "pięta ahillesowa" dzisiejszych TV.
Jeżeli, któraś z firm nie opracuje procesora obrazu, który całkowicie wyeliminuje te niedogodności to nic się nie zmieni. Oczywiście taki procesor obrazu musi kosztować "tak mało" aby nie podnosił cen dzisiejszych TV.

I nie wpadałbym w zachwyt nad OLED - nie wiemy jakie minusy wnosi ta technologia - na razie wszyscy są zachwyceni, ale "prawdy" dowiemy się kiedy te TV wejdą na rynek konsumencki.

Jeżeli SONY faktycznie wycofuje się - rezygnuje z produkcji OLED tzn, że nie widzi przyszłości w tej technologii.

To tyle - pożyjemy - zobaczymy.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
To już nie era CRT że piksele rozświetlały sąsiednie :D.
Te "halo" to myślę że wina aparatu, kontrast jest kosmiczny i biel pewnie wylewa się z tych białych napisów przy czarnym tle.
Gdyby temu tv doskwierały problemy z czernią/halo to myślę nie nie było by tyle pochlebnych opinii, przy takiej publice, ludzie by to zaraz wyłapali bo na zdj. jest to baaardzo widoczne zaś każdy kto widział chwali właśnie czernie.

As one would expect of this panel technology, the pictures are simply stunning. Crisp, sharp, incredibly colour rich and with the inkiest of inky blacks, it's mesmerizing to gaze upon
Czyli piękkkkny obraz :)
 

lysy25

New member
nie zebym marudzil ale jak ojciec rudy, matka ruda to i dzieciak rudy - jak mozna wystawic tv za 8000 papiera na tak wstretnym postumencie patrz foto pierwsze z zielonym tlem na tv !!!!!! jaki postument taki tv w mysl powiedzenia powyzej, nigdy nie uwazalem lg za dobra firma raczej nizsza dolna polka cos jak biedronka nic tylko pogratulowac show dla lg
 

bluray

Banned
Sztuka polega na tym by rozpoznać zmianę miejsc.
Obecnie LG jest (ASUS także) w natarciu.
Śledzę ten proces od ponad roku i przecieram oczy ze zdumienia.

Pozdrawiam zapatrzonych w SONY i PANASONIC.

LG - przykłady:
- pierwszy HD DVD/BD player,
- pierwsza nagrywarka BD do PC ( mam od kilku lat i jest super),
= pierwsze BD playery z obsługą MKV,
- technologia 3D Cinema; przewrót technologiczny,
- White OLED;
 
Ostatnia edycja:

Morfeusz42

New member
@bluray to masz dokładnie takie same przemyślenia jak ja. Podziwiam LG za niesamowitą konsekwencję i systematykę w rozwoju swoich produktów. Wychodzi na to, że ich wysiłki dodatkowo zostały w tym roku zauważone przez inne firmy bo szykuje się wysyp sporej ilości telewizorków od Panasonica, Toshiby, Vizio i pewnie jeszcze paru innych w których zagoszczą nowe panele LG :); w konsekwencji pasywne 3D pewnie znowu zyska w udziałach na rynku, a wąska ramka zacznie być standardem. Do tego nie wiem, czy dobrze zrozumiałem treść konferencji Samsunga - ale wychodzi na to, że jego telewizory też będą wyposażane w technologię pasywnego 3D?! A to można by potraktować jako nieco spóźnione, ale przyznanie się przez Samsunga do tego że plucie jeszcze pół roku temu na LG było oznaką bardziej słabości i frustracji niż dominacji... ale może się mylę? czas pokaże; ja jednak nadal będę kibicował LG w jego konsekwentnej drodze na szczyt.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa modele OLED są różne zarówno z wyglądu jak i technologii.
Trudno powiedzieć który lepszy z testów gdyż pewnie długo nie da się ich razem postawić obok siebie.
Tym bardziej że dostępu do OLED LG pilnowało kilka osób nie pozwalają się zbliżyć do telewizor.
Ale obydwa są pięknie wykonane i powalają jakością obrazu.
Oczywiście efekt haloo nie występuje.
 

Pioneer1980

New member
Dziś nawet Prasa poświęciła sporo miejsca na targi Ces 2012 Las Vegas.Dość obszerny artykuł strona 24 Gazety Wyborczej- Telewizja Przyszłości.
Oled Lg ultra definition (4 x Hd) Sharp 8x Hd 7680 x 4320 i Crystal Led Sony (6 mln diod) zmienią świat tv.Najwyrażniej czeka nas olbrzymi skok technologiczny tak jak w komputerach kilka lat temu.Powoli żegnamy się niestety z plazmami i stety z lcd edge led a nawet full led.Coraz więcej smart niekoniecznie 3d.
 

R_K

New member
Poczekajmy na deklarację LG ws. ceny.
Wg. mnie będzie 15k pln za 55".

Niedawno tutaj na forum widziałem newsa, że LG opracowało technologię taniego tworzenia telewizorów OLED, więc może nie będzie tak źle z tą ceną? Po drugie, jak mnie pamięć nie myli, to zapowiadali, że cena będzie przystępna :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście informacje internetowe były od 5.000$ za model.
Ale faktycznie to czas pokaże ile będą kosztować. Wg mnie jest to kwestia ceny stricte ale powód jest taki że najpierw muszą się spłacić obecne zakłady produkujące telewizory lcd. Nikt zdrowy przy zmysłach nie strzela sobie w kolano. Na razie dobrze jest że telewizory grają bardzo dobrze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ciekawa teoria. Na razie widać są większe problemy natury utrzymania koloru niebieskiego , bo żaden Oled mimo odgrażania się konkurencji nie wszedł na półki.
 
Do góry